Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to!

Canva Logo

Pokud potřebujete krásné vizuály, ale grafický design vám připadá jako cizí jazyk, snadno si zamilujete aplikaci Canva. Platforma Canva, která integruje uživatelsky přívětivý editor obrázků s miliony grafických prostředků pro snadnou tvorbu vizuálů, je jako stvořená pro majitele malých firem, marketéry a influencery sociálních médií a blogery.

K dispozici je verze zdarma, která je přístupná všem, a také Canva Pro, což je prémiový segment pro ty, kteří Canvu používají k práci –nebo profesionálním projektům– a potřebují větší vizuální výkon.

Uživatelé Canva Pro mají přístup k mnohem většímu fondu obrázků, grafiky, šablon, písem (které můžete používat komerčně – jak je podrobně popsáno v našem rozdělění licence Canva Pro) a k celé řadě prémiových funkcí, které pomáhají s marketingem a dalšími běžnými obchodními způsoby využití návrhů Canva.

Tento upgrade vyžaduje zaplacení členství. A pro některé lidi není na první pohled tak snadné určit, zda má pro ně smysl utrácet za předplatné Canva Pro, nebo zůstat u bezplatné verze

Dnes rozebíráme ceny aplikace Canva Pro a to, co za své peníze získáte, abychom vám pomohli rozhodnout se, zda se vám vyplatí.

Jaký je nejlepší software pro grafický design pro Mac a Windows? Odpověď najdete v našem nejnovějším příspěvku o nejlepších bezplatných softwarových nástrojích pro návrhy v roce 2023!
Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 8

Ceny Canva Pro: Měsíční nebo roční členství

Jednou ze skvělých věcí na cenách Canva Pro je, že jsou jednoduché. Existuje pouze jedno členství, ale můžete se rozhodnout mezi měsíčním předplatným nebo celoročním. Logicky, roční předplatné je z hlediska nákladů nejvýhodnější, ale obě možnosti jsou velmi dostupné!

Měsíční členstvíRoční členství
$12.99 měsíčně (asi 271 Kč)$9.99 měsíčně (účtuje se ročně za 119,99 USD) (asi 209/2 504 Kč)

Pokud jste ochotni zaplatit na celý rok dopředu, ušetříte 36 dolarů (asi 751 Kč). Je to skvělá nabídka, ale má smysl, pokud opravdu budete mít poptávku pro využití služby po dobu až 12 měsíců.

Pokud vaše podnikání nevyžaduje vizualizace tak často nebo nevíte, jak moc se budete v příštím roce věnovat kreativním projektům, je mnohem rozumnější zvolit měsíční plán, který je navíc stále velmi levný. 

Canva Pro zdarma – je to vůbec možné?

Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 9

Je to tak! Existuje způsob, jak získat všechny funkce aplikace Canva Pro bez placení, i když jen na omezenou dobu: Canva Pro zkušební verze.

Jedná se o speciální nabídku, která vám umožní využívat předplatné Canva Pro po dobu jednoho měsíce zdarma, než se k němu zavážete. Bezplatný plán obsahuje naprosto vše, co jsme uvedli, a trvá 30 dní, během nichž nezaplatíte ani korunu. Po uplynutí úvodního měsíce můžete, pokud si to přejete, zůstat předplatitelem a váš účet Canva bude upgradován na roční plán Canva Pro.

Ať už Canvu používáte zdarma, nebo jste o této platformě doposud neslyšeli, bezplatná zkušební verze je ideální příležitostí vyzkoušet si tento nástroj pro grafický design a všechny jeho aplikace a na vlastní kůži zjistit, zda se vyplatí za něj dlouhodobě platit.

Získejte bezplatnou zkušební verzi aplikace Canva Pro přímo zde!

Vyzkoušejte si Canva Pro na 30 dní zdarma. Plný přístup k funkcím Canva Pro na 15 dní navíc oproti běžné zkušební verzi nabízené na webových ...

Analýza aplikace Canva Pro: Co získáte za své peníze

Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 11
Canva si klade za cíl být kompletním nástrojem pro grafický design pro uživatele, kteří nejsou grafickými designéry. Cílem je, abyste mohli vytvářet návrhy jako profesionálové, aniž byste jimi byli.

Nejatraktivnější z funkcí aplikace Canva je pro uživatele editor obrázků, který kombinuje intuitivní rozvržení, jednoduché koncepty přetahování a spouštění jedním kliknutím a výkonné vizuální funkce.

Přidávají knihovnu stock médií a designových prvků, které vám umožní vytvářet nejrůznější marketingové materiály, jako je grafika pro sociální média, online reklamy, záhlaví blogových příspěvků, obrázky webových stránek, grafika pro Pinterest a mnoho dalšího.

V aplikaci Canva je vytvoření nového vizuálu velmi jednoduché: vyberete si šablonu, zvolíte barevnou paletu, vyberete a umístíte stockové obrázky a grafiku tam, kde je chcete mít, použijete filtry podle potřeby, přidáte text v preferovaném písmu a stáhnete výsledné dílo, jen tak, bez komplikací.

Canva zdarma je dobrá

Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 12

Registrace je sice podmínkou pro používání služby Canva, ale platba je volitelná. Bezplatný účet Canva vám poskytne přístup k editoru obrázků a omezenému výběru bezplatných šablon, fotografií zdarma, grafických prvků a písem. Navíc získáte neomezený počet složek pro ukládání své práce v cloudu – což si nesmíte plést s neomezeným úložištěm! Canva free má pouze 5 GB– a možnost stahovat a používat hotové návrhy.

V bezplatné verzi aplikace Canva můžete provádět lehké úpravy fotografií a manipulaci s obrázky. Pomocí stock obrázků zdarma a dostupných zdrojů můžete vytvářet jednoduché věci, jako jsou pozvánky, letáky, obrázek pro zkrášlení vašeho kanálu na sociálních sítích atd.

 

 

 

 

Obecně platí, že Canva zdarma je ideální pro malé osobní projekty. Můžete ji také použít k vyzkoušení platformy nebo k vizuálnímu nastartování nové značky.

Canva Pro je skvěláAnalýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 13

Pokud provozujete firmu se slušnou trakcí a chcete vylepšit svou vizuální strategii, stojí Canva Pro za váš čas a peníze.

Prémiový segment Canvy dodává službě značnou sílu, protože:

 • Více než 75 milionů prémiových obrázků (fotografií, vektorových ilustrací a grafických prvků)
 • 420 000+ prémiových šablon
 • Vytvořte si 1 sadu značek a nahrajte si vlastní písma a loga
 • Neomezené stahování fotobankových médií
 • 100 GB cloudového úložiště
 • Magic resize: neomezená změna velikosti obrázků jedním kliknutím, aby se dokonale přizpůsobily přednastaveným rozměrům, například platformě sociálních médií, nebo vlastním rozměrům
 • Vlastní šablony: proměňte své osobní úpravy v opakovaně použitelnou šablonu návrhu
 • Odstranění pozadí neomezeně: okamžitě vytvářejte prvky s průhledným pozadím
 • Členové týmu: do svého účtu můžete přidat uživatele a pracovat jako tým
 • Naplánujte obsah sociálních médií na 8 platforem
 • Animace: Vytvořte animovaný GIF v jednoduchých krocích
 • Další formáty souborů pro stahování návrhů (od JPEG a PNG po PDF a GIF)

Všechny tyto funkce jsou přidány k funkcím aplikace Canva free a mají za cíl zlepšit váš pracovní postup a vaše konečné návrhy pro komerční účely.

Stojí Canva Pro za to?

Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 14

 

Stačí se podívat na ceník Canvy a na seznam nahoře, abyste viděli, že toto členství má velkou hodnotu. Canva Pro má dostatečné možnosti úprav, abyste mohli úspěšně vytvářet grafiku pro cokoli, co vaše firma nebo projekt potřebuje, i když nejste zběhlí v designu. Obrázky pro vaše webové stránky, ke sdílení na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu, pro banner nebo reklamu, nebo třeba pro obaly. Řekněte si, co chcete, Canva Pro to zvládne.

I když byste k tomu mohli použít bezplatnou verzi, byli byste omezeni, pokud jde o obrázky a funkce. Zabralo by vám to více času a výsledky by nebyly tak výrazné. Domníváme se, že Canva Pro se vzhledem k tomu vyplatí:

Výkonnější profesionální služby jsou hitem, když potřebujete značně rozšířit své vizuální zdroje. Pokud však provozujete malou firmu nebo osobní projekt, může vám zachránit život komplexní služba, jako je Canva Pro.

Kdo by si měl pořídit aplikaci Canva Pro

Analýza cen aplikace Canva Pro: Stojí Canva Pro za to? Zjistěte to! 15

Pro majitele seriózních firem a velké kreativní týmy je nabídka Canva Pro často samozřejmostí, protože:

 • Neomezené stahování znamená, že můžete rychle amortizovat náklady na plán jen tím, že budete používat více a více obrázků
 • Týmová funkce umožňuje používat nástroj ke spolupráci za stejnou cenu jako tarif pro jednoho uživatele
 • Editor obrázků se velmi snadno učí a nemusíte být grafický designér, abyste ho mohli používat
 • Sada značek je skvělá pro úsporu času při snadném použití barev značky, písma značky, loga a dalších prvků na každý návrh
 • Šablona Canva je vhodná téměř pro každou příležitost. Nic není tak rychlé a snadné, jako vybrat šablonu, upravit ji několika kliknutími a mít připravený vizuál
 • Stock média jsou vysoce kvalitní a integrovaná do platformy
 • Různé funkce umožňují zefektivnit tvůrčí proces a vytvářet obrázky pro cokoli od příspěvků na sociálních sítích až po obchodní prezentace

Již dříve jsme řekli, že je to vynikající řešení pro malé podniky, a je to pravda. To ale neznamená, že ji nemohou používat i velké ryby! Canva má navíc celou nabídku zaměřenou na potřeby velkých firem: Canva Enterprise, o které se můžete dozvědět více na jejich webových stránkách.

Canva Pro – navrhujte lépe a levněji

Na závěr bych chtěla říct, že Canva Pro se vyplatí vždy, když chcete mít profesionálně vypadající a poutavé vizuály pro svou marketingovou strategii, nemůžete si dovolit designéra a vy – nebo váš tým – nejste nadšenci do Photoshopu.

Za méně než 300 korun měsíčně vám Canva Pro umožní snadno zvládnout design médií, ušetří vám mnoho cest na Google pro výukové programy a nejčastější dotazy týkající se designu a umožní vám vymýšlet krásnou grafiku na vlastní pěst. Proslýchá se, že její používání je dokonce zábavné!

Doufáme, že jsme vám pomohli objasnit, jestli je čas vyzkoušet aplikaci Canva Pro. Dáte nám vědět?

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo