TOP nabídka

Shutterstock recenze 2022 – Ceny, funkce a další podrobnosti

Shutterstock je přední fotografická agentura, která se vyznačuje jednou z největších kolekcí royalty-free fotografií na webu a nabízí:

And much more! In our opinion, Shutterstock is one of the best stock photo sites and the best stock photo agency if you're looking for a photo subscription, for good reason . Explore Shutterstock's image collection right now, using the search bar right below the article!

Získat kupón

Flash Sale
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0
Zobrazit kupón

Our best offers:

New Shutterstock Coupon for 2022 (EXCLUSIVE) and Trial

Shutterstock Subscription Coupon

This coupon will save you 15% off any subscription! 

Získejte 10 snímků za cenu 5 a 50 snímků za cenu 25, když si koupíte balíček snímků Shutterstock na vyžádání! Tato nabídka platí pouze ode dneška do ...

Získejte 15% slevu na toto předplatné se smíšeným obsahem, abyste mohli stahovat stock snímky, stock videa a stock hudbu najednou!

Shutterstock Pro Coupon Code (formerly Shutterstock Regular Subscription)

This coupon will save you 15% on any image and image pack subscription!

Získejte 10 snímků za cenu 5 a 50 snímků za cenu 25, když si koupíte balíček snímků Shutterstock na vyžádání! Tato nabídka platí pouze ode dneška do ...

Kupte si vybrané stock snímky nebo záběry na Shutterstocku s 15% slevou na předplatné a balíčky snímků.

Získejte nyní 10 snímků zdarma ze Shutterstocku na jeden měsíc - kdykoli zrušte. V průběhu prvního měsíce můžete zrušit bezplatně.

Get 15% off any Shutterstock subscription for new customers. Save on image purchases with a Shutterstock coupon.

Shutterstock coupon for videos

This coupon will give you  15% off your video purchase!

Shutterstock videos

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.

Save an additional 15% on an annual subscription to Shutterstock.com

Shutterstock 30 day trial

You get 10 images for free with the trial version!

Získejte nyní 10 snímků zdarma ze Shutterstocku na jeden měsíc - kdykoli zrušte. V průběhu prvního měsíce můžete zrušit bezplatně.

Shutterstock-trial-version

Shutterstock is one of the most popular agencies on the internet today – also one of the top agencies featured in our Best Stock Photo Sites Guide– and is described as simple, elegant and user-friendly. With a long history of selling and buying stock images that has made them one of the „big six“ in the industry since its inception, Shutterstock has always focused more on designers and corporate customers who require a large inventory of stock photos. For this reason, it has developed a purchasing model that allows it to continuously acquire a large number of royalty-free images at reduced prices: the stock photo subscription, a system now replicated in most major agencies. Initially, this was their only offering, but in later years they expanded their client base to include users with smaller needs and added the option of an on-demand package that does not require a large investment or a large number of downloads to make photos cheap.

Ušetřete až 15% díky našemu exkluzivnímu kupónu Shutterstock

Shutterstock recenze 2022 – Ceny, funkce a další podrobnosti 9

Shutterstock prodává obrázky, videa a hudební skladby s licencí royalty-free, které můžete snadno zakoupit online, stáhnout a použít ve svých projektech. Je trvale jednou z nejlépe hodnocených agentur pro stock fotografie, protože mnoho designérů a tvůrčích týmů dává přednost jejich plánům předplatného pro jejich nízké ceny a pohodlí při práci. Tato agentura skutečně narušila scénu modelem předplatného stock fotografií již na počátku roku 2000 a od té doby se stala jednou z nejrobustnějších a nejpropracovanějších služeb stock médií na webu, která integruje knihovny pro stock záběry a zvukový obsah, redakční výběr, pokročilý vyhledávač, nativní editor obrázků a další. Po více než deseti letech úzké spolupráce s touto agenturou si myslíme, že Shutterstock je nejlepším webem pro stock fotografie založeným na předplatném a ideálním pro ty, kteří hledají komerčně atraktivní obsah. I když nemusí být nejvhodnější pro ty, kteří chtějí nakupovat na vyžádání, nebo pro ty, kteří hledají jedinečné, umělecké snímky, jedná se o velmi spolehlivou společnost se službami na špičkové úrovni pro ty, kteří hledají snímky vhodné pro komerční účely. Přečtěte si naši úplnou recenzi společnosti Shutterstock, ve které se budeme zabývat všemi vašimi otázkami týkajícími se kvality služeb, cenových bodů, funkčnosti stránek, důvěryhodnosti společnosti a dalších.

Shutterstock FLEX

Shutterstock Výhody a nevýhody pro kupující

Pro
 • Více možností předplatného pro malé i velké obrazové potřeby
 • Zkušební verze (10 obrázků zdarma)
 • Šíleně velká knihovna (více než 380 milionů obrázků)
 • Styl připravený pro komerční účely

Proti:
 • Žádný nákup jednoho obrázku
 • Homogenní knihovna (žádné umělecké ani prémiové fotografie)
 • Žádný exkluzivní obsah

Shutterstock Základní fakta (TL, DR pro rychlé čtenáře)

 • Je to vynálezce předplatného stock fotografií.
 • Ceny předplatného začínají na 29 eurech (asi 710 Kč) za měsíc za 10 snímků.
 • Nejlevnější cena předplatného je 0,22 € (5,40 Kč) za fotografii.
 • Jeden z největších katalogů stock snímků s více než 380 miliony snímků s vysokým rozlišením.
 • Velmi rozsáhlá knihovna stock záběrů (24 milionů+ videí) a zvukový katalog
 • Prodává royalty-free licence pro komerční použití. K dispozici jsou rozšířené licence a také redakční licence.
 • K dispozici jsou také balíčky ke stažení na vyžádání, ceny začínají na 49 € (1 200 Kč) za 5 snímků (9,80 € (240 Kč) za stažení).
 • Zkušební verze Shutterstock zdarma s 10 obrázky ke stažení zdarma.
 • Přijímá většinu kreditních karet a službu PayPal (pouze v USA a Kanadě).
 • Nejmodernější vyhledávač s rozpoznáváním obrázků pomocí umělé inteligence a zpětným vyhledáváním obrázků.
 • Bonusové funkce zdarma, například Zkušební verze Shutterstock

Jak je vidět už z těchto bodů, Shutterstock je skvělá společnost a má kompletní nabídku pro kreativce, kteří hledají cenově dostupné a vysoce kvalitní stock fotografie. Čtěte dál a získejte kompletní obrázek o tom, co je Shutterstock a jak funguje!

Snímky Shutterstock – vysoce kvalitní a připravené ke komerčnímu využití

Nabídka společnosti Shutterstock v oblasti stockových fotografií je založena na třech pilířích: kvalitě, kvantitě a rozmanitosti. S více než 380 miliony snímků lze s jistotou říci, že kvantita je zajištěna a rozmanitost také: najdete zde miliony snímků pro všechna možná témata a styly. Obrázky Shutterstock se navíc vyznačují špičkovou technickou kvalitou a solidní komerční přitažlivostí: jsou to obrázky v podstatě připravené k tomu, aby bez dalšího skočily z jejich katalogu na váš návrh. Agentura má přísný a metodický proces kontroly, který zajišťuje, aby tomu tak bylo. Jejich knihovna je ideální volbou pro firmy a kreativce, kteří hledají obrázky pro marketing a reklamu. Nenabízejí však žádné exkluzivní ani prémiové obrázky (takže je možné tyto obrázky najít i v jiných agenturách). A je důležité poznamenat, že zatímco v oblasti snímků připravených pro komerční účely vynikají, v oblasti umělečtějších, nestandardně stylizovaných snímků toho příliš nenabízejí. Podívejte se na obrázky Shutterstock pomocí tohoto vyhledávacího nástroje přímo zde:

shutterstock > Shutterstock Review 2022 - Pricing, Features & More Details

Důležité je vědět, že všechny obrázky ze služby Shutterstock jsou chráněny autorskými právy umělce, který je vytvořil (a nikoli společnosti Shutterstock). Vlastnictví těchto obrázků si nekupujete, prodávají vám pouze licenci, právo na jejich použití. Autorská práva zůstávají umělci.

Velikosti obrázků Shutterstock

Obrázky ze služby Shutterstock se dodávají ve třech různých velikostech, které si můžete předem vybrat ke stažení.

 • Malý (S) – Přibližně 500 x 300 px, má nejkratší dobu stahování a je vhodný pro digitální použití.
 • Medium (M) – Přibližně 1000 x 600 px je vhodný pro malé tisky a digitální použití.
 • Velký (L) – Přibližně 5000 x 3000 px (nebo větší) je původní soubor poskytnutý přispěvatelem. Vhodný pro velké tisky i digitální použití.
 • Vlastní: Pokud potřebujete konkrétní velikost, můžete pomocí editoru Shutterstock změnit rozměry jakéhokoli obrázku a JPEG verze vektorových souborů.
Zásadní poznámka: Shutterstock neurčuje ceny svých obrázků podle velikosti ani pro balíčky ke stažení, ani pro předplatné. V tomto systému vás malá fotografie stojí stejně jako velká. Z tohoto důvodu je vždy, když to kapacita vašeho úložiště dovolí, nejrozumnější stáhnout si největší dostupnou velikost, protože vám poskytne větší flexibilitu při navrhování a nebude vás stát nic navíc.

Formáty obrázků

Na webu Shutterstock najdete tři typy obrázků: fotografie, vektory a ilustrace.  Fotografie a ilustrace jsou ve formátu JPEG. Vektorové soubory jsou ve formátu EPS.  Pomocí editoru Shutterstock však můžete získat i další formáty, např:

 • PNG – bezeztrátový kompresní formát ideální pro digitální použití a ukládání jednoduché grafiky v malé velikosti.
 • PDF – nejlepší formát pro soubory, které nelze upravovat, ale přesto je lze snadno sdílet a tisknout.
 • TIFF – bezeztrátový kompresní formát, který je nejvhodnější pro zachování integrity obrazu u fotografií.
 • Vektorové PDF – lze je zvětšit nebo zmenšit, aniž by se obrázky rozmazaly nebo ztratily jasnost.

Exkluzivní: Zkušební verze Shutterstock zdarma – 30 denní zkušební verze bez rizika

Shutterstock prodává stock snímky, ale existují i způsoby, jak z tohoto webu získat bezplatné fotografie. Ve svém týdenním zpravodaji již mnoho let nabízí soubory zdarma (fotografie, vektorové ilustrace, šablony atd.).

Shutterstock-free-trial

Nedávno však představili neuvěřitelnou zkušební verzi Shutterstock Free Trial, kdy se zaregistrujete k ročnímu předplatnému 10 stažení měsíčně a první měsíc dostanete zdarma. Během počátečního 30 denního zkušebního období si můžete stáhnout 10 libovolných obrázků z jejich katalogu zcela zdarma! Tyto obrázky jsou s royalty – free licencí, a proto je jejich použití mnohem bezpečnější než u obrázků z bezplatných fotografických webů. Po uplynutí zkušební doby se můžete rozhodnout zůstat předplatitelem a platit měsíční poplatek za zbývajících 11 měsíců plánu. Nebo jej zrušit před vypršením zkušební doby a nebudou vám účtovány žádné storno poplatky. Ve všech plánech Shutterstock je také ve výchozím nastavení zapnuta funkce automatického obnovení, takže pokud si nepřejete zůstat předplatitelem po uplynutí prvního roku smlouvy, musíte zrušit výběr a uložit změny ve svém účtu, a to před vypršením první smlouvy. Mějte na paměti, že pro jistotu byste měli svůj účet zrušit nejpozději čtyři dny před koncem prvního měsíce. V opačném případě vám může být účtován storno poplatek.

Update - PoznámkaNa internetu můžete najít některé recenze/názory, které označují bezplatnou zkušební verzi Shutterstock za podvod, ale když se hlouběji podíváte na důvody, zjistíte, že si uživatel nepřečetl, nepochopil a/nebo nedodržel podmínky zkušební verze: Mezi nejčastější chyby patří to, že zapomněli zrušit zkušební verzi během prvního měsíce, když nechtěli platit za předplatné, stěžovali si na opakované měsíční platby, když podmínky výslovně uvádějí, že se jedná o smlouvu na jeden rok, nebo nezvolili automatické obnovení a později tvrdili, že jim agentura účtovala poplatky po uplynutí jednoho roku, když je také výslovně uvedeno, že automatické obnovení je zapnuto ve výchozím nastavení. Jako odborníci na stock fotografie však potvrzujeme, že bezplatná zkušební verze Shutterstock není podvod a funguje přesně tak, jak je v ní uvedeno. Pokud dodržíte podmínky, nebudou vám účtovány žádné další měsíce.
Důležité: Zkušební verze Shutterstock Free Trial a bezplatné soubory, které najdete na jejich stránkách (více o tom níže), jsou jediným legálním a ověřeným způsobem, jak získat fotografie Shutterstock zdarma. Jakýkoli jiný zdroj, který není samotným Shutterstockem nebo důvěryhodnou pobočkou a který vám slibuje obrázky Shutterstock zdarma, je podvod.

Ceny Shutterstock – více možností nákupu a cenových nabídek

V této agentuře si můžete zakoupit snímky buď formou předplatného, nebo balíčku snímků. Obě možnosti jsou cenově dostupné, ale předplatné nabízí nejnižší ceny za snímek a je stěžejní nabídkou, která je proslavila. Obecně platí, že čím více obrázků si koupíte, tím méně vás každý bude stát. A čím déle se zavážete předem, tím lepší cenu získáte: roční předplatné má nejnižší ceny ze všech.

Shutterstock-licence-pro-tymy

Pokud použijete náš exkluzivní kupón Shutterstock, zaplatíte ještě méně!

Kupte si vybrané stock snímky nebo záběry na Shutterstocku s 15% slevou na předplatné a balíčky snímků.

Ceny předplatného

Ceny předplatného Shutterstock
Měsíční předplatné
Měsíční limit stahování (N° obrázky)Cena předplatného (€ EUR)Cena za obrázek (€ EUR)
10494.90
501252.50
3501990.56
7502490.33
Roční předplatné

Měsíční limit stahování (N° obrázky)Cena předplatného (€ EUR)Cena za obrázek (€ EUR)
10292.90
50991.98
3501690.48
7501990.27
Roční předplatné (účtované předem)
Měsíční limit stahování (N° obrázky)Cena předplatného (€ EUR)Cena za obrázek (€ EUR)
102992.49
509791.63
3501,6490.39
7501,9990.22
Nedávno Shutterstock představil plán Flex 25, multimediální předplatné, které vám umožní stahovat stock obrázky, stock videa a stock hudbu, a to vše v rámci jednoho plánu! Jedná se o skvělý zdroj, pokud pro své projekty potřebujete různé typy médií. A co je nejlepší, můžete ho získat s 15% slevou díky našemu speciálnímu slevovému kódu Shutterstock!
Získejte 15% slevu na toto předplatné se smíšeným obsahem, abyste mohli stahovat stock snímky, stock videa a stock hudbu najednou!

Ceny předplatného Shutterstock Flex
Měsíční limit stahováníCena za měsíc (EUR)Roční účtovaná měsíční cena (EUR)Roční cena účtovaná předem (EUR)
25 kreditů (až 25 obrázků, 6 hudebních skladeb nebo 3 videoklipy)6949499
VÝHODY PŘEDPLATNÉHO
 • Nižší sazby za snímek
 • Stálá dostupnost stahování
 • Automatizovaný proces
 • Zrušení kdykoli
 • Multimediální stahování (pouze s předplatným Flex)

NEVÝHODY PŘEDPLATNÉHO:
 • Pravidelné poplatky
 • Automatické obnovení je ve výchozím nastavení zapnuto
 • V závislosti na okamžiku zrušení mohou být účtovány storno poplatky

Jak vidíte, Shutterstock nabízí nejen čtyři různé objemové plány od malého až po velmi velký počet stažení, ale také tři různá časová rozšíření pro každý z nich. To umožňuje odemknout nejnižší ceny, pokud jste ochotni investovat více předem a přesně kontrolovat, kolik a kdy utratíte. Nově přidané předplatné Shutterstock Flex také znamená, že máte přístup k obrázkům, videím a hudebním skladbám v rámci jednoho plánu, což je obrovská výhoda pro kreativce pracující s více typy médií. Z těchto důvodů se domníváme, že plány předplatného Shutterstock jsou bezkonkurenční.

Ceny balíčků obrázků:

Ceny služby Shutterstock na vyžádání
Balíček obrázkůCena balíčku (€ EUR)Cena za obrázek (€ EUR)
2
2914.5
5
499.8
252299.16
VÝHODY BALÍČKŮ
 • Jednorázová platba
 • Jeden rok na používání stažených souborů
 • Snadná správa
 • Žádný dlouhodobý závazek

NEVÝHODY BALÍČKŮ:
 • Vyšší sazby za snímek
 • Malý objem stahování
 • Stahování pouze obrázků (balíčky videí a zvukové stopy na vyžádání se prodávají samostatně)

Co se týče placení podle potřeby, jsou možnosti Shutterstocku cenově přijatelné, ale velmi omezené. Jednak neexistuje možnost koupit si jen jeden obrázek, minimum je 5. A pak, když se podíváte do cenové tabulky, snadno zjistíte, že je rozumnější pořídit si plán stahování 10 obrázků na jeden měsíc než kupovat balíček 5 obrázků (protože oba stojí stejně). I když existují případy, kdy se balíčky obrázků mohou hodit, máme pocit, že existují lepší možnosti nákupu stock fotografií na vyžádání.

Poznámka: tyto ceny platí pro standardní licenci Shutterstock, která je nastavena jako výchozí. K dispozici je také licence rozšířená, která zahrnuje značná bonusová práva k použití fotografií a je tedy dražší. Rozšířené licence jsou k dispozici pouze na vyžádání:

Ceny rozšířených licencí Shutterstock
Balíček obrázkůCena balíčku (€ EUR) Cena za obrázek (€ EUR)
219999,50
544989,80
251,69967,96

Další informace naleznete v našem kompletním rozpisu cen služby Shutterstock.

Platební metody Shutterstock

Pokud si myslíte, ¨jak si mohu koupit obrázky od Shutterstock?¨ Odpověď je jednoduchá. Shutterstock funguje výhradně online na webových stránkách www.shutterstock.com, takže přijímá online platby všemi hlavními kreditními kartami (Visa, American Express, MasterCard atd.). Nedávno zavedli platby přes PayPal, ale pouze pro USA a Kanadu. Očekává se, že v blízké budoucnosti rozšíří působnost systému PayPal i na další regiony.

Licence Shutterstock – flexibilní podmínky pro komerční použití

Shutterstock prodává pouze licence Royalty Free (nenabízí Rights Managed ani žádný jiný typ licence). Royalty-Free znamená, že za licenci zaplatíte jednou a už nemusíte platit ani korunu.

Shutterstoc-FLEX

Standardní licence, která je standardně součástí každého souboru, vám poskytuje právo používat obrázek v libovolném počtu osobních i komerčních projektů kdekoli na světě, prakticky ve všech digitálních i tiskových médiích, a to po libovolně dlouhou dobu. Fotografie Shutterstock je vhodné používat na webových stránkách, v sociálních médiích, digitálních platformách, aplikacích, billboardech, bannerech, reklamách, šablonách a v mnoha dalších oblastech. Je to velmi flexibilní nabídka a její výhody jsou snadno pochopitelné: profesionální fotografie, kterou můžete používat navždy a tolikrát, kolikrát chcete, za pouhých dvacet sedm centů. Rozšířená licence zahrnuje všechna práva ze standardní licence, ale přidává možnost použít obrázek v produktech, které můžete dále prodávat a vydělávat na nich.

Shutterstock-standardni-licence

Shutterstock-rozsirena-licence

Obrázky ze služby Shutterstock jsou sice opatřeny určitými omezeními, ale lze je velmi snadno dodržet. Hlavním z nich je, že snímky Shutterstock nemůžete dále prodávat v nezměněné podobě (můžete je však použít v práci pro klienty a v produktech určených k dalšímu prodeji s rozšířenou licencí), a doložka o citlivém použití, která říká, že nesmíte snímky používat způsobem, který by negativně zobrazoval modelky, umělce nebo agenturu. Další podrobnosti najdete v naší kompletní analýze licence Shutterstock. Jednu věc je třeba mít na paměti: nemají žádné licence na výhradní použití. Všechny obrázky, které si stáhnete a použijete ze služby Shutterstock, si mohou kdykoli stáhnout a použít i jiní zákazníci.

Shutterstock Contributor Recenze – Vydělávejte peníze na svých fotografiích

Obrovská sbírka snímků agentury je výsledkem nekonečných a neustálých příspěvků od fotografů a výtvarných umělců z celého světa, kteří posílají své snímky k prodeji na Shutterstock. Říká se jim přispěvatelé Shutterstocku a získávají procenta z každého nákupu jejich snímků na této platformě. Pokud máte zájem prodávat své snímky na Shutterstock, možná vás napadají otázky typu: Vyplatí se prodávat fotografie na Shutterstock? Kolik peněz na nich můžete vydělat? Je Shutterstock dobrá společnost? V našem přehledu na straně přispěvatelů této agentury jsme dospěli k závěru, že ano, Shutterstock je dobrá a spolehlivá společnost, se kterou se vyplatí spolupracovat při prodeji svých snímků, protože má tolik kupujících, že zde máte dobré šance na prodej svého obsahu. Pokud jde o to, kolik peněz můžete vydělat, záleží na mnoha faktorech, od stylu a kvality vašich prací až po to, jak dobře je zadáte do klíčových slov a jaká je ve vašem oboru konkurence. Pro více informací se podívejte na našeho průvodce pro prodej fotografií online, najdete tam podrobnosti o pokynech pro zasílání fotografií na Shutterstock, sazbách autorských poplatků, výplatách, o tom, jaký obsah Shutterstock hledá, a další důležité věci pro přispěvatele.

Výhody a bonusy společnosti Shutterstock – technické funkce, bezplatné služby a další informace

O hlavní službě jsme psali na webu Shutterstock. Ale to, co dělá tuto agenturu tak populární, je vše ostatní, co přináší na stůl pro zaneprázdněné kreativce. Jedná se o velmi technicky zaměřenou společnost, která svou nabídku neustále aktualizuje o nejnovější dostupné technologie. Podívejte se na ni:

Shutterstock Editor

Stránky obsahují vlastní editor obrázků, který je pro všechny uživatele zdarma a je uživatelsky velmi přívětivý. Editor Shutterstock je nyní vylepšen technologií umělé inteligence a pomáhá provádět jednoduché, ale efektivní úlohy úprav obrázků a snadno vytvářet krásné vizuály. Nejnovější vylepšení editoru Shutterstock si můžete prohlédnout zde.

Shutterstock.AI

Jeden z jejich nejnovějších počinů, Shutterstock.AI je platforma založená na umělé inteligenci, která obsahuje řadu funkcí, jež pomáhají kreativcům rychleji a snadněji najít ten správný obsah. Jejím cílem je také efektivně řídit jejich projekty. Skládá se například z věcí, jako je inteligentní rozpoznávání obrázků, které přiřazuje stockové obrázky ke konceptům a účelům. Ačkoli Shutterstock není hlavně technologická společnost, je silně technicky zaměřená a neustále posouvá své hranice dál, pokud jde o funkčnost a inovace. Všechny podrobnosti o Shutterstock.AI si přečtěte zde.

Shutterstock Aplikace

Na platformách iOS a Android najdete aplikaci Shutterstock, která vám umožní objevovat, vyhledávat, sdílet a stahovat obrázky v mobilu.

Vyhledávač Shutterstock

Vyhledávač na webu je velmi pokročilý. Zahrnuje zpětné vyhledávání obrázků, velmi intuitivní vyhledávání podle klíčových slov, filtry pro zúžení výsledků na to, co hledáte, a nejnovější technologie počítačového vidění, které vám pomohou najít podobné obrázky v rozsáhlých sbírkách. Vyzkoušejte si to na vlastní kůži: vyhledejte si na webu Shutterstock cokoli, co chcete, přímo zde níže:

shutterstock > Shutterstock recenze 2022 – Ceny, funkce a další podrobnosti

Shutterstock Premier

Shutterstock Premier je exkluzivní, prémiová služba pro firemní a obchodní klienty s řešeními na míru jejich marketingovým potřebám. Vše o tom, co Shutterstock Premier nabízí, se dozvíte zde.

Shutterstock Editorial

K dispozici je celá řada obsahu určeného pouze pro redakční použití, označeného jako Shutterstock Editorial, který zahrnuje obrázky, videa a dokonce i hudbu, jež stojí za zprávu nebo jsou předmětem veřejného zájmu. Redakční média podléhají licenci Editorial a lze je používat pouze pro ilustrační/redakční účely (nikoli pro komerční použití). Prodávají se samostatně, pouze na vyžádání. Zde máte více informací o jejich redakční nabídce.

Shutterstock Zdarma

Zkušební verze Shutterstock Free Trial je zdaleka nejlepší způsob, jak získat obrázky zdarma od Shutterstocku, protože si je můžete vybrat z jejich obrovské knihovny podle vlastního uvážení a dostanete jich 10. Existují však dva další způsoby, jak získat bezplatné soubory od Shutterstocku. Jedním z nich je týdenní nabídka souborů zdarma na jejich domovské stránce. Tam najdete každý týden jednu fotografii, jednu ilustraci, jeden videoklip a jednu hudební skladbu ke stažení zdarma. Druhým způsobem je přihlášení se k odběru newsletteru Shutterstock, které můžete provést zdarma a velmi rychle na jejich stránkách. Kromě různého propagačního obsahu agentura každý týden zasílá newsletter, který obsahuje, hádáte správně, jeden obrázek zdarma. Příležitostně rozesílají balíčky obsahu s více soubory – fotografiemi, ilustracemi, šablonami atd. kolem určitého tématu. Všechny tyto bezplatné soubory jsou pod licencí Royalty Free a bez vodoznaků, dokonale vhodné pro profesionální použití v marketingových a souvisejících projektech. Velmi zajímavé. Zde si můžete prohlédnout další způsoby, jak získat obrázky Shutterstock bez vodoznaku (a legálně!).

Shutterstock FAQ – odpovědi na všechny otázky

Je Shutterstock důvěryhodný? Ano, je. Shutterstock je velmi důvěryhodná a seriózní společnost. Jako odborníci v oblasti stock fotografií je považujeme za naprosto legitimní. Je používání služby Shutterstock zdarma? Ne. Shutterstock můžete do jisté míry používat zdarma: můžete si volně prohlížet webové stránky (a kolekce obsahu), zdarma si zaregistrovat účet a dokonce používat editor Shutterstock bez placení, ale používání obsahu Shutterstock není zdarma. Všechny obrázky (a videa a hudební skladby) ze služby Shutterstock jsou Royalty-Free a jsou placené. Chcete-li fotografie Shutterstock použít ve své komerční práci, musíte zaplatit. Jediný způsob, jak je získat zdarma a legálně, je bezplatná zkušební verze Shutterstock (pouze obrázky) nebo týdenní bezplatné nabídky, o kterých jsme vám říkali výše. Má Shutterstock zkušební verzi zdarma? Ano. Bezplatná zkušební verze služby Shutterstock vám naštěstí umožňuje vyzkoušet si službu s 10 obrázky zdarma podle vlastního výběru, a to po dobu jednoho měsíce. Podrobnosti najdete výše, pokud jste je přehlédli! Kolik stojí obrázek na službě Shutterstock? Cena jednoho obrázku u služby Shutterstock závisí na způsobu, který použijete k jeho nákupu. Při předplatném se ceny pohybují od 0,22 do 4,90 euro (5,40 až 120 Kč) za jeden obrázek. S balíčkem obrázků stojí každý z nich 9,16 až 9,80 euro (225 až 240 Kč). Mohu si na portálu Shutterstock koupit pouze jeden obrázek? Ne, nemůžete. Shutterstock nenabízí žádný způsob nákupu obrázků po jednotkách, minimální nákup je 5 obrázků. Proč je Shutterstock tak drahý? Ceny Shutterstocku odrážejí hodnotu jeho služeb: všechny jeho snímky jsou kontrolovány z hlediska technické kvality a komerční hodnoty, jeho platforma využívá nejmodernější technologie a jeho licence zajišťují právní pokrytí pro bezpečné použití snímků. To vše něco stojí. Zatímco ceny Shutterstock na vyžádání jsou poněkud drahé, jejich předplatné je velmi dostupné. Mohu obrázky Shutterstock používat ke komerčním účelům? Ano, zcela jistě. To je v podstatě hlavním cílem obsahu Shutterstocku. Všechna jejich média jsou bezplatná a schválená pro komerční použití (s výjimkou kolekce Editorial, která je takto označena a oddělena od hlavní). Co je to standardní licence na webu Shutterstock? Standardní licence je licenční ujednání, které je standardně připojeno ke všem obrázkům Shutterstock. Poskytuje vám celosvětové, trvalé použití staženého obrázku s velmi malým počtem omezení. Všechny informace o licencích najdete výše!

Shutterstock – rekapitulace historie – dvě desetiletí podnikání

Tato agentura zahájila svou činnost před 19 lety a od té doby se trvale drží na špičce trhu. Zde je stručný přehled: Shutterstock byl založen a spuštěn v roce 2003 v New Yorku (kde sídlí dodnes) fotografem a programátorem Jonem Oringerem. Jednalo se o inovativní obchodní model, který nabízel měsíční předplatné s paušálním poplatkem za přístup k několika souborům ke stažení pro obrázky bez licenčních poplatků. V té době šlo o skromnou sbírku Oringerových fotografií, později se rozšířila o příspěvky od přispěvatelů. K dnešnímu dni má Shutterstock více než 380 milionů obrázků a přibližně 1 milion přispěvatelů po celém světě. Novinka v podobě předplatného stock fotografií byla natolik úspěšná, že ji brzy převzalo mnoho dalších podobných společností a dnes je standardní nabídkou v celém odvětví. Zpočátku Shutterstock neměl způsob nákupu na vyžádání, ale později zavedl balíčky obrázků (předplacené balíčky ke stažení), které jsou k dispozici dodnes. V tuto chvíli má agentura po celém světě přibližně 2 miliony aktivních zákazníků a předplatné je stále jejím hvězdným produktem. V následujících letech se společnost rozšířila o nabídky stockových záběrů a stockové hudby. Každá z nich má na webu svou sekci, kde jsou k dispozici specializovaná předplatná a nákupy na vyžádání. Stejně tak je k dispozici i výběr redakčního obsahu pod licencí Editorial. Donedávna byl tento segment uzamčen za prémiovou hranicí (Shutterstock Premier), ale nyní je k dispozici všem zákazníkům po celém světě. Společnost Shutterstock je od počátku velmi technologicky zaměřená. Jejich stránky se drží na špičce nejnovějších technologických funkcí a neustále vylepšují službu o technologická řešení pro kreativce. Jejich vyhledávač je poháněn rozpoznáváním obrázků pomocí umělé inteligence, mají Shutterstock Image Editor pro navrhování za běhu, řadu pluginů a integrací, které usnadňují kreativní práci, a nyní dokonce koupili designérskou platformu PicMonkey, aby rozšířili nabídku inovativních nástrojů pro zákazníky. Tento web se stock fotografiemi používá mnoho velmi významných značek a firem. Mluvíme například o společnostech kalibru Google, Marvel, BuzzFeed a AMC. Mezi mnoha působivými milníky v její historii je třeba zmínit, že v roce 2012 se Shutterstock stal prvním webem s fotografiemi, který vstoupil na newyorskou burzu cenných papírů.

Shrnutí recenze Shutterstock: Nejlepší stock agentura založená na předplatném

Po tomto podrobném přehledu je jasné, proč považujeme Shutterstock za nejlepší možnost při hledání předplatného pro stock fotografie. Agentura má na výběr miliony a miliony souborů, plány s měsíčním a ročním závazkem, neuvěřitelně přijatelné ceny, měsíční bezplatnou zkušební verzi pro vyzkoušení před zaplacením předplatného, velmi flexibilní licenční podmínky a řadu bonusových funkcí a služeb pro grafický design a kreativní práci. Vzhledem k tomu, kolik toho od Shutterstocku získáte za relativně přijatelnou cenu, jde o dobře vymyšlenou nabídku pro ty, kteří neustále potřebují stock snímky ve vysokém rozlišení.

Ušetřete až 15% díky našemu exkluzivnímu kupónu Shutterstock

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.
Kupte si vybrané stock snímky nebo záběry na Shutterstocku s 15% slevou na předplatné a balíčky snímků.
Získejte 10 snímků za cenu 5 a 50 snímků za cenu 25, když si koupíte balíček snímků Shutterstock na vyžádání! Tato nabídka platí pouze ode dneška do ...
Získejte 15% slevu na toto předplatné se smíšeným obsahem, abyste mohli stahovat stock snímky, stock videa a stock hudbu najednou!
Získejte nyní 10 snímků zdarma ze Shutterstocku na jeden měsíc - kdykoli zrušte. V průběhu prvního měsíce můžete zrušit bezplatně.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Fotobanka
Logo