Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! (2024 aktualizováno)

Nejlepší fotobanky - návod
Protože milujeme fotografie stejně, jako vy, a protože víme, že najít správnou fotobanku, ze které budete nakupovat, není procházka růžovým sadem, zaměřili jsme se na hledání a výpis nejlepších stránek s fotografiemi v jednom velkém seznamu.
Už žádné dohady, žádný nudný výzkum. Když je čas kupovat fotografie, poslechněte slovo odborníků a jednoduše najděte fotografie zdarma v nejlepší nabídce podle vašich současných potřeb!
Nechte se také inspirovat nejnovějšími trendy ve fotografii pro rok 2020.
Je to vaše! Přečtěte si, ukažte si, konzultujte a podělte se. Je to vaše!

5 nejlepších stránek s fotografiemi pro každého

Těchto 5 webových stránek s fotografiemi najdete jako nejlepší na trhu. Jsou to všechno, microstock agentury, které prodávají licenční fotografie bez licenčních poplatků za velmi nízké ceny a s minimálním požadavkem na platbu.

Microstock je jedním z nejlepších modelů pro nákup fotografií – podívejte se na tento vysvětlující článek o tom, proč je microstock tak pohodlný. Licence Royalty Free je zdaleka nejužitečnější jak pro komerční, tak i kreativní tvorbu – zde získáte podrobný přehled o licenční smlouvě. Doporučujeme také si pročíst příručku nejlepších Free Stock Photo a našeho průvodce po nejlepších webech s fotobankovými ilustracemi.

Tato nabídka je široká a má za cíl pokrýt většinu potřeb uživatelů kupujících fotografie, ať už jsou to komerční projekty, redakční práce, umělecké a osobní tvorba atd.

Takže bez dalších průtahů, tady je 5 nejlepších fotobankových stránek a pokud hledáte na fotografiích lékařská témata – podívejte se na našeho průvodce, abyste získali ty nejlepší lékařské fotografie.

Podívejte se na naše doporučení, kde si můžete fotky online koupit! Podívejte se na náš top seznam fotografických modelů – a setkejte se tak s nejprodávanějšími tvářemi.

Hlavu vzhůru! Nejstahovanější obrázky v letech 2019 - leden 2020 - 2020.03.02Podívejte se na 40 nejstahovanějších fotografií roku 2019 z nejlepších webů s fotografiemi pro každou potřebu! Získejte přehled a inspiraci pro nákup nejtrendovějšího a nejoblíbenějšího stylu obrázků pro vaše návrhy! Začněme s nejlepšími webovými stránkami níže!
 
Kdykoli potřebujete fotografii, kterou chcete použít ve svých blogových příspěvcích, webech nebo sociálních médiích, navštivte některý z těchto webů s obrázky, abyste se inspirovali a pomohli vám ušetřit rozpočet:

StockPhotoSecrets Shop – fotobanka přátelská k rozpočtu

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 1StockPhotoSecrets Shop je akciová fotografická agentura zaměřená na malé a střední firmy. Fotobanka vyvinutá týmem odborníků na fotografie pro fotobanky, je provozována mnou – veteránem na fotobankový průmysl a mým skvělým týmem. Fotobanky nabízí přes 4 miliony royalty-free fotografií a to v rámci flexibilních předplatných a balíčků vyladěných pro každý rozpočet.

Obrázky lze zakoupit jednorázově pomocí foto balíčků, které začínají od 5 snímků za 36 euro (asi 932 Kč) a až do 25 za 139 euro (3.597 Kč) – což vede k jednotlivým fotografiím za 7,20 až 5,56 euro (186 až 143 Kč). Ale jsou to právě předplatné, kde najdete nejlepší a nejvýhodnější nabídky.

Nejlepším produktem je známý plán 99 klubů: 200 stažení za rok za 99 euro (2.562 Kč). To je super flexibilní nabídka, protože máte celý rok možnost stahovat fotografie a platíte pouze jednou ročně. Zde hovoříme o skutečně nízké ceně a to je pouhých 0,49 euro (12 Kč) za fotografii!

K dispozici jsou také balíčky s měsíčními limity stahování od 25 snímků za 30 euro (776 Kč) a až 500 snímků za 97 euro (2.510 Kč) . Pokud si zvolíte roční předplatné, zaplatíte mezi 380 až 719 euro (9.833 až 18.605 Kč) ročně, jen jednou a ušetříte stovky dolarů. Takto můžete získat skvělý obrázek za pouhých 1,4 euro (36 Kč)!

Shutterstock – největší fotobanka

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 2Shutterstock je jedna z nejlepších webových stránek s fotografiemi na trhu webových stránek s fotografiemi a jedna z nejdéle existujících fotobank. Je to microstocková agentura, která je zodpovědná za představení inovativní modelu předplatného stock photo – který je nyní rozšířen po celém trhu – a je známý tím, že má největší knihovnu s fotografiemi na webu, a to s více než 190 miliony souborů a stále přibývají další. Mají přísné technické normy a samozřejmě zdánlivě nekonečné množství obsahu.

Podívejte se jak se Shutterstock srovnává se svým hlavním konkurentem.

Fotky z fotobanky můžete koupit v rámci balíčků, 5 fotografií za 49 euro (1.268 Kč) nebo 25 snímků za 179 euro (4.633 Kč), což znamená mezi 9,8 a 7,16 euro (254 a 186 Kč) za fotografii, ale nejlepší ceny jsou ceny za předplatné. Shutterstock nabízí balíčky 10, 50, 350 a 750 stažení, které jsou k dispozici měsíčně nebo ročně. Můžete si je objednat za 49 až 199 euro (1.268 až 5.150 Kč) za měsíc, v závislosti na objemu a délce. Pak budete stahovat fotografie s vysokým rozlišením za pouhých 0,26 euro (7 Kč)! Podrobné informace o cenách Shutterstock najdete zde. 

Šanci ušetřit 15% na nákup s naším kódem pro Shutterstock kupon budete milovat! Získej kupon teď a utrať méně za fotky!
Určitě také oceníte seznam skvělých alternativ k Shutterstock, a pokud hledáte nižší cenu podívejte se na fotobanky levnější než Shutterstock.

Ještě více se vám bude líbit, že nyní můžete vyzkoušet své obrázky a kvalitu služeb zdarma pomocí nové zkušební verze Shutterstock, která vám poskytne 10 bezplatných stažení po dobu 30 dní!

Oceníte také seznam se skvělými alternativami k Shutterstocku a pokud hledáte nižší ceny, měli byste určitě projít tyto fotobanky, které jsou levnější než Shutterstock.

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.

iStock – první fotobanka

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 4iStock (dříve známá jako iStockphoto) byla průkopnickou společností v prodeji online fotografií pod licencí bez poplatků, s využitím metody mikroplatby (paypal) – tedy první agentura microstock. Tento model je přijatý většinou fotobank, které dnes naplňují web.

S 18ti letou tradicí v průmyslu a podporovaná prestižním produktem Getty Images, je tedy její dceřinou společností. iStock prodává fotografie jednorázově pomocí kreditních balíčků (čím větší balení, tím nižší jednotková cena) a předplatného. Agentura je nyní proslulá svou vysoce vyváženou knihovnou, která obsahuje stovky milionů fotografií ve dvou hlavních sbírkách.
Možná vás bude zajímat srovnání fotobanky iStock s další vedoucí fotobankou.

Essentials je kolekce, která přináší snímky s vysokým rozlišením pro každou potřebu a to šetrně k vašemu rozpočtu. Můžete si je zakoupit jednotlivě za pouhý 1 kredit – mezi 6 a 8 euro (asi 155 až 207 Kč) v závislosti na použitém kreditu. Nabídky předplatného pouze pro stahování aplikací Essentials jsou cenově nejdostupnější, takže si můžete vybrat mezi 10 a 750 snímky za měsíc a to s měsíční i roční variantou. Samozřejmě, čím více snímků a čím delší doba předplatného, tím nižší je cena snímek. Vyberte si od 35 euro až do 169 euro (905 až 4.373 Kč)  za měsíc a získejte fotografie pro komerční účely za pouhých 0,22 euro (6 Kč)!

Signature kolekce nabízí snímky s vysokou hodnotou, které mají nejen větší komerční potenciál, ale jsou také výhradně jen na iStock. Při jednorázovém nákupu jsou za 3 kredity – 24 euro (621 Kč) a u předplatného pro Signature kolekci je v ceně i přístup k Essentials kolekci. Při zachování stejného množství a doby předplatného začínají ceny od 85 euro a zvyšují se až na 339 euro (2.200 až 8.773 Kč) měsíčně. A to znamená, že můžete získat exkluzivní, špičkové fotografie za pouhých 0,45 euro (12 Kč)!
Chcete vědět dobrou zprávu? Máme exkluzivní a časově omezený propagační iStock kupón, který vám ušetří 15% na všechno! Až do 30. dubna 2020 si můžete koupit výběr kreditních balíčků a předplatného za sníženou cenu! Pospěšte si, než vyprší!

Kupte si svůj výběr obrázků a videí na iStock se slevou 15% na předplatné a balíčky obrázků.

Pokud chcete větší flexibilitu, ale přesto přijatelné ceny, zvažte pořízení velkého kreditního balíčku u společnosti iStock. Díky naší exkluzivní nabídce nyní získáte balíčky od 18 kreditů se slevou 25 %!

Získejte exkluzivní slevu 25 % na nákup velkých kreditních balíčků u společnosti iStock! Tato sleva se vztahuje pouze na balíčky od 18 kreditů.

Adobe Stock – nejlepší přítel grafického designera

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 7
Adobe Stock je služba s fotografiemi, kterou vlastní Adobe – designový softwarový gigant – a je postaven na základně fotografické knihovny společnosti Fotolia (známá akciová fotografická agentura získaná společností Adobe).


Tato služba je plně integrována do platformy Creative Cloud, která umožňuje přístup k více než 80 milionům fotografií přímo ve vašich designových aplikacích, zjednodušuje proces návrhu a šetří čas a úsilí. Je ideální pro návrháře, kteří používají cloudové aplikace společnosti Adobe, ale také pracují nezávisle na svých webových stránkách. Všechny fotografie jsou povoleny pro komerční účely i pro nekomerční účely.

Společnost Adobe Stock prodává fotky pouze prostřednictvím předplatného, má malou nabídku 3 stahování měsíčně, za pouhých 29,99 euro (asi 777 Kč) – tedy 9,99 euro (259 Kč) za obrázek -, které si můžete objednat na dobu jednoho měsíce a obnovit dle vlastního uvážení. Můžete také zvolit roční závazek ve výši 10 stažení měsíčně za stejnou měsíční cenu. A pak mají větší nabídku na 40, 350 a 750 fotografií za měsíc, které si můžete objednat měsíčně nebo ročně za 99,99 euro (2.588 Kč) a 199,99 euro (5176 Kč). Stejně tak můžete získat skvělé snímky pořízené talentovanými fotografy za cenu jen 0,26 euro (7 Kč)! Zde můžete zjistit, kolik stojí Adobe Stock photos.

A nejlepší na tom je, že službu můžete vyzkoušet úplně bez utrácení peněz! S naší Adobe Stock zkušební verzí získáte ZDARMA až 10 obrázků za 1 měsíc! Začněte zkoušet již dnes!

Nejlepší prémiové webové stránky s fotografiemi

To je třešnička na dortu ve fotografickém průmyslu. Většina agentur – včetně výše uvedených 5 – prodává obrázky ve vysokém rozlišení, ale prémiové webové stránky fotobank nabízejí špičkovou fotografii s něčím navíc. Mějte na paměti, že někteří z nich pracují s licenčními právy spravovanými společností Rights Managed místo společnosti Royalty Free. Tato komparativní příručka mezi snímky “Royalty Free” a “Rights managed images” přijde vhod! Tento srovnávací průvodce mezi Royalty Free and Rights Managed images se vám bude hodit!

Obrázky profesionálních fotografů, které mají vyšší produkční hodnotu nebo zobrazují exkluzivní lokality, jsou některé z klíčových rysů těchto služeb. Pokud vás to zajímá, přečtěte si o nich:

Photocase – unikátní stránky s Premium Stock Photo

PhotocaseNejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 8 je fotografická agentura se sídlem v Berlíně a jejich obrazová knihovna ji jistě odráží. Tato společnost vyniká již více než deset let ve stylu, který se stal nedávno oblíbeným: autentické fotografie. Jejich velmi pečlivé vybírání a přísné standardy pro revizi činí jejich sbírku malou s velmi vysokou kvalitou zde se můžete podívat na výběr speciálně pro vás. Je to prémiový fotografický web s jedinečnými snímky!

Photocase prodává všechny své fotografie jednorázově a jejich cena je od malých až po velké. Nákup za jednotku – platíte kdy potřebujete – fotografie vás bude stát 13 až 38 euro (asi 336 až 982 Kč). Ale pokud chcete koupit hromadně, mají systém balíčků, který vám ušetří od deseti až tisíce dolarů: ceny fotografií od 5 do 15 kreditů. Což je skvělý způsob, jak získat prémiové fotografie z jedné z nejlepších stock photography webových stránek za nižší ceny!

Dalším skvělým způsobem je získat náš Photocase Coupon Code, s 5 kredity ZDARMA a 10% slevou!

Getty Images – neprestižnější agentura

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 9Getty Images je jednou z nejprestižnějších fotobankových agentur na světě. Tolik, že je to téměř jako definicí fotobanky sama o sobě. Tradiční společnost, která začala existovat ještě před internetovou érou a rychle se přizpůsobila online platformě, tato agentura je proslavena svým super rozmanitým katalogem plným prvotřídní fotografií pro komerční účely, včetně milionů exkluzivních obrazků z celého světa, plus velmi rozsáhlou sbírkou redakčního obsahu.

V Getty Images si můžete zakoupit fotografie pod licencí Rights Managed, tradičním licenčním modelem, který je přizpůsoben vašim specifickým potřebám a může zahrnovat exkluzivní využití fotografie s dalšími výhodami. Tato licence má mnohem vyšší cenové ohodnocení než Royalty Free, a stojí od stovek až po tisíce dolarů. Zde se podívejte jak můžete pracova s Rights Managed fotografiemi.

Ale mají i velký výběr Royalty Free fotografií a zpravodajských fotografií, které si můžete koupit v ultrapacku jednorázově, a to s velkými slevami pro hromadné nákupy. Cena na základě velikosti, fotografie bez licenčních poplatků zde stojí od 150 euro do 475 euro (asi od 3.882 do 12.292 Kč) za jednotku a můžete ušetřit až 15% za nákup balíčků pro 5 nebo 10 stahování, což vám ušetří stovky dolarů.

Hledáte-li prestižní fotografie Getty Images, jsou Getty ImagesUltrapacks velmi výhodné, ušetříte tak až 15% z obvyklé ceny a získáte cenově přístupné prémiové fotografie.

iStock Signature – cenově dostupné nabídky

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 4iStock je nejen jednou z nejoblíbenějších webových stránek microstock, ale i průkopníkem v oboru. Má také skvělou nadstandardní fotografickou službu s dostupnými cenami. Díky dokonalému schvalovacímu týmu nabízejí obrovskou sbírku exkluzivních snímků na vysoké úrovni: Podpis. Oproti Royalty free fotografiím a velmi levným, jsou tyto fotografie vhodné, pokud hledáte něco extra, ale nemůžete za mě zaplatit stovky dolarů.Autorské fotografie jsou k dispozici jednorázově s kredity za pouhé 3 kredity na jednu fotku. V závislosti na kreditu, který si koupíte, což bude znamenat mezi 18 až 24 euro (asi 466 až 622 Kč).

Chcete-li je získat za nižší sazby, můžete získat předplatné. Nabídky umožňující stahování autorských smímků zahrnují také přístup k hlavní sbírce (Essentials) za stejnou cenu. K dispozici jsou volby na měsíc 10, 25, 50 a 750 ke stažení měsíčně, měsíčně nebo ročně. Podle vašeho výběru zaplatíte od 85 euro až do 339 euro (2.200 až 8.773 Kč) za měsíc a získáte prémiové fotografie s vysokou hodnotou za cenu jen 0,45 euro (12 Kč). Zdaleka nejnižší ceny na trhu s fotografiemi!

Ještě více pro vás díky našemu exkluzivnímu propagačnímu iStock kupón s 15% slevou ve VŠECHNO po omezenou dobu! Kód je platný pouze do 30. dubna 2020 a dává vám 15% slevu z jakéhokoli kreditu nebo předplatného, takže ho můžete použít už dnes!

Nejlepší nabídky fotobank s neomezeným stahováním

Víme, že kupující potřebují také mnoho a mnoho fotografií neomezeně. Uvádíme další tři webové stránky s fotografiemi, které mají nabídky s neomezeným stahováním, takže tím skutečně maximalizujete svůj rozpočet a získáte přístup k velkému počtu snímků, které potřebujete. Níže najdete ty nejlepší webové stránky, které nabízejí neomezené nabídky. Další informace naleznete také v našem seznamu agentur s neomezeným stahováním.

Canva Pro – Neomezené stahování s kompletním designovým řešením

CanvaCanva e1588944252271 > Best Stock Photo Sites: Ultimate Guide with 20 Stock Photo Websites! (2020 Update) je populární nástroj pro úpravu obrázků, který je navržen pro designéry, kteří nechtějí provádět jednoduché, ale efektivní návrhy. Existuje však také služba Canva Pro, prémiová služba založená na předplatném, která je určena firemním uživatelům. Tato platforma nabízí velkou knihovnu s více než 60 miliony obrázků, ilustrací, ikon, šablon a dalších. A předplatné přichází s neomezeným počtem stažení bez dalších nákladů!

Canva Pro však nemá jen neomezené stahování. Skutečností je, že se jedná o kompletní návrhové řešení pro ty, kteří nejsou důvtipní. Do uživatelsky přívětivého editačního nástroje Canva Pro přidává funkci Brand Kit pro snadné vytváření značkových vizuálů pro různé účely. Další důležitou funkcí je asistent publikování pro správu a odesílání návrhů na různé kanály z jednoho místa. A to je jen abychom jmenovali alespoň některé. Tato plná sada návrhů zjednodušila náklady pouze na 9,95 $ (245 Kč) měsíčně (pokud platíte ročně předem, jinak je to 13,95 $ (343 Kč) měsíčně). Díky takové nízké ceně je perfektním spojencem pro malé podniky a jednotlivce, kteří neustále potřebují mnoho skvělých návrhů, ale nemohou si dovolit designéra. A obecně pro každého, kdo si cení skvělých fotek z fotobanky a snadno použitelných editorů.

Vyzkoušejte si Canva Pro na 30 dní zdarma. Plný přístup k funkcím Canva Pro na 15 dní navíc oproti běžné zkušební verzi nabízené na webových ...

Storyblocks – král neomezených předplatných

StoryblocksLogo Storyblocks je fotobanková platforma specializující se na neomezené stahování. Vznikla pod značkou “Videoblocks”, nabízející royalty free fotky s pevným předplatným “all you can eat”, a později se rozšířily o obrázky a zvukové soubory, a změnila se do Storyblocks, které dnes známe. Každý typ média má vlastní knihovnu a nabídky, hlavní nabídka je nabídka obrázků.

Storyblocks dělá věci odlišně od většiny webů s fotografiemi. Má zcela vlastněnou knihovnu s více než 400 000 obrázky plus skladové záběry, katalogy zvukových záznamů a prodávají vám předplatné, abyste k nim měli přístup. Mají plán neomezeného přístupu, který vám umožní vstoupit do kolekce fotek a do knihoven videa a hudby, můžete stahovat tolik aktiv, kolik si přejete, za pouhých 65 $ (1 595 Kč) měsíčně nebo 349 $ (8 565 Kč) za rok (což vám ušetří spoustu z měsíčního plánu). Vzhledem k tomu, že můžete získat tolik obrázků, kolik chcete, průměrná cena za obrázek může snadno klesnout na jeden cent za stažení! Velmi dobré řešení, pokud potřebujete neustále spoustu fotografií.

Envato Elements – pečlivě vybraná nabídka

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 12Envato Elements je relativně novou službou fotobankové platformy Envato. Tato platforma hostí několik tržišť, které se specializují na jeden typ média (fotografie, stopáž, vektory, audio atd.). Elements je v podstatě přebraná sbírka s ručně vybranými soubory ze všech svých trhů – celkem přes 630 000 položek – ke kterým si můžete zakoupit předplatné. Zahrnuje fotografie, vektorové ilustrace, videa, zvukové stopy, šablony, výukové programy a další.

Nabídka, kterou nabízí, je velmi jednoduchá: neomezené stahování z celé sbírky, které si můžete objednat měsíčně za 14,50 euro (asi 376 Kč). Pokud potřebujete různé typy médií a spoustu souborů, je to určitě dobrá volba, kterou je třeba zvážit!

Nejlepší speciality a trendy fotobank

Existují webové stránky na trhu s fotografiemi, které nabízejí různé, jedinečné fotografie s určitou estetikou, pojetím nebo tématem. Obecně jsou to záměrně menší sbírky, neboť jsou pečlivě vybrány a téma, která pokrývají je užší. Speciální agentury mají své kouzlo, a pokud chcete něco specifického, jsou ideální. Většina těchto agentur se specializuje na žánry nebo témata, které jsou v současné době aktuální – podívejte se, co je dnes v našich trendech Photography Trends 2018 Report!. Tady je výběr těch nejlepších.

Photocase – umělecké fotografie s berlínským stylem

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 13Možná jste si všimli, že Photocase je již uvedena na stránkách Premium Stock Photo, ale víte, že je to také velmi nekonvenční fotografická agentura? Od prvního dne se tato společnost založená v Německu pečuje o velmi výraznou a jedinečnou sbírku fotografií, plnou uměleckých, mimořádných a vzácných, přesto krásných fotografií podívejte se na tuto speciální sbírku! Je silně ovlivněná berlínským stylem, jejich knihovna sleduje autentickou estetiku s nekonvenčními modely, nepředstavitelnými výstřely a koncepty mimo rámec. Jedná se o nejvíce trendový fotografický styl dneška, jak se můžete dozvědět v našem článku Authentic Stock Photos.

Pokud hledáte autentické, jedinečné a výjimečné vizuální prvky s moderním vzhledem, určitě byste měli zkusit Photocase. Fotky si můžete zakoupit jednorázově v rozmezí od 10 do 20 dolarů (asi od 222 do 443 Kč) , a pokud používáte kreditní balíčky, můžete je získat za pouhých 6,6 až 12,25 dolarů (146 až 272 Kč).

Nejvýhodnější pro vás bude pokud využijete náš slevový kupónu Photocase Coupon Code, ve kterém získáte 3 kredity ZDARMA a slevu 25%!

TONL – výstižné znázornění barvy pleti

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 14TONL je agentura s fotografiemi, které chtějí přinést rozmanitost fotobanky přes přesné a moderní reprezentace barvy pleti, jejich kultury a jejich života. Jedná se o poměrně malou a přesto pestrou knihovnu, pokrývající nejpopulárnější témata ve stylu fotografování s autentickými, přirozeně vypadajícími fotografiemi zobrazujícími modely z různých kulturních prostředí a rasové příslušnosti.

Fotky TONL si můžete zakoupit jednorázově za 20 dolarů (asi 443 Kč) za kus nebo také jako malé předplatné pro 15 a až 75 stahování, které se pohybují mezi 29 až 105 dolary (643 až 2.326 Kč)- což se rovná až 1,40 dolaru (31 Kč) za obrázek – jedná se o velmi cenově dostupné nabídky pro jedinečné a pestré fotografie.

DragonImages – profesionální asijská fotobanka

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 15DragonImages je fotobanková značka a studio se sídlem v Asii, je majetkem úspěšné fotobanky společnosti Pressfoto Group. Produkují regionálně specializované fotografické snímky, které nabízejí kreativní profesionální, vysoce kvalitní a pestré fotografie představující asijskou kulturu a lidi. Tato malá značka přispívá k přidání rozmanitosti k velké sbírce fotografií, kterou máme k dispozici, podle jednoho z největších fotografických trendů posledních let.

Jsou spíše značkou než agenturou, fotografie DragonImages jsou k dispozici v různých prodejnách, včetně agentury Pressfoto, stejně jako v nejlepších fotobankách uvedených výše a v mnoha dalších. Ceny za jejich obrázky se liší podle agentury, někdy jsou nižší než 1 dolar (asi 22 Kč) za fotografie. Pokud hledáte aktuální, moderní asijské fotografie, jsou skvělou volbou!

Nejlepší fotografie zdarma

Volné fotografie lákají lidi na webu už od doby Stock Xchng platformy. Máme rádi věci zdarma, stejně jako ty, ale pokud jde o volné fotografie, bývají riskantní. Uvidíte, že volné fotografie nejsou vždy takové jak vypadají, že skrývají značné nebezpečí a jejich používání vás může snadno dostat do mnoha právních problémů. Proč? Dva hlavní důvody:

 1. Jejich licence není bezvadná: Většina bezplatných stránek pro stahování fotografií používá formu licence Creative Commons (většinou Creative Commons Zero – CC0) a zatímco tento typ licencí umožňuje legální využití obsahu v komerčních projektech, nechrání vás před zneužitím osobních, majetkových a autorských práv.
 2. Nekontrolují obsah: Tyto stránky obvykle pracují s nízkými náklady, nabírají své snímky a nemají prostředky k předkládání vadného obsahu policii. Takže kdokoliv může nahrát cokoli, dokonce i fotografie, které nejsou jeho, nebo které nesplňují zákonné požadavky. Některé fotografie tedy nesplňují požadavky aby byly licencovány Creative Commons bezpečně.

Vše o rizicích se můžete dozvědět zde.
Z těchto důvodů nejsme fanoušky stránek s volnými fotografiemi a obvykle je nedoporučujeme. Je mnohem bezpečnější a ne o tolik dražší použít profesionálních agentur microstock. Ale víme, jak atraktivní volné fotografie mohou být, a tak jsme pro vás našli nejlepší webové stránky s volnými fotografiemi, které jsou uvedeny níže. Mějte na paměti, že na každé fotografii musíte zkontrolovat platnost sami a budete ji používat na vlastní nebezpečí. Zde máte 5 možností, dalších 20 můžete najít v našem kompletním seznamu free fotobank!

Pixabay

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 16Pixabay je velmi rozsáhlý bezplatný fotografický web se sídlem v Německu, který vytvořili Hans Braxmeier a Simon Steinberger (oba s pozadím v oblasti výpočetní techniky). Poskytují fotky, které si můžete stáhnout a používat zdarma, a to ze zdrojů uživatelů. Získali sbírku více než 1,4 milionu souborů, které stále přibývají, nabízených na velmi profesionální stránce, na které se podílejí fotografové a obsahují blog a fórum.

Obrázky jsou licencovány Creative Commons Zero a mohou být použity jak pro osobní, tak pro komerční účely. Zatímco uvádí, že tyto fotografie mohou nadále podléhat právům na ochranu osobních údajů a vlastnickým právům, mají specializovaného pracovníka – fotografa a editora obrázků – jehož úkolem je přezkoumání podání nejen pro kvalitu, ale i pro legálnost. To je velké plus, které téměř žádný jiný bezplatný fotografický web nemá, a dodává více bezpečnosti svým službám.

Vydělávají peníze prostřednictvím sponzorovaných fotek: zahrnují obsah ze Shutterstock – který je uveden výše a vy jste přesměrováni k nákupu u této agentury, pokud si přejete tyto obrázky stáhnout. Nicméně původní fotografie společnosti Pixabay je bezplatná. Fotografie Creative Commons jsou stále riskantní, ale s přidanou jistotou zkušeného posuzovatele je tento obsah fotografií prozkoumán.

Unsplash

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 17Unsplash je bezplatná stránka ke stažení fotografií vytvořená a spravovaná majiteli platformy Crew –a, která propojuje zákazníky s nezávislými designéry, webovými vývojáři a malými studiovými službami -. Začalo to před 5 lety jako skromný blog Tumblr, který nabízí vlastní fotografie zdarma. A vyskočila na jeden z nejpopulárnějších fotografických webů, používaná gigantickými značkami jako je Apple, hostující více než 500 000 fotografií zdarma od přispěvatelů a integrovaných do různých dalších platforem a produktů.
Jejich fotky jsou vysoce kvalitní, moderní, autentické a aktuální. Všechny jsou k dispozici ke stažení a použití zdarma. Unsplash používá vlastní licenci, která je v podstatě licencí Creative Commons Zero, ale zakazuje kompilaci svých fotografií – zabraňuje vám vytváření konkurenční služby pomocí jejich obrázků–.

Tento web nabízí všechny obrázky zdarma a není tam žádná finta. Majitelé ho využívají k návštěvnosti a zákazníkům jej poskytují ke svým obchodům a v poslední době se rozvíjejí i pro získání obchodní příležitostí přímo na Unsplash. Je to velmi seriózní webová stránka a tým za ní to bere velice vážně. Ale jde stále ještě o CC0 licenční model a musíte být opatrní. Je to ale také nepochybně skvělá služba, která vám umožní získat volné obrázky.

Pexels

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 18Pexels je bezplatná sada fotografií se sídlem v Německu, vytvořená dvojčaty Brunem a Ingem Joseph, oba s pozadím v oblasti počítačové a softwarové technologie. Cílem stránky je poskytnout zdarma fotografie, které jsou autentičtější a nejmodernější. Mají stovky tisíc fotografií nahraných uživateli – včetně mnohem více agregovaných z podobných stránek s bezplatnými fotografiemi – integraci rozhraní API a skvělý blog.
Obrázky společnosti Pexels jsou licencovány Creative Commons Zero (CC0), které umožňují použití v komerčních projektech a bez požadavků na uvedení autora, a to bez jakýchkoli nákladů.

Stránky vydělávají tím, že zahrnují sponzorované obrázky ze sbírek placených fotografií z fotobank, které jsou přidruženy, ve výsledcích a galeriích. Pokud se vám líbí jedna z těchto fotografií, budete přesměrováni na webové stránky agentury, abyste ji koupili. Ale jejich vlastní obrázky jsou zdarma. Už víte, že CC0 znamená riziko, ale je to seriózní a slušná webová stránka.

Life of Pix

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 19Life of Pix je webová stránka s fotografiemi zdarma vytvořená kanadskou digitální agenturou LEEROY. Nabízí velmi velkou sbírku vysoce kvalitních, fotografií zdarma s velkým uměleckým citem a kreativitou použitou v jejich práci. Mají stovky tisíc fotografií, které darují fotografové a jsou připraveni ke stažení zdarma. Mají velmi moderní a vzrušující webové stránky, které hned upoutají vaši pozornost.

Všechny jejich fotky jsou darovány “Public Domain”, takže nemají žádné požadavky na autorská práva – i když Life of Pix povzbuzuje k uvedení autora -. Zakazují masovou distribuci, a omezují vás na 10 snímků, pro vyšší objemy vyžadují písemný souhlas. Pro koncové uživatele však neexistuje žádný limit pro stahování.

Life of Pix je přidruženým členem společnosti Adobe Stock – patří mezi naše top 5 stránky s fotografiemi nahoře – a zahrnuje snímky i z této knihovny ve svých galeriích a výsledcích. Pokud chcete jednu z těchto fotografií, musíte za to zaplatit. Všechny ostatní jsou zdarma. Fotky z Public Domain mohou být také nebezpečné, ale do tohoto webu investovali hodně lásky a práce, což je důležité pro rozhodování pro fotografie zdarma.

Gratisography

Nejlepší fotobanky: Kompletní návod s 20 fotobankovými agenturami! ([wpsm_custom_meta type=date field=year] aktualizováno) 20Gratisography je free fotobanka označována za uměleckou. Je založena grafickým a webovým designérem Ryan McGuirem – vlastníkem Bells Design -, který je také experimentálním výtvarníkem. Cílem webu je nabídnout jedinečné, intimnější a přitažlivější obrázky, které jsou opačné k předvídatelnému “podsaditému vzhledu”. Skromná kolekce má asi 450 fotografií, které všechny podepsal sám Ryan, a jsou vysoce kvalitní.

Tyto obrázky jsou zdarma ke stažení a použití, bez nástrah. Licence je vlastní, ale je to prakticky CC0 licenční model s některými omezeními podobnými Royalty Free (ale to není Royalty Free), stejně jako omezení citlivého používání a hanlivého použití. Je třeba poznamenat, že stránky výslovně říkají, že jejich obrazy mohou podléhat právům na ochranu osobních údajů a vlastnickým právům a že i když umožňují komerční využití, doporučují před provedením fotografií v komerčních projektech “due diligence” (což znamená, že je na vás zkontrolovat autorská práva). Nicméně jsou všechny obrázky vlastněné Ryanem, alespoň víte, odkud pocházejí.

Stránky mírně podporují návrhářskou firmu společnosti McGuire a také některá partnerství s nejvýznamnějšími fotografickými weby výše uvedenými. Fotografie McGuire jsou však zdarma. Jedná se o skvělý web, kde najdete mimořádné, nepřekonatelné fotky zdarma. Ale pamatujte na due diligence.

Nejlepší postupy pro použití free fotobank

Bez ohledu na to, jakou stránku se rozhodnete použít, je zde několik tipů, jak bezplatné obrázky uložit co nejbezpečněji. Zde jsou:

 • Překontrolovat místo – ověřte si jejich pověst, zkontrolovat stránku, kdo ji založil /vlastnil/ provozuje, jak vydělává atd. Úžasně vypadající místo s krásnými fotografiemi je pěkné, ale není to jediná věc, která by definovala jeho vhodnost! – Dali jsme vám pomocnou ruku tím, že jsme zkontrolovali těch nejlepších pět stránek výše.
 • Zkontrolujte licenční model – Pamatujte, že Creative Commons má různé varianty, CC0 je nejpopulárnější, ale nikoliv jediná a každá má jiné pojmy. Public Domain a vlastní licence se zobrazí až později. Zjistěte, opravdu pečlivě k čemu opravňují.
 • Zjistěte, odkud pochází obsah – Stránky, které obsah nabízejí nemusejí být zdrojem odkud obsah pochází.. Zjistíte-li to, pomůže vám to se rozhodnout, zda a jak tyto fotografie používat.
 • Vyhněte se rizikovým prvkům při komerčním použití – Nepoužívejte fotografie, které zobrazují rozpoznatelné osoby, soukromý majetek, loga, ochranné známky a orientační body. 
 • Nebo si pečlivě ověřte legálnost sami – Chcete-li použít fotografii s lidmi nebo jinými rizikovými faktory, investujte čas a prostředky do ověřování a dvojí kontroly své legálnosti: verze modelů, zprávy o vlastnických právech, souhlas vlastníka autorských práv atd. Bude to bolet, ale je to lepší, než litovat!

Chcete-li přeskočit všechny tyto potíže, můžete: Získejte Royalty Free Stock Images za super nízké ceny v některé z nejlepších fotografických stránek uvedených výše!

 FAQ fotobankových stránek – odpovědi na všechny vaše otázky

Níže budeme odpovídat na všechny důležité, nejčastěji kladené otázky týkající se fotek z fotobank, jak to funguje a co nabízí. Po přečtení nebudete pochybovat o těchto koncepcích.
Jakou licenci si vybrat?
Fotografie z fotobank nejsou skutečně k prodeji: když si koupíte fotografie, to, co vlastně kupujete, je licence k použití fotografie určitým počtem způsobů. Avšak autorská práva (vlastnictví) obrazu není vaše. Licence je právní smlouva mezi agenturou a majitelem fotografie a vámi –koncovým uživatelem–. Zobrazit další podrobnosti o nejoblíbenějších licencích k fotografiím.
Jakou velikost potřebuji? Jakou licenci vybrat?
Royalty Free licence fotografie ke stažení. Jsou nejpoužívanější v mikrofotografii a nejoblíbenější mezi kupujícími. Hlavně kvůli své flexibilitě a nízké ceně: s touto licencí zaplatíte pouze paušální poplatek a získáte značný počet práv na užívání a to navždy. Získejte další podrobnosti na Royalty Free stock photos.
Jsou Royalty Free fotografie zdarma?
Ne, alespoň ne z definice. Název Royalty Free se vztahuje na skutečnost, že jedna licence umožňuje používat fotografii několikrát, v několika projektech a tak dlouho, jak chcete, aniž byste museli platit poplatky. Ale většina royalty-free stock fotek je zpoplatněna. Je možné najít některé zdroje, které je nabízejí zdarma. Více pravděpodobné než tyto zdroje budou fotografické agentury, které rozdávají fotky zdarma. Zde se můžete dozvědět kde můžete získat bezplatné fotografie.
Jsou všechny licence “Royalty Free” stejné?
Nutně ne. Každá agentura může a často upravuje své licenční smlouvy. Nicméně všichni se řídí normou pro licenční model Royalty Free, takže hlavní pojmy jsou společné všem. Musíte si vždy pečlivě přečíst licenční podmínky, abyste se ujistili, že jim rozumíte (a vaše zamýšlené použití bylo pokryto)! Smlouvu najdete na webových stránkách jednotlivých agentur.
Jaký je rozdíl mezi licencí Royalty Free a Rights Managed?
Obě licence vám umožňují používat fotografie legálně pro komerčními účely, ale Royalty Free je flexibilnější, dává soubor obecných uživatelských práv, je za jednorázový poplatek a je levná. Rights Managed je přizpůsobena vašemu zamýšlenému použití, je přesnější, umožňuje výhradní použití a je dražší. V závislosti na konkrétním případu se mohou objevit další poplatky. Podívejte se na srovnání licence Rights Managed a licence Royalty Free.
Co mohu dělat s Royalty-free fotografií?
Otázkou by mělo být, co nemůžete udělat! Royalty free fotografie, vektory, ilustrace můžete použít pro komerční účely, pro redakční účely i pro osobní potřeby a to v podobě tištěné i digitální: webové stránky, bannery, letáky, dekorace, obaly, sociální média atd. Většina agentur prodává obrázky s vysokým rozlišením, které jsou vhodné pro profesionální použití. Můžete vyřešit většinu, ne-li všechny, ze svých kreativních potřeb s fotografiemi. Podívejte se jak je možné Royalty-free fotografie použít.
Co nemohu dělat s royalty free fotografií?
Existuje několik omezení autorských práv v Royalty Free licence. Obecně platí, že fotku nemůžete prodávat, tak jak je tomu nikomu jinému, nemůžete ji používat v hanlivým způsobem a nemůžete ji použít v produktech k prodeji, pokud nemáte rozšířenou licenci. Vždy si pečlivě přečtěte všechny omezení před použitím fotografie. Podívejte se co nemůžete dělat s Royalty Free fotografií
Co je to Extended licence? 
Extended License je rozšířená licence, která vám dává, jak název udává její název, bonusová práva přidaná ke standardní dohodě Royalty Royalty Free. Za vyšší cenu přináší výhody jako neomezené kopie, zvláštní místa a co je ještě důležitější, právo používat fotografie v produktech, které můžete prodávat za přímý zisk Zobrazit více podrobností o rozšířené licenci.
Máte otázku, na kterou zde není odpověď? Napište prosím komentář pod tímto příspěvkem a rádi vám odpovíme!

Kde najít nejlepší fotobanku

Dočetli jste se až sem a pravděpodobně si myslíte, že jsou tu spousty skvělých fotobank. Ale jak se teď rozhodnout, kterou budete používat? Nebojte se, všichni jsme se rozhodovali. A zjistili jsme, že existují opravdu užitečné tipy k identifikaci toho nejlepšího fotografického webu pro vás! Zde je to, co musíte zvážit:

 • Kolik obrázků potřebuji a na kolik použití: Tímto způsobem budete vědět, jestli chcete jednorázové předplatné nebo poptávat speciální nabídku, v tomto případě bude jednodušší najít agenturu s nejlepší nabídkou- podívejte se zde přehledný srovnávací průvodce pro předplatné a nákup jednotlivých snímků!
 • Kolik můžete/chcete utratit: to, že znáte své rozpočtové limity vám pomůže najít fotobanku, která bude vašemu rozpočtu vyhovovat.
 • Jak rychle/kdy chcete platit: pokud víte, jestli chcete učinit rozsáhlou předem vynaloženou investici, jestli jste ochotni se přihlásit k pravidelným poplatkům nebo jestli raději vynaložíte méně, i když to znamená platit vyšší ceny za fotky, pomůže vám to při rozhodování o tom, které agentury mají více nabídek přímo pro vás.
 • Bilance: pročtení si doporučení a informací o fotobankách vám pomůže se zorientovat co webové stránky s fotografiemi nabízí a kterou si vybrat. – Podívejte se na sekci naše agentury , která je plná recenzí a srovnání.
 • Zkušební verze: použití zkušební verze je velice dobrý způsob jak si fotobanku vyzkoušet ještě před tím, než utratíte své peníze.
 • Speciální nabídky: hledání speciálních slev a bonusových nabídek od agentur je velmi dobrý způsob, jak šetřit peníze – Navštivte naši sekci slevových kupónu se speciálními slevami a bonusy!

Na základě těchto jednoduchých tipů se snadno rozhodnete mezi velkým zástupem velmi dobrých fotobank a vyberete si nabídku, která vám bude vyhovovat!

Nejlepší webové stránky s fotografiemi: Vybere si každý!

Tak toto je náš obrovský seznam nejlepších webových stránek s fotografiemi. Zkontrolováno, analyzováno a vyměřeno právě pro vás! Z toho všeho můžeme udělat závěr: bez ohledu na to, co hledáte, jaký rozpočet máte a jaké jsou vaše preference, je tady stránka s fotografiemi, která má přesně to, co chcete!
Právě jste připravení na jakoukoli z nejlepších fotobank:

 • StockPhotoSecrets Shop – Skvělá pro malé, omezené rozpočty
 • iStock – Ideální pro ty, kteří chtějí mít levně exkluzivní obsah
 • Shutterstock -Vhodné, pro ty co milují výběr a rozmanitost
 • Adobe Stock – Perfektní pro uživatele služby Creative Cloud

Nezapomeňte, že máte spoustu možností pro vaše konkrétní potřeby!

A to jsou jen některé z mnoha možností!
Které z nich nejdříve prozkoumáte? Víte o skvělých stránkách s fotografiemi, které jsme neuvedli? Odešlete nám komentář a dejte nám prosím vědět!
PS: Pokud chcete sledovat videa – podívejte se na naše průvodce nejlepšími záběry na stránkách FootageSecrets.com.

fotobanka.cz
Logo