Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků

Canva Pro je profesionální, prémiová verze Canvy, platformy pro grafický design, která kombinuje jednoduchost, vysoce kvalitní zdroje, výkonné funkce a řeší všechny vaše kreativní potřeby najednou.

Canva Pro zahrnuje přístup k editoru obrázků, neomezené stahování vybraných milionů stock fotografií, ilustrací, šablon a dalších materiálů a speciální funkce pro firmy a týmy, které umožňují bezproblémovou spolupráci a tvorbu vizuálů. To vše za velmi přijatelný, paušální měsíční poplatek.

Mnohostranné využití funkce Canva Pro spolu s integrálním přístupem k tvorbě obsahu a nízkou cenou z ní činí jednu z nejlepších voleb pro malé podniky.

A nyní si můžete službu vyzkoušet zdarma po dobu 30 dní díky Canva Free Trial! 

www.canva.com domůCanva vznikla jako uživatelsky přívětivý webový editor obrázků pro uživatele, kteří nejsou designéry. Jedná se o jednoduchý, ale účinný koncept, jehož cílem je umožnit nespecializovaným uživatelům snadno vytvářet návrhy podobné profesionálním, aniž by museli utrácet peníze nebo se učit složitý editační software. Grafický program Canva Pro je prémiová, předplacená služba této platformy, orientovaná na ty, kteří Canvu používají k práci a potřebují výkonnější řešení pro tvorbu vizuálního obsahu: firmy, týmy, neziskové organizace, vzdělávací subjekty atd. Samozřejmě je k dispozici i pro jednotlivce. 

Ale co je Canva dnes? Co přesně obsahuje Canva Pro? Vyplatí se za Canvu platit? V této recenzi Canva Pro vám na všechny tyto otázky podrobně odpovíme, probereme specifika nabídky, funkce, ceny a výhody a nevýhody používání Canvy pro práci, abychom vám pomohli rozhodnout, zda se vám vyplatí jí věnovat svůj čas a peníze. 

Dalším skvělým způsobem, jak ji objevit, je využít exkluzivní zkušební verzi Canva Pro Free Trial, která vám umožní vyzkoušet si Canva Pro zdarma po dobu 30 dní!

Vyzkoušejte si Canva Pro na 30 dní zdarma. Plný přístup k funkcím Canva Pro na 15 dní navíc oproti běžné zkušební verzi nabízené na webových ...

Možná se vám bude líbit také tato exkluzivní 15% sleva na roční předplatné Canva Pro!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Canva Pro recenze v kostce

Pokud nemáte čas číst, zde je stručný přehled toho, o čem Canva Pro je:

 • Canva je řešení grafického designu pro lidi, kteří nejsou designéry
 • Společnost byla založena v roce 2012 v Austrálii, kde sídlí dodnes
 • Nabízí uživatelsky přívětivý online nástroj pro grafický design
 • 60 milionů stock fotografií
 • Tisíce šablon, grafiky a dalšího obsahu
 • Sada značek, týmový přístup, asistent pro publikování a různé další funkce vizuálního marketingu
 • Předplatné s neomezeným počtem stažení za pouhých 9,99 USD měsíčně (roční závazek)
 • Exkluzivní zkušební verze Canva Pro s plným přístupem na 30 dní zdarma
 • Canva Enterprise pro velké značky a týmy
 • Bezplatný doživotní přístup pro uživatele z řad neziskových organizací a vzdělávacích institucí

Mějte na paměti, že toto je jen na okraj a mnohem více informací o těchto bodech najdete v úplné recenzi aplikace Canva níže.

A poslední věc! Na rozdíl od mnoha jiných recenzí Canvy, které si můžete přečíst, se zaměřujeme na Canvu Pro, prémiovou verzi této platformy, protože ji považujeme za nejcennější pro majitele firem a zaneprázdněné kreativce. To neznamená, že bezplatný plán není pro mnoho jednotlivců velmi užitečný, ale postrádá hloubku a faktor ucelených řešení Canva Pro.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 3

Historie společnosti Canva: Raketový úspěch v grafickém designu

Canva je australská společnost, kterou v roce 2012 založili generální ředitelka Melanie Perkins, provozní ředitel Cliff Obrecht a provozní ředitel Cameron Adams. Webové stránky nabídly dnes již stěžejní nástroj pro tvorbu grafických návrhů, který je pro všechny zdarma, s jednoduchým konceptem drag-and-drop, různými šablonami a přednastavenými velikostmi a sadou stockových mediálních prvků připravených k použití: stockové obrázky, ilustrace, ikony, tvary a další. Některé z nich byly zdarma a některé byly placené, i když velmi levné, za pouhý 1 dolar za kus.

Později přidali nabídku pro ty, kteří používají Canvu pro podnikání. Služba, která je nyní známá jako Canva Pro, se původně jmenovala “Canva for Work” a přidala bonusové funkce a mediální zdroje, které byly myšleny pro firmy a kreativní týmy, aby mohly vytvářet marketingové vizuály se stejnou jednoduchostí použití. Vzpomeňte si na věci, jako je tvorba příspěvku na sociálních sítích, grafiky na blogu, vizuálu pro příběh na Instagramu a další.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 4

Canva CEO Melanie Perkins

Díky svému inovativnímu přístupu ke grafickému designu – Canva byla jedním z prvních editorů obrázků, který měl vlastní knihovnu stock médií využívající koncepci “prodeje v místě použití” -, uživatelské přívětivosti aplikace pro úpravy a modernímu, energickému stylu svého vedoucího týmu a komunikace se Canva stala velmi rychle populární. A od té doby trvale posiluje.

K dnešnímu dni má společnost hodnotu více než 3 miliardy dolarů. A co je ještě důležitější, má více než 15 milionů uživatelů a na její platformě bylo dosud vytvořeno více než 2 miliardy návrhů.

Je to přinejmenším působivé, ale také jasný ukazatel toho, jak je tato služba užitečná.

Co je Canva Pro: Prémiová verze aplikace Canva

Ke službě Canva zdarma získáte přístup jednoduchou registrací na jejich webových stránkách a budete moci používat všechny hlavní funkce včetně editoru obrázků a výběru bezplatných obrázků, bezplatných šablon, bezplatných písem a bezplatných grafických prvků. Ačkoli je tento přístup zcela vhodný pro tu a tam malé designové projekty, pro značky, kreativní týmy a malé podniky je omezený a ne zcela užitečný.

Canva Pro je prémiová placená služba od společnosti Canva, která je speciálně přizpůsobena výše uvedeným uživatelům. Ke každé funkci přidává větší výkon, a co víc, přidává funkce a mnohem větší knihovnu profesionálních návrhových prvků se speciální licencí Canva Pro, která pokrývá všechny druhy komerčních účelů.

Aplikace Canva Pro je předplacená, cenově velmi dostupná a je vytvořena stejně jednoduše a uživatelsky přívětivě, jak jsme popsali výše. Za paušální měsíční nebo roční poplatek získáte neomezený přístup s neomezeným počtem stažení ke všem funkcím aplikace Canva Pro a celé její knihovně stock médií.

Je to jako kompletní sada grafických návrhů pro ty, kteří toho o grafickém designu moc nevědí, nebo pro ty, kteří nechtějí trávit hodiny navrhováním marketingových materiálů.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 5Kolik stojí Canva Pro: Nízkonákladové předplatné

Ceny Canvy jsou velmi jednoduché: jeden plán předplatného, jeden paušální poplatek, to je vše. Cena tohoto poplatku se liší podle toho, zda si předplatíte měsíční předplatné, nebo jste ochotni si ji pronajmout na celý rok dopředu. V každém případě poskytuje skvělý poměr ceny a kvality, protože členství poskytuje neomezený přístup ke všem funkcím, neomezené stahování z knihovny a prakticky neomezené úložiště pro vaše návrhy.

Canva Pro na měsíc Canva Pro na rok
$12.99 měsíčně $9.99 (účtováno ročně ve výši $119.99)

Nejlepší ze všeho je, že s exkluzivní zkušební verzí Canva Pro Free Trial můžete tuto skvělou prémiovou službu získat zdarma na celý měsíc a půl!

Vyzkoušejte si Canva Pro na 30 dní zdarma. Plný přístup k funkcím Canva Pro na 15 dní navíc oproti běžné zkušební verzi nabízené na webových ...

A máme také speciální slevu 15 % na roční členství Canva Pro!

Podívejme se podrobněji na to, co získáte s aplikací Canva Pro (dříve Canva for Work).

Psst! Nemůžete se rozhodnout, zda se vyplatí za Canvu Pro zaplatit? Podívejte se na náš článek s analýzou cen Canva Pro, pomůže vám to v rozhodování!

Editor Canva: Zjednodušený grafický design

Canva se od ostatních podobných online nástrojů pro úpravy liší jednoduchostí konceptu a funkcí. Canva je myšlena pro lidi, kteří nejsou designéry: začátečníky, začínající podnikatele, malé firmy, samostatné podnikatele a obecně všechny, kteří potřebují pár skvělých vizuálů, ale o mediálním designu toho moc nevědí. To však neznamená, že ji grafik nemůže používat!

Používání aplikace Canva k vytváření grafiky je velmi snadné a zabere vám jen několik minut, než se se vším seznámíte, zjistíte, kde se co nachází, a pustíte se do navrhování. To je ve vysokém kontrastu s jinými nástroji pro manipulaci s obrázky, které vyžadují postupovat podle výukových programů, a to ani nemluvíme o softwaru jako Adobe Photoshop nebo Adobe Illustrator, jejichž používání vyžaduje značnou úroveň odborných znalostí.

Je však Canva lepší než Photoshop? Opravdu neexistuje srovnávní. V obecných rysech jsou to obě aplikace pro úpravu obrázků, ale Photoshop je mnohem složitější a výkonnější, zatímco Canva je jednoduchá a určená pro okamžitější potřeby.

Aplikace Canva vám umožní vytvářet profesionální vizuály, jaké byste vytvořili pomocí profesionálních nástrojů, ale bez nutnosti pochopit složité pojmy grafického designu a zorientovat se ve složitých nástrojích.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 7

Jak funguje editor Canva

Aplikace editoru má velmi přehledné rozvržení s centrálním plátnem a mřížkou možností v levé a horní části obrazovky. Většina nástrojů je ve stylu drag-and-drop, a proto se velmi snadno používají. Možnosti jsou uspořádány intuitivně, takže vyhledávání šablon, velikostí, médií a grafických prvků je opravdu velmi jednoduché.

Je také vhodný pro mobilní zařízení, takže můžete pracovat na iPadu nebo tabletu, dokonce i na chytrém telefonu s aplikací Canva, stejně jako na notebooku nebo stolním počítači, aniž by to ovlivnilo kvalitu výsledného návrhu.

Pokročilé úpravy aplikace Canva Pro: Vlastní šablony a odstranění pozadí

Pokud jde o úpravy fotografií a grafický design, můžete s aplikací Canva Pro dělat věci, které s účtem Canva zdarma dělat nemůžete. Hlavní dvě prémiové funkce jsou:

 • Značkové šablony: Přeměňte jakýkoli svůj návrh na šablonu, kterou lze znovu použít.
 • Odstranění pozadí: Zbavte se pozadí obrázku bez námahy a exportujte prvky s průhledným pozadím.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 8Knihovna médií Canva: Profesionální, s Royalty Free licencí a připravená

S předplatným Canva Pro získáte.

Knihovna médií je plná profesionálních mediálních prvků, které jsou povoleny ke komerčnímu použití pod licencí Canva (Royalty Free pro jednorázové použití, více o tom dále):

 • 60 milionů fotobankových fotografií
 • 3,5 milionu grafických prvků (ilustrace, tvary, ikony atd.)
 • 20 000 prémiových šablon navíc: grafika pro sociální sítě (například šablony příběhů na Instagramu a šablony Tiktok), letáky, vizitky a vše ostatní, včetně možností přizpůsobení.
 • 21 000 fotobankových videí
 • 750 prémiových písem

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 9Všechny tyto soubory jsou připraveny k použití ve vašich návrzích, stačí jen několik kliknutí a přetažení z panelu nabídek na plátno. Je to jednoduché!

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 10

Týmy Canva Pro: Přidejte členy pro spolupráci

S účtem Canva Pro můžete pracovat jako jednotlivec nebo jako tým. K účtu můžete přidat členy týmu a poskytnout jim veškerý přístup k funkcím a návrhům, což umožňuje plnou tvůrčí spolupráci.

Je třeba poznamenat, že většina agentur nabízí tuto možnost (přístup k více místům) za příplatek, ale Canva umožňuje přidat až 5 členů týmu za stejnou hodnotu jako individuální předplatné (více míst je k dispozici za vyšší ceny).

Canva Pro Brand Kit: Identita vaší značky na jedno kliknutí

Jedním z hlavních lákadel aplikace Canva Pro pro firmy je Brand Kit, funkce, která vám umožní jednou nastavit vizuální identitu a jedním kliknutím ji použít na každý nový vytvořený návrh.

Můžete zadat své logo, barvy značky, definovaná písma a další prvky, které identifikují vaši značku, a nechat je všechny krásně uspořádat ve všech grafických prvcích.

Je to velmi užitečné, abyste ušetřili čas a úsilí, když chcete mít vizuální obsah značky, ale jednoduše a rychle hotový, tím spíše, pokud pracujete s týmem, kde vizuály pro stejnou značku vytvářejí neustále různí lidé.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 11Canva Pro Publish: Snadná správa publikací

Další velmi užitečnou funkcí je asistent publikování. Tento nástroj obsahuje funkci Magic Resize, která okamžitě změní velikost vašeho návrhu podle místa, kde jej budete publikovat. K dispozici jsou přednastavené velikosti pro všechny relevantní platformy sociálních médií a také vlastní rozměr, který můžete nastavit. A pak už jen stačí kliknutím upravit velikost návrhu a ihned jej odeslat do vámi definovaných kanálů (aplikaci Canva Pro můžete propojit s kanály sociálních médií a dalšími kanály).

Plánovač obsahu Canva Pro

Příspěvky na sociálních sítích můžete plánovat a sdílet přímo z účtu Canva, čímž si usnadníte práci s marketingovou strategií na sociálních sítích.

Prezentace Canva Pro Live

Nedávno byla přidána funkce Canva Live pro živé prezentace s vizuálními pomůckami, které zaujmou vaše publikum. Na obrazovce můžete například zobrazit otázky posluchačů!

Canva Pro Mluvené prezentace

Tato nová funkce umožňuje nahrávat sebe sama při digitální prezentaci, což je cenný nástroj pro vytváření výukových videí pro interní použití vašeho týmu, nebo dokonce pro sdílení s publikem.

Složky a úložiště aplikace Canva Pro: Neomezený prostor pro vaše návrhy

Bezplatná verze aplikace Canva obsahuje až 2 složky a 1 GB úložného prostoru, do kterých můžete ukládat grafiku a dále na ní pracovat nebo spolupracovat.

Canva Pro má však k dispozici 100 GB a neomezený počet složek, což znamená, že ukládání a přístup k vašim vizuálům nebude nikdy problém.

Licence Canva Pro: Royalty Free pro komerční použití

Většina lidí používá aplikaci Canva Pro k navrhování vizuálů pro sociální média (Instagram, Facebook, Twitter atd.), webové stránky, online reklamy a dokonce i pro tisk. Víte, že pro naplnění grafiky můžete použít fotobankový obrázek, vlastní písmo a další licencované prvky, ale je jejich použití všude povoleno?

Ano, jsou. Všechny fotobankové mediální prvky Canvy jsou s Royalty free licencí, což znamená, že za ně zaplatíte pouze jednou (v případě Canva Pro měsíční poplatek pokrývá neomezený počet licencí) a můžete je používat navždy, a to i pro komerční účely, jako je marketing a reklama.

Je však třeba vědět o jednom zásadním rozdílu, a to, že Canva má k dispozici dvě možnosti licencování podle počtu použití prvku (prvků):

Licence na jedno použití: Je s Royalty Free licencí, ale je omezena na jeden projekt. To znamená, že pokud použijete prémiový obrázek v grafice pro sociální média, je to vaše jediné použití. Pokud chcete stejný obrázek použít znovu v jiném vizuálu, musíte si obrázek stáhnout (a licencovat) znovu.

Víceúčelová licence: Licence Royalty Free, tentokrát tradičnější, což znamená, že se vztahuje na více použití stejného obrázku na různých médiích a pro různé účely.

Recenze aplikace Canva Pro: Návrhářský nástroj s neomezeným počtem fotobankových obrázků 12

Další výhody aplikace Canva pro profesionály

Canva Pro není jedinou nabídkou Canva.com pro profesionály, firmy a velké týmy. Ve skutečnosti existuje několik možností podle konkrétních potřeb, o kterých byste měli vědět:

Canva Enterprise

Velké společnosti s velkými kreativními týmy mají vlastní řešení. Plán Canva pro podniky je vybaven pokročilými nástroji pro spolupráci a tvorbu značek, jako jsou například sady několika značek, řízení přístupu členů, nastavení procesů pracovních postupů, uzamčení šablon a nepřetržitá zákaznická podpora pro podniky. Ceny služby pro podniky začínají na 150 dolarech měsíčně.

Canva pro neziskové organizace: Ta je zdarma

Pokud vedete neziskovou organizaci nebo pro ni pracujete, jistě vás potěší, že Canva nabízí registrovaným neziskovým organizacím doživotní bezplatný přístup k aplikaci Canva Pro. Chcete-li získat přístup k této výhodě, musíte si podat žádost v aplikaci Canva pro neziskové organizace a počkat, až bude vaše žádost schválena. Mějte na paměti, že je to pro registrované neziskové organizace a že se provádí kontrola.

Canva pro vzdělávání: Prémiové zdarma

Dobrá zpráva, pokud jste učitel nebo používáte Canvu pro vzdělávací účely. Společnost také poskytuje učitelům a jejich třídám bezplatné doživotní předplatné Canva Pro. Chcete-li jej získat, musíte si podat žádost u společnosti Canva pro školy a předložit doklad o svých certifikátech a zaměstnání ve vzdělávací instituci a počkat na schválení.

Navrhujte lépe, snadněji a levněji s aplikací Canva Pro

A tady to máte. Canva Pro je tak cenným přínosem pro každého podnikatele nebo tvůrce, protože dobře pokrývá každý krok tvůrčího procesu prostřednictvím přívětivého uživatelského rozhraní, s jasnými a robustními materiály a kompetentním nástrojem pro navrhování, a to za velmi přímočarou a poměrně nízkou cenu.

Pokud si ji nyní chcete vyzkoušet, nezapomeňte, že tak můžete učinit zdarma s exkluzivní prodlouženou zkušební verzí Canva Pro Free Trial, která vám umožní vyzkoušet si službu po dobu 30 dní zcela zdarma!

Vyzkoušejte si Canva Pro na 30 dní zdarma. Plný přístup k funkcím Canva Pro na 15 dní navíc oproti běžné zkušební verzi nabízené na webových ...

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

fotobanka.cz
Logo