27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok 2024!

Přes 27 nejlepších stránek se stahováním zdarma pro rok 2019!

Chcete fotky zdarma? Potřebujete fotky zdarma? Milujete fotky zdarma? Pojďte a připojte se k nám, společně  projdeme tento obrovský seznam nejlepších bezplatných stránek na fotografie rozmístěných po celém webu a uceleného průvodce pro bezpečné používání fotografií zdarma! Klikněte zde, chcete-li přímo přejít na náš seznam nejlepších bezplatných webů s fotografiemi nebo získat 10 fotografií zdarma zde na Shutterstocku s jejich bezplatnou zkušební verzí Shutterstock.

Toto není průměrný seznam stránek s fotografiemi zdarma. Ach ne. Je to nejlepší a nejúžasnější seznam fotografií zdarma a to VŮBEC. Protože jsme mysleli na všechno, na čem záleží na stránkách s volnými fotografiemi … a to není všechno, to jak krásné jsou obrázky!

Náš tým postavil pod drobnohled fotobanky zdarma a analyzoval kvalitu snímků, typ licencí, pozadí a právní jistotu každého z nich, abychom vybrali pouze ty, které si zaslouží naše doporučení. Nejprve se však zabýváme velmi důležitými záležitostmi týkajícími se bezplatných webových stránek o fotografiích, licenčních podmínek a dalších.

Můžete také pořídit 10 bezplatných fotografií z Shutterstocku, které jsou součástí skvělé bezplatné zkušební verze Shutterstock.

(A pro více bezplatných zkušebních fotografií se stačí podívat sem.)

OBRÁZKY ZDARMA SOUVISEJÍCÍ S KORONAVIREM - 2023.04.01 - 2023.03.02Pokud jste zde hledali fotografie zdarma pro ilustraci komunikace o pandemii COVID-19, nebo jednoduše obrázky zdarma, aby vaše podnikání fungovalo v těchto náročných dobách pro ekonomiku, můžete se radovat! Podívejte se na náš seznam Corona zdarma, včetně obrázků zdarma, bezplatných nástrojů a dalších!

Chcete skočit přímo na seznam? Pokračujte! Ale nezapomeňte se vrátit a dobře si přečtěte našeho průvodce o bezpečném používání fotografií!

Nejbezpečnější fotografické stránky pro obchodní a komerční použití

STOCK PHOTO SECRETS NA ZÁCHRANU

Všechny nás to přimělo přemýšlet: znamená to, že všichni, kteří si nemůžete dovolit placené – přesto velmi ekonomické fotografie – právě teď máte k dispozici pouze nebezpečné a riskantní fotografie jako jedinou dostupnou možnost? Kolik dobrých bezplatných stránek je na internetu? Po krátké debatě a shromáždění podkladů jsme se tedy vydali na hledání nejbezpečnějších bezplatných webů s fotografiemi, které fungují nejen pro osobní potřebu, ale také pro tento důležitý komerční trh.

Níže je uveden náš výběr 27 webů, kde najdete vysoce kvalitní, bezplatné fotografie bez licenčních poplatků, které jsou relativně bezpečné pro použití v komerční práci. Tyto fotografie by vypadaly skvěle v designech webových stránek, bannerech, reklamách, příspěvcích na sociálních médiích, příspěvcích na blogu, v publikacích a různých projektech pro nekomerční účely!

Většina z nich neustále přidává nové fotografie do svých knihoven, takže vám pravděpodobně nebudou chybět nové obrázky k dokončení vašich návrhů.

Jedna rychlá poznámka, než začneme:

Neříkáme, že tyto stránky mají 100% obrázky bez rizika. Říkáme, že jsou bezpečnější než ostatní. Ať už je to kvůli lepšímu dohledu, známým vlastníkům autorských práv, procesům kontroly nebo serióznímu obchodnímu zázemí, následující nabídky bezplatných obrázků mají vyšší stupeň důvěryhodnosti, a proto jsme je vybrali.

Nyní je to jasné, ponořte se do našeho obrovského seznamu nejlepších webů s bezplatnými fotkami!

Pixabay – vysoce kvalitní a v Německu vyvinuté volné fotografie

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 1
Pixabay je místo pro fotobanku zdarma založené odborníky na výpočetní techniku Hansem Braxmeierem a Simonem Steinbergerem. Crowdsourcedourced od uživatelů internetu po celém světě, jejich obrovská a velmi rozmanitá knihovna royalty-free obrazků stoupá na více než 1 milion souborů a stále roste, všechny jsou k dispozici ke stažení zdarma, většina z nich mají vysoké rozlišení a jsou vhodné pro profesionální použití. I přes to, že přijímá podání od kohokoli, mají profesionálního kurátora (fotograf a editor obrázků), který ručně přezkoumá a schválí nebo odmítne snímky stejně tak pro technickou kvalitu tak i pro legální platnost.
Podrobnosti licence: Nyní pracují s autorizovanou licenční smlouvou, která umožňuje komerční použití jak pro digitální použití, tak pro tisk, bez nutnosti uvedení zdroje (podobně jako u Creative Commons Zero), ale zavádí citlivé ustanovení o použití a omezují redistribuci a další prodej nezměněných obrázků.

Co máme rádi
 • Tyto stránky kombinují vysoce kvalitní snímky s uživatelsky přívětivými funkcemi, které se podobají německým. Má funkci komunity i blog.

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Těžko něco najít! Systém pro nahrávání není náš oblíbený z hlediska bezpečných licenčních praktik pro bezplatné fotografie.


9Expert Score
Rozhodnutí: Úžasné

Spoléhání se na podání uživatelů a licenci CC není nejbezpečnější postup sám o sobě, ale Pixabay to skvěle zvládne tím, že profesionálně přezkoumá všechny obrázky. A k tomu ještě přidejte serióznost stránky a jejich majitelů, vlastní licence a skutečnost, že je nyní vlastněna obrovskou a velmi vážnou společností, jako je Canva a máte free fotografie, které jsou bezpečnější než mnoho jiných.

Unsplash – Cool a umělecké fotografie zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 227+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 3
Unsplash je podporující, vedlejší projekt, který se stal nečekaně velkým hitem společnosti Crew, online platforma, která propojuje nezávislé umělce se zákazníky. Začali jako blog Tumblru, který nabídl zbývající profesionální záběry z interní produkce pro bezplatné stahování, a vyskočili na samostatnou stránku hostující více než půl milionu licenčních fotografií bez poplatků od přispívajících umělců, kteří si získali vlastní portfolia –, vše zdarma.
Podrobnosti licence: Mají vlastní licenci, která umožňuje volné použití v komerčních projektech bez požadované autorizace (stejně jako Creative Commons Zero), ale zakazuje kompilaci obrázků.

Co máme rádi:
 • Moderní, umělecký a mladistvý styl jejich fotografií, skvělý design stránek a rychlé rozšíření jejich podnikatelských nápadů (Unsplash má již API a mnoho dalších výhod)

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Musíme opravdu hodně hledat něco negativního, ale hlavně obrázky od kohokoliv nejsou nejbezpečnější volbou pro bezplatné licence


9Expert Score
Rozhodnutí: Úžasné

Ano, jsou to obrázky z davu, ale on-line portfolia a obrovská popularita Unsplash znamenají, že to je vizitka pro fotografy, takže šance, že je obsah podvodný je mnohem nepravděpodobnější. Vlastní licence dodává trochu větší bezpečnost, ale skutečnost, že stránky jsou tak úspěšné a jsou pro vlastníky tak důležité, je to, co zaručuje, že licencování obrázků je bráno vážně.

PikWizard – kreativní a komerční fotografie zdarma od profesionálů

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 4
PikWizard je velmi profesionální free fotobanka, plná vysoce kvalitních snímků zobrazujících více populárních témat. Vlastníkem společnosti je Wavebreak Media, jejíž vedoucím je irský autor videí a podnikatel Seana Priora. Stovky tisíc obrázků pocházejí od různých přispěvatelů, z nichž většina jsou známý fotografové. A všechny jsou zdarma.
Podrobnosti licence: Mají vlastní licenci umožňující bezplatné využití v komerčních projektech s klauzulí o citlivém použití. Neumožňují další prodej nebo použití ve výrobcích určených k prodeji (trička, plakáty atd.), ale to jsou jediné omezení týkající se autorských práv

Co máme rádi:
 • Vyvážená kombinace uměleckých a komerčních stylizovaných snímků a funkce cool extra: rychlé úpravy na stránce s nástrojem DesignWizard

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Není snadné si zde na něco stěžovat! Budeme muset být vybíraví a říkat, že design webových stránek by mohl být trochu lepší vzhledem ke skvělé funkčnosti, kterou nabízí


9Expert Score
Rozhodnutí: Úžasné

Jde o nebe na volné fotografie: vysoce kvalitní fotografie pořízené a předkládané profesionálními fotografy, kteří rozumí licencování, nabízené a spravované úspěšnou akciovou společností s vlastní licencí pro volné použití. Samozřejmě, musíte ještě před použitím použít dvojí kontrolu, ale program PikWizard je také velice spolehlivý.

Pexels – trendové fortky zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 5
Nechte si vytisknout plakát, či obraz z fotografie německými technologicky orientovanými dvojčaty  Bruno a Ingo Joseph, Pexels je free fotobanka, která je agregátorem nabízejícím stovky tisíc fotografií zdarma ve vysokém rozlišení, které jsou nahrávány umělci nebo převzaté z jiných stránek s fotografiemi zdarma. Knihovna je velmi bohatá a všechny snímky jsou zdarma ke stažení a k použití.
Podrobnosti licence: Jejich fotky jsou pod Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití pro komerční účely, není vyžadováno žádné přiřazení.

Co máme rádi:
 • Krásné, čisté a současné snímky na stránkách, a je skutečností, že mají vyhrazenou verzi zdarma, videa a skvělé doplňky: aplikace a Photoshop plugin.

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Nejen uživatelské příspěvky, ale také agregované obrázky z mnoha dalších stránek, což vynásobí rizika potenciálních autorských práv nebo porušování práva na ochranu osobních údajů


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Pexels je velmi seriózní místo s velkou odvedenou prací, kde se zabývají jeho tvorbou a údržbou. Majitelé to jasně vědí. Faktor agregátorů však znamená, že zdroj obrázků není vždy jasný a použití CC0 v tomto kontextu není nejbezpečnější praxí.

Life of Pix – nejlepší výběr z fotografií zdarma

Best Free Stock Photo Sites
Life of Pix je vlastněna kanadskou digitální marketingovou agenturou LEEROY a poskytuje stovky tisíc velmi uměleckých a vysoce kvalitních fotografií pokrývajících řadu populárních témat. Všechny soubory byly nahrány fotografy a jsou zcela zdarma ke stažení a použití.
Podrobnosti licence: Jejich fotografie jsou ve veřejné doméně, což znamená, že nepodléhají autorským právům. To umožňuje volné použití pro komerční účely, není vyžadováno přiřazení, ale je zakázaná masová distribuce

Co máme rádi:
 • Silný umělecký cit ve sbírce fotografií, skvělá úroveň schvalování a mají sesterskou stránku věnovanou bezplatným videozáznamům

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Není snadné něco najít, ale řekli bychom, že dary fotografů v Public Domain mohou být skryté, neboť se musíte ujistit, že přesně vědí, jakého práva se vzdali


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Licence pro Public Domain by měla být teoreticky bezpečnější pro komerční použití, protože k těmto obrazům není připojeno žádné autorské právo. Ale jak jsme říkali, funguje to jen tehdy, když ten kdo je daroval, je původní vlastník autorských práv a má všechna ostatní potřebná práva (např. Verze modelů). To znamená, že Life of Pix, vlastněný seriózní společností, je schopen poskytnout potřebnou důvěryhodnost ve volných obrázcích.

Gratisography – experimentálně umělecké volné fotky

Best Free Stock Photo Sites
Grafický a webový návrhář Ryan McGuire je vlastníkem Gratisography, a to je místo, kde nabízí sbírku téměř 500 vysoce kvalitních svých vlastních fotografií zdarma. Fotky jsou velmi intimní a jedinečné, daleko od typických komerčních knihoven a mají vysokou kvalitu.
Podrobnosti licence: Má vlastní licenci, podobnou licenci Creative Commons Zero (CC0) – bezplatné používání pro komerční účely, přidání klauzule citlivého použití a poradenství při hlídání týkající se dodatečných oprávnění (značky, ochranné známky, verze modelů)

Co máme rádi:
 • Webový zábavný styl a jedinečnost fotografií, které se dokonale hodí pro příspěvky na Instagram nebo vizuální komunikace pro mladé publikum

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Je to velmi malá sbírka. To znamená, že navzdory tomu, jak je v pohodě, je omezena z hlediska obsahu


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

I když je skromná, sbírka Gratisography je právně mnohem bezpečnější než ostatní, protože vlastník fotografií je ten, který je nabízí na svých vlastních stránkách. Musíte vzít Rayenovu radu v úvahu ohledně dvojité kontroly, a to v případě bude-li potřeba použít dalších práv. Ale není to tak těžké, můžete kontaktovat McGuire na těchto stránkách.

SplitShire – volně dostupné fotky v trendy stylu – kvalitou na úrovni komerčních fotobank

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 6
Fotograf Daniel Nanesou stojí za SplitShire, webové stránky, kde zobrazuje kolem tisíce uměleckých a velmi profesionálních stylizovaných fotografií z osobního archivu, které se skládají z různých aktuálních témat, které můžete bezplatně stáhnout a používat ve své práci.
Podrobnosti licence: Vlastní licence, podobná Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití pro komerční účely s klauzulemi citlivého použití. Nemáte povoleny žádné další prodeje obrázků, které máte staženy (pro účely dalšího prodeje je nutné obrázek změnit)

Co máme rádi:
 • Jedná se o velmi trendy obrazy s profesionální kvalitou a velkou komerční hodnotou, které budou skvělě fungovat na webových stránkách, v reklamách, v blogových příspěvcích, v uměleckých projektech…

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Neexistuje mnoho negativ,  kromě relativně skromné velikosti knihovny ve srovnání s ostatními v tomto seznamu


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Z právního hlediska jsou fotografie společnosti SplitShire velmi bezpečné: jsou vytvořeny profesionálním fotografem (který ví, jak funguje licencování), jsou nabízeny pod vlastní licencí a víte tak, že je vlastníkem autorských práv, máte přímý způsob, jak řešit další práva a požadavky. Dobře vyvážené řešení ve volných obrázcích.

Burst – nejvybranější komerční Free Fotky

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 7
Platforma elektronického obchodu Shopify byla vyvinuta Burst v roce 2017, aby nabízela volné sériové snímky zdarma určené pro e-shopy a komerční použití obecně (i když je můžete použít pro cokoliv, jako jsou sociální média nebo příspěvek na blog). Mají velkou knihovnu s tisíci obrázky ve vysokém rozlišení s velmi aktuálním stylem, které pokrývají oblíbené komerční témata, jako je životní styl, móda, technologie apod. Fotografie jsou od smluvených fotografů a jiných uživatelů, všechny tyto obrázky jsou zdarma k použití ve Shopify, nebo kdekoli jinde.
Podrobnosti licence: Existují dvě licence: 1. Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití pro komerční účely. 2. Vlastní licence, téměř totožná s CC0, která umožňuje použití fotografií v produktech pro další prodej a má klauzuli o citlivém použití. Kromě toho, že neexistuje žádná podmínka, neexistují žádná další omezení autorských práv.

Co máme rádi:
 • Fotografie jsou vysoce trendy a komerční: jsou to autentické stylizované obrázky, které fungují dobře na webových stránkách, e-shopech, sociálních médiích, reklamách a dalších

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Při dlouhém hledání bychom museli jen říci, že máme k dispozici dvě téměř stejné licence, které komplikují život běžného uživatele


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

I když nejsme fanoušci licence Creative Commons, je nesporné, že fotografie Burst jsou docela bezpečné: od toho, díky tomu že jsou poháněny systémem Shopify, až po fakt, že hlavním smyslem této fotobanky je komerční použití na zakázku vyrobených fotek a rizika při legálnosti použítí těchto fotek není nic z čeho bych měl obavy.

Rawpixel – autentické fotografie zdarma, ideální na sociální média

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 8
Robert Churchill založil, Rawpixel webové stránky přinášejí tisíce nekonvenčních, autentických a vysoce kvalitních obrázků, pocházejících od kvalifikovaných přispěvatelů. Omezeno na 100 stahování na jednoho uživatele za měsíc, můžete si vybrat z této bohaté a pestré kolekce zdarma, která se přidává k prémiové fotografické službě společnosti Rawpixel.
Podrobnosti licence: Vlastní licence – bezplatné využití pro komerční účely – klauzule citlivého použití – nemožnost dalšího prodeje

Co máme rádi:
 • Je to super trendová knihovna, plná obrazů s vysokým rozlišením, které jsou všechny vhodné na Instagram a společenský média, a na vizuální trh obecně

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Vyhledávací prvek je stejný pro prémiové a volné fotografie, takže si musíte vzpomenout a zapnout filtr “Free” při každém hledání. Není to však nic zásadního


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Prodávají snímky ze své vlastní knihovny a nabízejí i fotografie zdarma, je jasné, že vědí, co dělají. Licence je obvyklá a při přezkumu všech podání je velmi pravděpodobné, že všechna práva jsou řádně jasná a právní jistota je vysoká.

Libreshot – volné umělecké fotografie

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 9
Libreshot je samozřejmostí ve volných fotografických webových stránkách, protože tato nabídka nabízí tisíce výtvarných fotek od konzultanta SEO a fotografa Martina Vorela. Jeho obrazy jsou velmi kvalitní a pokrývají také různé předměty. A všechny jsou k dispozici zdarma.
Podrobnosti licence: Licence Creative Commons Public Domain, s téměř žádnými omezeními autorských práv

Co máme rádi:
 • Fotografování výtvarného umění není něco, co má každý jiný web zdarma. Je ideální pro tisk a různé jiné umělecké projekty

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Ne všechny obrázky jsou komerčně cenné a chybí nejoblíbenější typy fotografií – fotografie lidí. Ale pro ně můžete vždy najít kreativní obdoby


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Pokud jste hledali umělecké fotografie s vysokým rozlišením, budete Libreshot milovat, protože je tak bezpečný: všechny fotky jsou vlastněny mužem, který je poskytuje zdarma. A pak většina obrázků nezahrnuje rozpoznatelné osoby, značky nebo obsah chráněný značkou. Takže převážně bude vše v pořádku.

PicJumbo – Free fotografie od profesionálního fotografa

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 10
Webové stránky vytvořené profesionálním fotografem Viktorem Hanáčkem, PicJumbo je ideálním místem pro nalezení vysoce kvalitních, komerčně připravených, royalty free fotek. Na této stránce hostuje více než 2000 snímků fotografa Hanáčka, které pokrývají několik populárních témat, a vše zcela zdarma. Lidé na snímcích jsou účelně nerozpoznatelní, ale stále přítomní.
Podrobnosti licence: Creative Commons Zero (CC0) – Volné využití pro komerční projekty – Upozorňuje na náležitou péči při používání značek a ochranných známek

Co máme rádi:
 • Tyto obrázky jasně pocházejí z knihovny fotografa, někoho, kdo chápe licenční trh a nabízí komerčně cenné snímky

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Snímky mohou být nadměrně komerční, a mít dotek umělecké atmosféry nebo ostrosti


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Důvěřujte fotografovi, který vám poskytne ten správný druh fotografií zdarma! PicJumbo je skvělý zdroj pro komerční účely nejen pro jejich kvalitu, ale také pro jejich právní jistotu: všechny licence jsou vlastníka a minimalizující rizika s omezením značek a rozpoznatelných modelů, to jsou CC licenční obrázky, kterým můžete důvěřovat.

Kaboompics – připravené fotografie zdarma pro Instagram

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 11
Designérka a fotografka Karolína Grabowská je mysl a talent Kaboompics, místo poskytující zdarma vysoce kvalitní fotografie s přirozeným pocitem a více předměty. Všech více než 8000 obrázků, které jsou k dispozici, jsou její, a jsou všechny zdarma.
Podrobnosti licence: Má vlastní licenci, která poskytuje bezplatné využití pro komerční účely, která obsahuje klauzuli o citlivém použití. Není povoleno prodávat obrázky tak, jak jsou staženy (takže jsou požadovány změny původního souboru), redistribuce je také zakázána bez svolení. Obsahuje varování o komerčním využití fotografií se značkami nebo ochrannými známkami

Co máme rádi:
 • Skvělá, moderní estetika fotografií (která volá po “sociálních médiích”) a špičkové funkce: kolekce photoshoot, vyhledávač s filtrem barevných palet a další

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Musíme hledat dlouho, abychom našli jeden, ale řekněme, že některá témata jsou zastoupena nadměrně a jiné chybějí


8Expert Score
Rozhodnutí: Skvělé

Pokud pracujete s mladým publikem, pracujete se sociálními médii a potřebujete volné obrázky, Kaboompics je vaším novým přítelem. Karolína Grabowská poskytuje vše, co potřebujete zdarma, a její vlastní licence a úplné vlastnictví obrázků dodává velmi žádoucí důvěryhodnou známku.

Rgbstock – volné fotografie od profesionálních fotografů

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 12
Rgbstock jsou webové stránky, které poskytují více než 100 000 fotografií zdarma. Jedná se o vytvoření skupiny amatérských fotografů a grafiků v čele s Jayem Simmonsem, kteří znají licenční práva. Knihovna – postavená na základě souborů odeslaných uživateli, kteří jsou posuzováni podle norem kvality – obsahuje mnoho populárních a vždy aktuálních témat a mísí umělecké záběry s více komerčními obrázky.
Podrobnosti licence: Mají vlastní licenci, která poskytuje bezplatné využití pro komerční práci a omezení podobná snímkům bez licenčních poplatků: klauzule citlivého použití a zákaz používání fotografií v produktech k dalšímu prodeji. Upozorňují na požadavek na vydávání modelů a další důležité právní věci, ale neručí za ně a je na vás, abyste je prokázali.

Co máme rádi:
 • Fotografie mají profesionální a velmi komerční povahu a dostatek druhů pokrývá většinu potřeb uživatelů. Poskytují přímé zasílání zpráv každému přispívajícímu fotografovi, pokud jde o vydání a použití, která překračují licenci společnosti Rgbstock

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Celkově by tato sbírka mohla být trochu modernější. A fakt, že je to systém založený na přispěvovatelích, není nejlepší pro bezplatné fotky


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Rgbstock existuje již dlouhou dobu, řídí jej lidé, kteří znají toto odvětví a mají k dispozici velmi užitečné fotografie. Jejich vlastní licence je bezpečnější než obecná licence, a přestože je pravda, že uživatelské podání není nejbezpečnější praxí, mají způsob komunikace s každým majitelem autorských práv napřímo a to dělá všechno nejen jednodušší, ale i legitimní.

Good Stock Photos – Cool fotky zdarma s redakčním cítěním

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 13
Good Stock Photos je web, který nabízí přes 1000 vysoce kvalitních fotografií zcela zdarma ke stažení a použití. Všechny jsou vyfoceny a vlastněny Stevenem Ma, webovým designérem a obchodníkem, který je také zakladatelem své vlastní konstrukční firmy SparkFlow. Zatímco je zcela vhodný pro komerční využití, kolekce má silný redakční vliv, kombinace každodenních životních situací, záběry inspirované sociálními médii, cestování a krajiny, městské scény a další.
Podrobnosti licence:Používá vlastní licenci, která poskytuje bezplatné využití v komerčních projektech, omezuje pouze prodej fotografií tak jak jsou a nekreditové kompilace a/nebo redistribuce. 

Co máme rádi:
 • Obsahuje zajímavou směs témat, stylů a perspektiv. To z něj dělá dobrý zdroj fotografií pro blog!

Z čeho nejsme nadšeni:
 • I když jsou kvalitní a vizuálně dobré, ne všechny obrázky mají pozoruhodnou komerční hodnotu


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Good Stock Photos je přesně to, co slibuje jeho jméno. Malá knihovna je plná velmi dobrých snímků, i když ne všechny by vyhovovaly komerčnímu projektu. Skutečnost, že jsou všichny vlastněny zakladatelem stránek, většinou nereprezentují rozpoznatelné lidi a jsou nabízeny na základě vlastní licence, je při použití velmi bezpečná!

StockSnap.io – fotky zdarma v aktuálních stylech

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 14
StockSnap.io jsou bezplatné snímky z webu podnikatelů Christophera Gimmera a Marca Chouinarda, jsou také vývojáři grafického designu nástroje Snappa. Ve StockSnap io rozdávají desítky tisíc obrázků ve vysokém rozlišení pokrývajících různé oblíbené předměty v autentickém, moderním a velmi módním stylu. Knihovna je postavena na základě podání uživatelů a všechny fotky jsou zdarma.
Podrobnosti licence: Používají Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití pro komerční účely

Co máme rádi:
 • Aktuální fotografie jsou vhodné pro sociální média a blogování, jakož i pro reklamu a další komerční využití

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Crowdsourced images and CC licence nejsou nejlepší kombinací


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Snímky určené StockSnap io jsou fotky, které jsou ve vysokém rozlišení a mají velkou hodnotu pro komerční projekty. Ačkoli poskytují přesná upozornění podrobně popisující důležitost vzdání se práv, pravdou je, že nestačí k tomu, aby byly všechny obrázky dokonale bezpečně použitelné. Myslíme si, že jsou to seriózní lidé, kteří dělají skvělou práci.

Fancy Crave – pečlivě vybrané a trendy balíčky fotek zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 15
Profesionální fotograf Igor Ovsyannykov vlastní Fancy Crave, to jsou webové stránky, kde nabízí své a další fotografie profesionálních fotografů zdarma ke stažení a použití. Tento katalog obsahuje tisíce souborů, které jsou pečlivě vybrány a uspořádány v tematických baleních, se silným zaměřením k cestovní fotografii a obecně velmi moderním stylem a profesionalitou. S nabídkou prémiových balíčků.
Podrobnosti licences: Všechny fotky jsou pod licencí Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití pro komerční účely včetně klauzule citlivého použití. Dohoda také popírá dostatečná práva pro komerční využití (verze modelů, vydání nemovitostí apod.).

Co máme rádi:
 • Moderní estetika a pečlivý výběr. Velmi užitečné, když se věnujete konkrétním tématům nebo hledáte inspiraci

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Licence CC0 a podání uživatelů. Není podle našeho názoru ta nejlepší volba.


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Vzhledem k tomu, že majitel webu je komerční fotograf, víme, že zná své podnikání a jeho vlastní obrázky dává k dispozici s faktory, které dodávají důležitou dávku spolehlivosti. Je to však stále nabídka CC0 a uživatelské příspěvky jsou zahrnuty, přestože pocházejí od jiných fotografů. Je to velmi cool stránka, stačí jen být opatrný s pokrytím licence.

ISO Republic – bezplatná fotografická knihovna pro každou vaši potřebu

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 16
Pokud hledáte webové stránky se sbírkami bezplatných fotografií s vysokým rozlišením o oblíbených tématech, musíte znát ISO Republic. Společnost byla založena v roce 2014 fotografem Tomem Eversleyem a tato webová stránka je v současné době provozována malým týmem a poskytuje tisíce kvalitních obrázků ke stažení a použití zdarma.

Co máme rádi:
 • Je to pestrý výběr, který kombinuje více tradičních fotografických záběrů, více umělecké a trendy obrázky, je tu něco pro každého

Z čeho nejsme nadšeni:
 • CC0 + uživatelské příspěvky. Stejně jako arašídové máslo a guacamole, chuť výborná odděleně, ale jejich míchání není dobrý nápad


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Kvalita obrázků a služeb je skvělá. Licencování není nejbezpečnější vzhledem k tomu, že všechny snímky jsou zasílány kýmkoliv. Vzhledem k tomu, že web provozuje fotograf a tým přispěvovatelů, můžeme očekávat, že budou vědět, co dělají, a nabízejí relativně bezpečné použití fotografií bez licenčních poplatků.

Startup Stock Photos – moderní obchodní fotografie zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 17
Startup Stock Photos je bezplatná sada fotografií, které poskytují pod svým názvem, jsou to vysoce kvalitní fotografie zaměřené na témata začínajících podnikatelů, malé firmy a podnikatelskou komunitu, a to vše v autentickém stylu, který ukazuje rozmanitost a realitu. Je vlastněna agenturou Sculpt pro sociální mediální marketing, která vlastní i většinu obrázků – které jsou volně použitelné – jsou produkovány třemi umělci, kteří se na webu a agentuře podíleli.
Podrobnosti licence: Fotky jsou pod Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití v komerčních projektech

Co máme rádi:
 • Je skvělé mít kolekci věnovanou tak aktuálnímu tématu jako začínající a podnikatelská prostředí s přídavkem rozmanitosti a přirozeného stylu

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Stránka je velmi základní, neexistuje žádný vyhledávač a může být trochu těžké najít něco konkrétního

7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Obrázky na tomto webu jsou velmi užitečné pro dnešní vizuální potřeby a také velmi trendy. Použitá licence není nejbezpečnější, ale většina obrázků se produkuje ve společnosti a je mnohem bezpečnější, než byste si mysleli.

MMT Stock – vybrané snímky přírody a pracovního prostoru zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 18
Vytvořena návrhářem a fotografem Jeffrey Bettsem, MMT Stock zobrazuje tisíce svých fotografií bez licenčních poplatků, které jsou k dispozici ke stažení zdarma a použitelné v tvůrčích projektech, včetně komerčních. Témata jako příroda a pracovní prostory jsou převládající, a je tam pozoruhodná nepřítomnost fotografií lidí, ačkoli úroveň schvalování je vynikající.
Podrobnosti licence: Tyto fotografie chrání licence Creative Commons Zero (CCo) – bezplatné použití pro komerční účely

Co máme rádi:
 • Je to špičkový výběr obrázků a je vidět pokora. Navíc bonusy: videa zdarma a nástroj pro vytváření tapet, který můžete získat z každého obrázku jedním kliknutím

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Fotografie lidí jsou nejcennějším tématem všech dob. Jistě jsou riskantnější k nabízení zdarma (kvůli schválení modelem), ale jejich nedostatek omezuje užitečnost tohoto webu


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

Žádný obraz v životním stylu není špatný, ale po pravdě řečeno má MMT spoustu obrázků s vysokým rozlišením, které jsou ideální pro komerční návrhy. Ještě více, licence CC0 přidává bezpečnostní ochranu, jelikož všechny obrázky jsou vlastnictvím člověka, který je dává na svůj vlastní web. Tak proč ne?

FoodiesFeed – volné fotografie jídla s vysokým rozlišením

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 19
FoodiesFeed je, jak název vypovídá, fotobanka nabízející fotografie jídla. A to přes tisíc z nich. Je to práce potravinářského fotografa Jakuba Kapušňáka a online knihovna obsahuje jeho fotografie, stejně jako obsah nabízený uživateli, vše zdarma.
License Details: Mají licenci Creative Commons Zero (CC0) – bezplatné využití pro komerční účely

Co máme rádi:
 • Fotografie jsou s vysokým rozlišením, super výběrem a v rámci tématu se liší. Je skvělé mít zdarma zdroj pro obrázky potravin!

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Licence CC0 a nahrávání uživateli by se neměly míchat. A na webu je spousta reklam, které mohou trochu otravovat


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobrý

FoodiesFeed je ideální pro blogy s potravinami, příspěvky na sociální média, pro podniky a pro každého, kdo potřebuje moderní fotografie jídla zdarma. Licenční model není nejlepší a samozřejmě, obrázky majitele stránek jsou bezpečnější než ostatní. Vzhledem k tomu, že v žádném případě neobsahuje lidi nebo značky, riziko je sníženo a výhody jsou velké.

Freerange – fotografie zdarma pro každé téma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 20
Freerange je bezplatná sbírka fotografií, která poskytuje velkou knihovnu s tisíci obrázky k dispozici ke stažení a použití zdarma. Některé z těchto fotografií jsou vyráběny interně a některé jsou nahrávány uživateli. Výběr zahrnuje mnoho aktuálních a vyhledávaných témat.
Podrobnosti licence: Existují dvě: 1. Equalicense, licenční model umožňující bezplatné využití pro komerční účely, který je trochu více kontrolovaný než Creative Commons a zakazuje používání souborů v produktech a pro další prodej a masovou distribuci. 2. Creative Commons Zero (CC0) – Volné použití pro komerční účely

Co máme rádi:
 • Je na ní veliký výběr, je to pestrá knihovna s galerií a sbírkou k prozkoumání

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Ne všechny snímky jsou vysoce kvalitní a moc nevíme, kdo web provozuje


6Expert Score
Rozhodnutí: Dobrý

Je to dobrá nabídka ve free fotobankách. Jejich vlastní snímky jsou samozřejmě mnohem bezpečnější. Nicméně skutečnost, že uživatel předkládá obrázky pod licencí CC0, na mnoha z nich je rozeznatelná osoba, a nezveřejňují mnoho informací o tom, kdo je za daným webem, to znamená, že je povinné zdvojnásobit až ztrojnásobit všechna oprávnění před použitím obrázků.

StockVault – technicky optimální fotografie zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 21
Free fotobanka s velkou sbírkou s více než 110 000 obrázků na nejrůznější témata. To je StockVault. Crowdsourcing fotografií od uživatelů po celém světě, nabízí tuto velkou knihovnu zdarma ke stažení a použití pro jakýkoli kreativní účel.
Podrobnosti licence: přispívající uživatelé zvolí jednu ze tří dostupných licencí. 1. Commercial license (bezplatné využití pro komerční účely). 2. Non-commercial license (pouze pro osobní a redakční účely). 3. Creative Commons Zero (CC0) – bezplatné použití pro komerční účely.

Co máme rádi:
 • Existuje spousta souborů a je z čeho vybírat, kvalita snímků je dobrá, protože je schvalována jejich technická kvalita

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Výběr mezi třemi různými licencemi není praktický a ne všechny snímky jsou k dispozici pro komerční účely


6Expert Score
Rozhodnutí: Dobrý

Velké knihovny fotografií zdarma jsou skvělé, protože máte většinu toho, co budete potřebovat na jednom místě. Ale v případě StockVault není mnoho informací o tom, kdo spravuje stránku. Takže když se podíváte na to, že se jedná o veškerý obsah odesílaný uživateli, existují různé typy licencí a to pouze technicky, ale nikoliv pro právní stav, výsledkem je, že při použití těchto obrázků v komerčních projektech je třeba být opatrný.

Styled Stock – fotky zdarma v dámském stylu

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 22
Styled Stock je malá sbírka fotografií zdarma s definovaným ženským stylem. S pouhými více než 100 snímky, většina z nich jsou ploché a počítačové snímky s velmi moderním, čistým a minimalistickým pojetím. Není zřejmé, kdo provozuje stránky nebo kdo vlastní fotografie, ale je zřejmé, že jsou volně ke stažení a využívají se v komerčních projektech.
Podrobnosti licence: Volné použití pro komerční účely – Není vyžadováno žádné přiřazení – Autorské právo stále vlastní autor/majitel

Co máme rádi:
 • Fotografie jsou jednoduché, ale elegantní a všestranné, ideální pro dámskou tématiku, a existují skvělé pokročilé funkce, jako je barevný filtr

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Je to velmi, velmi malá sbírka a opravdu o ní není moc informací


6Expert Score
Rozhodnutí: Dobrý

Výběr volných fotografií je konkrétní a může být velmi užitečný, když je to přesně to, co hledáte. Ale skutečnost, že neexistují prakticky žádné informace o tom, kdo tyto fotografie licencuje a kdo vlastní autorská práva, nejsou pro obchodní účely velmi bezpečné, přinejmenším ne na první pohled: je třeba je před použitím vyřídit s náležitou péčí.

New Old Stock – Vintage a historické fotky zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 23
Návrhář produktu Cole Townsend vytvořil New Old Stock na Tumblru před několika lety, aby nabídl své vybrané skvělé vintage a historické fotografie. V současné době má k dispozici přibližně 1500 souborů zdarma, které přebírá a agreguje od Flickr Commons, jako jsou různá muzea po celém světě, NASA, atd. Všechny tyto fotky jdou zdarma stáhnout a používat.
Podrobnosti licence: Public Domain (žádná známá autorská práva) – Podléhá Flickr Commons podmínkám a každá instituce nastaví vlastní oprávnění. Ne všechny obrázky jsou povoleny pro komerční použití, některé vyžadují zpětný odkaz

Co máme rádi:
 • Historicky relevantní a přitažlivé vintage snímky, které mají spoustu možných kreativních využití a mít někoho, kdo je shromažďuje z větších archivů, je plus

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Kvalita obrazu je někdy ovlivněna a nutnost zkontrolovat licenční podmínky jednotlivých fotografií a povolená použití je trochu nepříjemná


6Expert Score
Rozhodnutí: Dobrý

Veřejné archivy, které jsou k dispozici online, jsou obrovské, takže je hodně cenný ve výběru obrazů, kterého je kurátor znalý. Žádná známá autorská práva a historie znamená, že fotografie jsou mnohem bezpečnější pro komerční použití. Nevýhoda v možnostech proměnlivé licence a skutečnost, že všechny snímky pocházejí z existujících archivů, snižuje o něco přidanou hodnotu.

Skitterphoto – skvělý výběr snímků zdarma

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 24
Společnost Skitterphoto je založená skupinou nadšenců, je to webová stránka, která nabízí bezplatné vysoce kvalitní fotografie mnoha stylů a předmětů. Fotografie jsou získané od zakladatelů stránek, jakož i vkládání uživatelů, které jsou řízeny autorskými právy a dalšími právy vyžadujícími povolení a prozkoumány pro technickou kvalitu, jsou to tisíce souborů připraveny ke stažení zdarma.
Podrobnosti licence: Creative Commons Zero (CC0) – bezplatné používání pro komerční účely

Co máme rádi:
 • Cenná kolekce smíchaná z komerčních záběrů s uměleckými obrazy a příležitostně jedinečným, ostrým obrazem

Z čeho nejsme nadšeni:
 • CC0 a uživateli nahrané fotky, které jsou přísadou špatného receptu v licencování obrázků


6Expert Score
Rozhodnutí: Dobrý

Je zřejmé, že Skitterphoto má cenné snímky, které byly vyrobeny s láskou k umění fotografie. Ale z právního hlediska existují určité obavy. Samozřejmě, fotografie majitelů stránek jsou bezpečnější, ale jejich identifikace je obtížná. Uživatelské příspěvky, i když upozorňují na právní záležitosti, se kontrolují pouze kvůli kvalitě, takže je musíte zkontrolovat a potvrdit jejich právní status před tím, než je použijete v komerční práci.

NegativeSpace – trendy, vysoce kvalitní volné obrázky

27+ nejlepších free fotobank s fotkami zdarma pro rok [wpsm_custom_meta type=date field=year]! 25
NegativeSpace je jednoduchý web se spoustou volných obrázků z knihovny různých témat a stylů. Tyto fotografie se shromažďují od přispěvovatelů po procesu podání a prohlížení obrázků a jsou velmi kvalitní pro profesionální použití.
Podrobnosti licence: Creative Commons Zero (CC0) – Volné využití pro komerční projekty

Co máme rádi:
 • Aktuální, trendové koncepty a různé předměty, podrobný proces schvalování snímků, který zaručuje kvalitu obsahu

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Licence CC0 pro snímky odeslané uživateli, které nejsou kontrolovány z důvodu právní validity, chybějící informace o vlastnících stránek


6Expert Score
Rozhodnutí: Dobrý

Budeme-li mluvit pouze o fotkách NegativeSpace jsou velmi dobré, pravděpodobně najdete cenné záběry pro vaše návrhy. Ale z právního hlediska, pro komerční práci, nejsou nejbezpečnější volbou. Pracují s licencími CC0 a obrázky odeslanými uživateli a opravdu o nich moc nevíme, abychom si byli jisti, takže musíte sami provést kontrolu jejich pozadí.

BONUS: Moose Stock Photos & Photo Collage Editor

Moose stock photos

Moose Stock Photos je bezplatná kolekce obrázků od společnosti icons8, která vytváří média a prvky UX a prodává je podle modelu freemium. Zajímavé na jejich nabídce je to, že vám poskytují průhledné výřezy modelů a objektů, pozadí obrazu a písma, které můžete vrstvit a vytvořit „vlastní fotografie“ s kompozicí, která odpovídá vašim potřebám. To vše lze snadno provést pomocí webového, bezplatného nástroje pro tvorbu fotografií, který je velmi uživatelsky příjemný a vlastní všechna média dostupná v jejich knihovně.

Podrobnosti licence: Existují dvě možnosti. 1. Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported (CC BY-ND 3.0), který umožňuje komerční použití zdarma, ale vyžaduje zahrnutí odkazu zpět na jejich webové stránky, a funguje pouze pro soubory PNG / JPEG. 2. Placená licence, která vám umožní přístup k souborům PSD.

Co máme rádi:
 • Inovativní koncept fotografické koláže, který umožňuje kreativní svobodu, snadno použitelný editor fotografií a poctivost nabídky společnosti, skutečnost, že mají také API a další média, jako jsou ikony a zvukové stopy

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Jejich sbírka je poněkud omezená, přiřazení odkazů není něco, co každý chce na svém finálním designu, a Creative Commons není nejbezpečnější licence


7Expert Score
Rozhodnutí: Zajímavé

Toto je web nabízející něco velmi jiného, než většina ostatních poskytovatelů fotografií zdarma. Novinkou je, že všechny prvky sériových fotografií jsou k dispozici samostatně pro vytvoření vlastního složení, pomocí jednoduchého nástroje a zdarma, určitě upoutá vaši pozornost. Skutečnost je, že společnost je tvořena týmem odborníků v oblasti médií, designu a vývoje, a zatímco používají licenci CC, ale ve skutečnosti, vlastní všechny prvky, které sdílejí s veřejností, a to z nich dělá mnohem bezpečnější zdroj pro fotky zdarma než ostatní.

BONUS: Picspree – profesionální fotografie zdarma pro každý koncept

picspree

Picspree je mladý bezplatný zdroj fotografií, ale je podporován jednou z nejznámějších společností v oboru, Getty Images. Na jejich stránkách najdete rozsáhlý a rostoucí katalog fotografií ve vysokém rozlišení, plus ilustrací a vektorů napříč různými nestárnoucími tématy – i když fotografie lidí jsou méně časté – vše je zdarma ke stažení a použití v osobních nebo komerčních projektech. Snímky pocházejí od vlastních přispěvatelů a jsou k dispozici na základě vlastní licence na bezplatné použití. Knihovna zahrnuje i zpoplatněné prémiové snímky z iStock-vlastnictví společnosti Getty Images.

Podrobnosti licence: Vlastní (Custom) licence – trvalé, celosvětové a neomezené použití. Není vyžadováno žádné uvedení společnosti. Tato stránka však varuje, že pro komerční použití obrázků budete možná potřebovat další povolení od umělců, majitelů značek, modelů atd.

Co máme rádi:
 • Výběr obrázků je velmi svěží a profesionální, tyto fotografie můžete použít ve své grafice bez nutnosti mnoha úprav.

Z čeho nejsme nadšeni:
 • Snímky životního stylu – fotografie lidí – jsou ve sbírce málo obsženy. Dává to smysl pro právní bezpečnost, ale omezuje užitečnost služby. Také licenční podmínky jsou trochu vágní.


7Expert Score
Rozhodnutí: Velmi dobré

I když nové weby nejsou nejbezpečnější, tento web je spojen s jedním z nejprestižnějších jmen v oboru fotografických fotografií, takže je mnohem spolehlivější než většina ostatních. Knihovna má kvalitu a rozmanitost, aby sloužila více účelům, ačkoli licence není tak podrobná, jak si člověk přeje, je obvyklá, a tak o něco lepší než obecná dohoda o CC..

BONUS: Fotografie zdarma od agentury Stock Photo

Pokud jde o bezpečnost pro komerční použití, nic se nesrovnává s obrázky s licenčními poplatky. Tyto fotografie byly pečlivě přezkoumány a ověřeny jak kvalitou, tak legálností znalými pracovníky profesionálních agentur, které je prodávají. Ale věděli jste, že máte přístup k některým z těchto bezpečných, zcela cool obrázků zdarma?

Některé fotobanky obsahují sekci freebies, některé vydávají pravidelně jednu nebo několik fotografií a některé mají bezplatné zkušební nabídky, které zahrnují stahování souborů bez placení. S některou z těchto metod, jste schopni získat fotografie pro komerční využití, které jsou stejně bezpečné a používat je zdarma!

Zde jsme shrnuli rychlé pokyny pro získání bezplatných fotografií z některých nejlepších fotobank.Stačí kliknout na položku, kterou chcete vidět a dostanete se k nim!

Volné fotobanky a chytáky o kterých musíte vědět

Jak přísloví praví, není nic lepšího než zdarma. To stejné platí i pro stránky s fotografiemi ve fotobankách, a je tomu tak i řadě jiných případů. Návrháři webových stránek, grafici, marketingový kreativci, blogeři, výtvarní umělci, vlastníci firem, neziskové organizace … když potřebují fotky s vysokým rozlišením, ale nemohou za ně platit, je logické, že se pokusí je získat zdarma. Dokonce i když si můžete dovolit placené fotografie bez licenčních poplatků, je těžké odolat volnému prodeji. Ale pravdou je, že pořídit nějaké skvěléfotky bez placení, je mnohem nebezpečnější, než si myslíte, tedy legálně, zvláště pokud máte v úmyslu je použít obchodně.

Řekněte ne Google-Found Photos

Při hledání bezplatných fotografií online by první myšlenka běžného člověka byla vyhledávání na Google. Chyba! Společnost Google je pouze agregátorem, který zobrazuje obrázky dostupné na webu, nevlastní autorská práva kteréhokoli z nich, takže nemají žádnou pravomoc, aby vám poskytli jejich využití. Navíc, když spustíte vyhledávání obrázků Google, většina prvních výsledků je placena reklamami stránek pro fotobanky nebo jinými fotografiemi v rámci licencí zakazujících volné použití. Takže tato rychlá a nepoctivá metoda pro bezplatné fotky může vést k nejrůznějším problémům, včetně možných soudních sporů. Další informace o nebezpečích, která mohou nastat, vysvětlují v našem článku  5 nebezpečí při použití Google Images bez svolení.

Neočekávaná nebezpěčí na webových stránkách s fotografiemi ke stažení zdarma

Zde jsou ti, kteří vědí, že pokud to zní příliš dobře, aby to byla pravda, je to normální, a uchýlí se k prvnímu bezplatnému stahování fotografií, které se objeví na obrazovce. Ty jsou zřejmě neškodné, protože fotografie jsou licencovány a vše v nich křičí, že je dobré je používat.
A to je to nebezpečí: vzhled je jedna věc, skutečnost je další. Volné fotografie z vyhrazených stránek se zcela jistě vzdávají bezplatného používání ve formě Creative Commons, Public Domain nebo podobné licence. To však nestačí k tomu, aby byly bezpečné ke komerčnímu užití. Pokud nikdo nekontroluje právní náležitosti snímků a existuje nějaká nesrovnalost … pak hádejte, co: budete mít potíže, jako kdybyste pravým tlačítkem myši stáhli fotografii z Google images.

Chcete snadný způsob, jak tuto hrozbu odstranit? Běžte pro levné, profesionální, Royalty-free fotografie! V našem Stock Photo Secrets obchodě, najdete nejpřátelštější ceny malých a středních rozpočtů v měsíčních a ročních plánech také v obrazových balíčcích, a to nemluvím o  našem bezkonkurenčním řešení 99club!
Pokud máte rádi možnosti, můžete si prohlédnout  náš rozsáhlý seznam stránek s nejlepšími fotografiemi na 20 nejrůznějších fotobankách! Pokud jste připraveni k nákupu – podívejte se na našeho průvodce kde si můžete fotografie zakoupit.
Pokud jste dříve fotografie zdarma nepoužívali, tak se ujistěte, že jste si  našeho průvodce pro začátečníky Royalty-free fotobank přečetli od začátku až do konce! Máte také k dispozici, několik slev a exkluzivních promo kódů jako je náš Shutterstock slevový kupón nebo zde iStock promo kód. K dispozici je také nová zkušební verze Shutterstocku, která vám umožní stáhnout 10 obrázků zdarma do jednoho měsíce.

Co je to licence Creative Commons

Většina webových stránek, které nabízejí bezplatné fotografie bez licenčních poplatků, spolupracuje se společností Creative Commons (obecně označována jako CC), nezisková organizace, která vytvořila různé licenční smlouvy na duševní vlastnictví, které umožňují umělcům – včetně fotografů a grafických návrhářů – jejich práci dávat k dispozici zdarma pro ostatní, ale s určitými předpisy.

Licence Creative Commons jsou právní smlouvy, u nichž umělci povolují volné využívání své práce za určitých podmínek a koncoví uživatelé souhlasí s dodržováním těchto podmínek.

Existuje šest variant licence Creative Commons. Creative Commons Zero (CC0 zkráceně) je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce používaných na webových stránkách s fotografiemi zdarma, protože je to ta s méně omezeními autorskými právy. Ostatní varianty CC mají různé stupně omezení. Některé jsou pouze pro nekomerční účely, jiné vyžadují autora a / nebo propojení s ním například v on-line použití.
Navzdory omezením nebo nedostatku těchto fotografií jsou CC fotografie v podstatě beznákladové obrázky, které jsou bez poplatků, ale používáte je s povolením majitele.

Skrytá rizika v licenci CC pro komerční projekty

Řekli jsme vám, že CC fotografie vás stále mohou dostat do problémů. Důvod je velmi jednoduchý, i když na první pohled to není tak jasné. Pokud existuje licenční smlouva Creative Commons, znamená to, že vám byla udělena oprávnění používat fotografie ve vaší práci … správně? No, ne nutně. A to je ten problém.

Toto je riziko v licenci Creative Commons: musíte si být naprosto jisti, že  kdo ji předložil, je zákonným vlastníkem a že povoluje všechny podoby. Jinak riskujete, že budete čelit mnoha právním a finančním obavám.

Licence je platná pouze tehdy, když ji uděluje zákonný vlastník autorských práv. Většina free webových stránek pro fotografie jsou prostředníky, kteří uživatelům umožňují odesílat obrázky a mají tendenci běžet dál s nízkou údržbou, což znamená, že nekontrolují nebo neověřují podání. Nic nezastaví náhodné uživatele, kteří nahrávají fotografie, které nevlastní, takže můžete velmi dobře skončit s fotografií, jejíž licence je neplatná.
A co ještě víc. Každá osoba je právně vlastníkem své vlastní podoby. Takže fotografie zobrazující rozpoznatelné osoby musí obsahovat právní dokument (známý jako “model release”), kde zobrazené osoby souhlasí s používáním své podobizny. Stejná zásada platí i pro soukromé vlastnictví, které zahrnuje značky, loga, ochranné známky a dokonce i některé slavné památky a budovy. Pokud by fotografie, které jste vybrali, neměla tato oprávnění, porušujete práva různých lidí.
Jakmile použijete fotku, budete právně zodpovědní, takže právní postavení licence na bezplatné použití je ještě zásadnější, když používáte fotografie pro komerční účely. Skutečnost, že budete potenciálně profitovat z uvedeného užití, prohloubí míru trestného činu a postižené strany mají větší šanci na opravu a odškodnění.

Najděte si své využití mezi nejlepšími stránkami volných fotografií

To byl náš gigantický seznam nejlepších a nejbezpečnějších bezplatných nabídek fotografií z celého světa. S různou úrovní právní jistoty, kvalitou snímků a obchodní hodnotou, každá z těchto stránek nabízí něco, co byste měli zvážit. Pokud máte rádi placené možnosti, můžete se podívat na náš rozsáhlý seznam stránek s nejlepšímí fotobankami s 20 fotoagenturami!
Ať už je to knihovna pokrývající řadu evergreenových témat a trendů, nebo konkrétní kolekce kolem předmětu nebo účelu, jsme si jistí, že najdete správnou možnost ke stahování úžasných snímků zdarma, které můžete bezpečně použít v komerční práci.
Kterou zkusíte jako první? Znáte stránky, které jsme neuvedli? Odešlete nám komentář a my se to podíváme!

Ať už se jedná o knihovnu pokrývající řadu nestárnoucích témat a trendů, nebo konkrétní sbírky kolem předmětu nebo účelu, určitě najdete tu správnou možnost, jak si stáhnout úžasné fotografie zdarma, které můžete bezpečně použít v komerční práci.

Které z nich vyzkoušíte jako první? Znáte web, který jsme neuvedli? Zašlete nám komentář a my to zkontrolujeme!

fotobanka.cz
Logo