Vše, co potřebujete vědět o cenách Shutterstocku

Shutterstock je jednou z nejlepších agentur microstock. Byla průkopníkem na trhu s předplatným fotografií: představili tuto nabídku, když začali ve fotografickém průmyslu a byl to obrovský úspěch. V průběhu času také přidali možnosti pro nákup fotografií na vyžádání, a to formou obrázkových balíčků. Chcete-li se dozvědět více o této společnosti, podívejte se na naši stránku Shutterstock recenzi a zde na jejich cenovou nabídku.

Shutterstock ceník

Shutterstock-logoDalší informace o licenci Shutterstock. A nenechte si ujít vyzkoušení našeho slevového kódu Shutterstock – našim uživatelům nabízíme exkluzivní slevu 15 % na vše.

Tato agentura má jedny z nejlepších nabídek pro kupující fotografií a obrovskou knihovnu s více než 80 miliony vysoce kvalitních snímků. Stanovení cen stock fotografií však může být komplikované a někdy je těžké určit, který z cenových plánů Shutterstock je pro vás nejlepší.

Zde najdete vysvětlení cen na webu Shutterstock, které vám usnadní zjistit, kolik přesně stojí fotografie na webu Shutterstock a jaká možnost nákupu je pro vaše potřeby vhodnější. Níže se podívejte na akční cenu s našimi kupony.

Předplatné Shutterstock a balíčky obrázků

Shutterstock umožňuje zakoupit předplatné, které vám umožní platit měsíční paušál a stahovat omezený počet fotografií. Tyto měsíční plány jsou výhodné, pokud pravidelně nakupujete fotografie, pokud potřebujete hodně fotografií ve vysokém rozlišení, ilustrací nebo obojího – pro webové stránky, reklamy, sociální média atd. – protože snižují cenu za obrázek na pouhých pár centů z dolaru za kus. Pokud však nepotřebujete stovky fotografií a nikdy nevyužijete limity pro stahování, z dlouhodobého hlediska to není výhodné.

Shutterstock předplatné Flex

Nabízejí také nákup balíčků snímků na vyžádání, takže zaplatíte pouze za menší počet fotografií. To je dobrá volba, pokud potřebujete jen několik nových snímků nebo pokud si chcete vyzkoušet nákup fotografií, než se zavážete k předplatnému. Vzhledem k tomu, že platnost těchto balíčků vyprší až po roce od data nákupu, můžete si snímky stáhnout, kdykoli chcete, bez měsíčních lhůt platnosti, a nemusíte platit za stovky fotografií, které nevyužijete. Nevýhodou je, že čím menší je balíček obrázků, tím vyšší je cena za jeden obrázek.

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.

Shutterstock Pro (dříve běžné předplatné Shutterstock) Ceny

Shutterstock předplatné 10 snímků

Nabídka profesionálního předplatného Shutterstock má různé možnosti omezení počtu obrázků a lze si je pronajmout na měsíc nebo na rok (ale účtují se měsíčně).

Původně se Shutterstock soustředil na plány pro velké objemy, které jsou stále jejich hlavní nabídkovou cenou, ale nyní mají také předplatné pro malé objemy, které jsou ideální pro testování a pro malé rozpočty.

Plány začínají na pouhých 10 snímcích měsíčně a stojí pouze 49 dolarů měsíčně nebo 29 dolarů měsíčně za roční pronájem. Jak snadno vidíte, i při měsíčním pronájmu vás tento plán stojí stejně jako malý balíček obrázků, přitom vám poskytne dvakrát více obrázků. Za každou fotografii zaplatíte od 2,90 do 4,90 EUR (asi od 71 do 120 Kč) v závislosti na zvoleném rozšíření.

Shutterstock předplatné 50 snímků

Druhý malý plán je na 50 stažení měsíčně. Cena 125 euro měsíčně a 99 euro (3 064 a 2 427 Kč) měsíčně s ročním předplatným je skvělým způsobem, jak získat značné množství fotografií, přičemž za jeden obrázek zaplatíte 1,98 až 2,50 eur (49 až 61 Kč).

Shutterstock předplatné 350 snímků

Pak mají velkoobjemové plány pro větší kupce nebo kreativce, kteří potřebují spoustu fotografií po celou dobu. Pro 350 snímků měsíčně stojí měsíční předplatné 159 eur (3 677 Kč) měsíčně (0,45 euro (11 Kč) za snímek). A roční předplatné stojí 129 eur (3 162 Kč) měsíčně, čímž se cena za obrázek sníží na 0,37 eur (9 Kč) a ušetříte přibližně 20 %.

Předplatné 750 snímků měsíčně stojí 199 eur (4 877 Kč) měsíčně (0,27 eur (6,60 Kč) za snímek) a 159 eur (3 897 Kč) měsíčně s ročním plánem, který snižuje měsíční cenu o 20 %. Jedná se o hvězdný plán společnosti Shutterstock, který patří k nejnižším cenám dostupným na trhu.

Flex 25 Plan

Předplatné Shutterstock Flex

Nedávno, v roce 2021, představila společnost Shutterstock nové multimediální předplatné, plán Flex 25. Toto předplatné umožňuje stahovat obrázky, videa a zvukové soubory bez rozlišení, a to s využitím stejného měsíčního příspěvku. Místo stahování poskytuje 25 kreditů měsíčně a každý typ souboru má svou cenu v kreditech.

Každý obrázek je za 1 kredit. Videa stojí 8 kreditů za klip. A hudební skladby stojí 6 kreditů za stažení.

Můžete si tak stáhnout až 25 obrázků, až 3 videa a až 6 hudebních skladeb a všechny je kombinovat podle svých potřeb.

Měsíčně tento plán stojí 69 euro (1 691 Kč) měsíčně, ale pokud si jej předplatíte na celý rok, můžete jej získat za 49 euro (1 200 Kč) měsíčně. A nyní jej můžete získat ještě levněji díky našemu exkluzivnímu kupónu Shutterstock, který vám poskytne 15% slevu na předplatné Flex! Zde si můžete prohlédnout všechny podrobnosti o nabídce Flex 25.

Shutterstock baner Flex

Stojí za zmínku, že všechny měsíční tarify jsou ve výchozím nastavení nastaveny na automatické obnovení, takže pokud si nepřejete, aby se vaše předplatné prodloužilo o další měsíc, musíte tuto funkci zrušit. Další cennou zajímavostí je, že Shutterstock neváže cenu na velikost obrázku, všechny obrázky stojí stejně bez ohledu na velikost, kterou si vyberete ke stažení!

Shutterstock má také skvělé předplatné pro stock videa, které vám umožní přístup k HD a 4K záběrům za velmi přijatelné ceny. Tyto plány začínají na pouhých 139 eur (3 406 Kč) měsíčně za 10 videí ke stažení a snižují cenu za jeden videoklip na pouhých 8,95 EUR (219 Kč) za kus, což je opravdu výhodná nabídka vzhledem k tomu, že se jedná o kvalitu HD a 4K! A díky našemu exkluzivnímu kupónu můžete využít další 15% slevu!

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.

Zaregistrujte se u společnosti Shutterstock a začněte nakupovat fotografie ještě dnes. Ušetřete peníze, získejte kuponový kód Shutterstock! Jste připraveni začít šetřit se Shutterstockem?

Ceny balíčků obrázků Shutterstock

Shutterstock balíček na vyžádáníToto je možnost koupit obrázky na vyžádání, bez jakýchkoli dalších platebních závazků.

Nejlevnější balíček je 5 obrázků za 49 EUR (asi 1 267 Kč), což znamená, že platíte 9,80 EUR (253 Kč) za obrázek. Pak je zde balíček s 25 snímků za 179 EUR (4 628 Kč), z nichž každá si vezme individuální cenu za obrázek na 7,16 EUR (185 Kč), což vám ušetří celkem 68 Kč z ceny jednotlivých balíčků.

Co když na svém účtu potřebuji více než jednoho uživatele?

Všechny standardní účty Shutterstock jsou pro jednotlivce: k účtu a zakoupeným fotografiím má přístup pouze registrovaný uživatel a smí je používat.

Ale co když potřebujete dalšího designéra, někoho ze svého firemního týmu nebo někoho z vašich klientů, aby měli přístup k vašemu účtu? Můžete, ale to je to, co se nazývá “multi-seat”: licence, která umožňuje přístup k definovanému počtu lidí (z nichž každý představuje jedno “místo”) na stejný účet a smí používat fotografie, které jste s ním nakoupili. Většina agentur to nabízí jako typ rozšířené licence za jinou cenu.

Shutterstock také nabízí možnost Týmy, která umožňuje přístup více zákazníků k účtu kupujícího. To jeShutterstock předplatné pro týmy nabízeno pouze ročně, poskytuje 750 snímků za měsíc a náklady se zvyšují úměrně počtu potřebných osob. Pro 2 uživatele je to 329 euro měsíčně (8 064 Kč) (€ 0,50 (13 Kč) na obrázek), pro 3 uživatele 09 euro (12 383 Kč) měsíčně (0,63 € (19 Kč) na obrázek) a pro 4 uživatele 579 euro (14 968 Kč) měsíčně (€ 0,77 (20 Kč) na obrázek). Pro více než 4 uživatele je cena upravena v závislosti na množství potřebných uživatelů.

Co když potřebuji rozšířenou licenci?

Všechny obrázky zakoupené s těmito předplatnými a balíčky jsou dodávány s licencí ShutterstockShutterstock rozšířená licence Standard.

Pro zákazníky, kteří potřebují více práv, než jsou ty, které jsou obsaženy ve standardních licencích, nabízejí balíčky obrázků pro licence Rozšířené (tj. Extended): 2 snímky za 199 EUR (5 145 Kč) (99,50 EUR (2 573 Kč) za obrázek), 5 snímků za 449 EUR (11 608 Kč) (89,80 EUR (2 322 Kč) za obrázek) a 25 obrázků obrázky za € 1699 (43 923 Kč) (€ 67,96 (1 757) za obrázek).

SHUTTERSTOCK PREMIER PRO VELKÉ TÝMY

Pokud máte velký tvůrčí tým a potřebujete firemní obrázky, pak byste měli prozkoumat platformu Shutterstock Premier, která nabízí řešení na míru pro podniky, včetně neomezeného počtu míst, vlastních licencí s rozšířenými právy, personalizovaného vyhledávání a mnoho dalšího!

Alternativy Shutterstocku

Skvělou Alternativou k Shutterstocku je naše nabídka na předplatné 99club. Ta vám dává 200 XXL obrázků za 99 dolarů (2 290 Kč), a platíte $ 0,49 (11 Kč) za obrázek. To je o 47% méně než měsíční nabídka Bigstocku, bez jakýchkoliv měsíčních omezení!

Naše speciální členství v Low Volume je také dobrá volba, s 600 XXL obrázky za $199 (4 604 Kč), platíte pouze $0,33 (8 Kč) za obrázek. S nižším limitem stahování je mnohem levnější než Shutterstock!

Další dobrou alternativou je Bigstock. Bigstock nabízí širší nabídku balíčků na vyžádání a předplatného než Shutterstock.

Jejich kredity mají roční platnost a jsou od $ 35 (810 Kč) za 10 obrazových kreditů až po 495 dolarů (11 452 Kč) za 500 obrazových kreditů. Každý obrázek je oceněn od 1 kreditu za malou velikost do 4 kreditů za velikost XL (a 50 kreditů za rozšířenou licenci).

Jejich předplatná jsou velmi flexibilní, protože mají denní i měsíční možnosti. Plány jsou účtovány měsíčně a mohou být koupeny měsíčně, na 3 měsíce nebo na rok.

S denními limity, 5 obrázků denně stojí $ 79 (1 828 Kč) ($ 0,53 (12 Kč) za obrázek) za měsíc, $ 199 (4 604 Kč) ($ 0.44 (10 Kč) za obrázek) za tři měsíce, a $ 639 (14 783 Kč) ($ 0.35 (8 Kč)) za rok.

Mají také 10, 20 a 50 obrázků s denními limity.

Měsíční limitní plány jsou prodávány pouze na měsíc. Mají 25 obrázků za měsíc za $ 69 (1 596 Kč) ($ 2,76 (64 Kč) za obrázek), 50 obrázků za $ 79 (1 823 Kč) ($ 1,58 (37 Kč) za obrázek), 100 obrázků za $ 99 (2 290 Kč) ($ 0,99 (23 Kč) za obrázek) a 200 snímků za $ 189 (4 373 Kč) ($ 0,85 (20 Kč) za obrázek). Zatímco nabízí větší flexibilitu (můžete si stáhnout tolik obrázků denně, kolik chcete, dokud nedosáhnete svého měsíčního limitu), tyto předplatné mají vyšší rychlost zobrazení než jiné možnosti.

Chcete zkusit Bigstock? Začněte zdarma se zkušební 7 denní verzí.

Jste připraveni koupit fotografie na Bigstocku? Zde získejte své předplatné.

Chcete ještě předplatné? Klikněte zde pro získání kreditních balíčků Bigstock.

Další podrobnosti o kreditech a předplatném Shutterstocku

Shutterstock umožňuje mít ve stejném účtu více než jeden plán. To znamená, že zákazník může mít na svém účtu současně předplatné i kreditní balíčky obrázků.

Pokud si zákazník předplatí novou možnost předplatného (například má aktivní měsíční předplatné a koupí si nové roční), nové předplatné začne, jakmile vyprší to aktivní předplatné.

Při nákupu obrazových balíčků mohou zákazníci používat jejich stahování jeden rok po datu nákupu. Po tomto okamžiku vyprší platnost všech nevyužitých stahování.

Při platbě za předplatné, po použití měsíčního limitu pro stahování, musí zákazník počkat až do příštího měsíce, aby obnovil limit. Nevyužité stahování vyprší.

Licence, které nebyly použity v projektu do 6 měsíců po skončení předplatného, vyprší. To znamená, že je kupující již nemůže žádným způsobem používat. Všechny obrázky použité v projektu před tímto datem jsou však vlastnictvím kupujícího navždy a mohou být použity i v jiných projektech.

Standardní licence Shutterstocku vs rozšířená licence Shutterstocku

Všechny snímky Shutterstock jsou Royalty Free a všechny obrázky zakoupené s předplatným a balíčky obrázků jsou dodávány s Shutterstock Standard licencí. Tato licence vám umožňuje používat fotografie pro komerční účely, ale mají svá omezení. Reprodukce tisku je omezena na 500 000 kopií; použití v televizi, online videu a filmech je omezeno na projekty s rozpočtem do 10 000 USD; a kopie pro webové / tiskové šablony a položky pro další prodej nejsou povoleny.

Shutterstock rozšířená licenceShutterstock rozšířená licence

Chcete-li získat neomezený tisk, neomezené použití v televizi a filmu a práva na používání fotografií v šablonách a dalších produktech, potřebujete licenci Enhanced (tj. rozšířenou).

Ceny za rozšířenou licenci začínají na 99,50 USD (2 302 Kč) za obrázek a mohou klesnout až na 67,96 USD (1 572 Kč) za obrázek v závislosti na licencované sadě rozšířené licnce, kterou si zakoupíte. Jedná se o vyšší cenu ve srovnání s možnostmi standardních licencí, ale pro používání fotografií platí celá řada dalších práv.

Který plán Shutterstocku je pro vás nejlepší?

Pokud nepotřebujete fotografie pravidelně, nebo si ještě nejste jisti, že se pustíte do měsíčních poplatků, vyberte si kreditní balíček obrázků: máte ho po celý rok, kdy jej budete používat, a nemáte žádné další platební závazky.

Pokud jste pravidelným a/nebo velkoobjemovým odběratelem fotografií, je pro vás nejlepším řešením Shutterstock Professional Subscription. Nabízí super levnou cenu za obrázek, velmi široký limit stahování a můžete jej kdykoliv zrušit.

Nezapomeňte uplatnit svůj  Shutterstock slevový kód a ušetřit ještě více!

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.

Můžete také ušetřit 15% slevu na videa na webu Shutterstock.com

Kupte si vybrané stock snímky nebo záběry na Shutterstocku s 15% slevou na předplatné a balíčky snímků.

Kliknutím sem zobrazíte podrobné informace o Shutterstocku a cenách.

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo