6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách

Je to klišé, ale je to pravda – obrázek opravdu stojí za tisíc slov. Přidávání obrázků na vaše webové stránky, do obsahu, do kanálů sociálních médií a do dalších marketingových materiálů je do značné míry nejlepší strategií, jak vyniknout.

Existují pouze dva problémy s používáním vizuálních materiálů. První je, že každý dělá stejný design, což ztěžuje vytvoření určité individuality. Druhým je to, že fotografie z fotobanky ne vždy splňují vaše standardy, pokud jde o vizuální dopad – jdete po ohromujících barvách, vzorech a texturách. Někdy potřebujete něco trochu jiného. Třeba ilustrace z fotobanky.

www.shop.stockphotosecrets.com ilustrace

Ilustrace mohou naplnit různé potřeby designu vizuálního obsahu a mohou být řešením, které hledáte. Tady je to, co potřebujete vědět o používání uměleckých děl a kde získat nejkvalitnější umělecký materiál. Čtěte dále, dozvíte se více o hledání dokonalé grafiky a poté se vydáte objevovat typy ilustrací a kvalitních textur ve vysokém rozlišení, o kterých mluvíme na webech, jako je fotobanka.cz a Stock Photo Secrets.

Úvod do ilustrací a vektorů s Royalty-Free licencí

Pravděpodobně již docela dobře znáte fotku z fotobanky, kterou lze popsat jako profesionálně vypadající fotografii poměrně běžných scén – jako je příroda, lidé nebo události. Fotografové, kteří tyto fotografie pořizují, je umístí na stránky s fotografiemi, kde se objeví někdo jako vy a procházejí katalog, dokud jim nepřijde dokonalá fotka.

www.shutterstock.com ilustrace

Skladové ilustrace jsou podobné v tom, že stále můžete procházet různé weby a zakoupit si práva k jejich použití na svých vlastních materiálech, ale samotné médium je zcela odlišné. Často jsou více interpretační a představují jedinečný způsob, jak prorazit veškerý vizuální nepořádek, který se hromadí online. Když každý používá ke zvýšení vizuálního zájmu o svůj obsah fotobankové fotky, může vás posunout kupředu a pomoci vám vyniknout použití ilustrací.

Při procházení těchto agentur s tisíci obrázky si můžete všimnout, že existují různé typy kurátorských uměleckých děl. Při hledání vlastních ilustrací se pravděpodobně objeví slovo „vektor nebo vektory“. Existují určité rozdíly mezi standardními ilustracemi fotobank a vektorovými ilustracemi (aka clip art), přičemž každý formát obsahuje prvky, které jsou výhodné pro různé typy použití.

Slovo vektor se používá k popisu stylu ilustrace, který se často používá a stahuje v aplikacích grafického designu, například při vytváření loga. Vektorová grafika se liší tím, že je obecně menší a upravovatelná. Vektorové ilustrace lze roztáhnout, zvětšit, rozdělit a upravit téměř jakýmkoli způsobem, který si lze představit, aby vyhovoval vašim potřebám komerčního využití.

Na rozdíl od toho jsou jiné typy ilustrací, které lze popsat jako vysoce kvalitní kresby. Mají vysoké rozlišení, ale mají omezení, jak je můžete použít. Můžete například zvětšit ilustraci, kterou můžete použít jako přebal knihy nebo malý plakát, ale nemusí se dobře přenášet na větší velikosti. Často také přicházejí ve formátu PNG nebo JPG a ne ve formátu EPS-Vector po jejich stažení.

Zde stojí za zmínku, že ilustrace bez licenčních poplatků nejsou zdarma, ale podléhají režimu jednorázové platby, který je činí cenově dostupnými a flexibilními, ale stále prémiovými. Můžete najít bezplatné stock ilustrace, které můžete použít ve své tvůrčí práci, aniž byste museli platit -a to legálně-, ale musíte být velmi opatrní při výběru zdroje a ověřování autorských práv a licenčního ujednání, protože jsou mnohem náchylnější k problémům s porušením práv.

www.istockphoto.com ilustrace

Pokud hledáte levnější obrázky ke stažení, které lze snadno upravit tak, aby vyhovovaly vašim grafickým a vizuálním potřebám, budete se chtít podívat na agentury zmíněné v části „Existují nějaká dobrá místa ke stažení ilustrací pro webové stránky? “

Pokud potřebujete umělecké, špičkově vypadající fotobankové ilustrace, které jsou také vizuálně podmanivé, přejděte do sekce „Weby věnované fotobankovým ilustracím“, kde najdete kurátorské ilustrace, které hledáte.

Když ve své práci použijete tento jedinečný designový styl vizuální části, zjistíte, že oproti standardní fotografii nabízí některé výhody. Jak již bylo zmíněno, ilustrace mohou přidat jedinečnou vizuální přitažlivost a pomoci povýšit váš projekt nad masy kýčovitého klišé fotografie. Přesto je třeba zvážit další výhody. Skladové ilustrace mohou být lepší volbou, protože:

 • Přidejte osobnost: Když se váš projekt vizuálně liší od všeho, co vaše publikum vidí online, přidá to vaší osobnosti na větší hloubce a pomůže jim, aby se cítili více propojeni s vaším podnikáním. Správná ilustrace může sdělovat o osobnosti vaší značky a to je skvělé i pro váš další projekt.
 • Všestrannost: Můžete trávit hodiny hledáním obrázků a pokusit se najít ten, který trefí hřebík na hlavičku a předá konkrétní zprávu. Ilustrace se liší v tom, že mají větší interpretaci. To usnadňuje hledání skvělého vizuálu, který efektivně předává vaši zprávu.
 • Optimalizace vyhledávače: Obrázky, které jste si vybrali, však mohou mít vliv na vaše newslettery a na to, jak snadno vás vaše online publikum najde. Ilustrace jsou obvykle menší soubory a načítají se rychleji. To zlepšuje zážitek vašeho publika a získává palec nahoru od vyhledávačů.
 • Úpravy: Je frustrující, když najdete vizuál, který téměř vyhovuje vašim potřebám, ale ne tak docela. Fotobankové fotografie je obtížné, ne-li nemožné, efektivně upravovat. Ilustrace se snadněji upravují jednoduchými způsoby, díky nimž jsou lépe přizpůsobeny vaší značce nebo sdělení. Přečtěte si náš související článek o používání obrázků k vytváření ilustrací a vektorů.
 • Ziskovost: Vaši zákazníci jsou unaveni ze stejných starých pokusů o získání jejich pozornosti. Když vyberete jedinečné obrázky, upoutáte jejich pozornost něčím čerstvým, co ještě neviděli. To přitahuje více zákazníků a nakonec se může ukázat jako výnosnější strategie pro vaše podnikání.

Existují nějaká dobrá místa ke stažení ilustrací pro webové stránky?

Tady je tedy klíčová otázka. Existují nějaké dobré stránky s uměleckými díly, kde můžete získat vysoce kvalitní ilustrace, které hledáte? Ve skutečnosti je v letech 2019 a 2020 spousta zdrojů, ale stejně jako v případě fotografií z fotobanky musíte být vybíraví, nebo skončíte s něčím na spodní hranici stupnice kvality.

Jedním z prvních míst, která stojí za to prozkoumat, jsou weby s fotobankovými fotkami, se kterými jste již počítali pro poutavé fotografie. Například na Shutterstocku, iStocku a na dalších z nejlepších webů pro vyhledávání.

Ještě více! Na následujících webech najdete také nejtrendovější vektorovou grafiku založenou na hlavních vizuálních trendech do roku 2020, abyste se ujistili, že je vaše grafika aktuální.

Stock Photo Secrets Shop – Krásné ilustrace s Royalty-Free licencí

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 2
6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 3

Stock Photo Secrets Shop je náš vlastní důvěryhodný zdroj pro kvalitní fotografie. Stock Photo Secrets je skvělý web pro hledání kvalitních vektorových obrázků a ilustrací, které se vejdou do vašeho rozpočtu za nízkou cenu. Právě teď mají ve své knihovně přes 2 280 086 vektorových ilustrací a dalších fotografií. Neměli byste obětovat kvalitu, protože si nemůžete dovolit poplatky spojené s jinými významnými weby. Stock Photo Secrets je zdroj, který splňuje potřeby podnikání jakékoli velikosti. Díky Stock Photo Secrets Shop je super snadné najít vektory, které hledáte, s možností nabídky v horní části jejich stránek a možností filtru ve vyhledávacím panelu výběrem VEKTORY. Čím je tento web ideální pro firmy, které hledají špičkový grafický design a ilustrace s moderními paletami barev? Přečtěte si celou recenzi Stock Photo Secrets Shop a dozvíte se více.

Chcete prozkoumat sbírku právě teď? Použijte vyhledávací lištu níže s jakýmikoli anglickými klíčovými slovy, která se vám líbí, a objevte miliony skladových ilustrací!

Shutterstock – Obrovská rozmanitost ilustrací

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 14
6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 15

Shutterstock je nenazývá „mediálním gigantem“ a to ne jen tak pro nic za nic. Tato agentura má jednu z největších sbírek ilustrací na webu s více než 50 miliony vektorových obrázků a každý měsíc přidává další stovky tisíc. Taková obrovská skupina obsahu pokrývá téměř každé téma, námět nebo grafický styl, na který si vzpomenete, což z něj činí také jednu z nejbohatších sbírek. Cena je velmi vlídná, s předplatným, které vám poskytuje velmi nízké sazby za stažení ve fixních měsíčních poplatcích, a balíčky obrázků, kde můžete koupit jen hrstku vektorů, kdykoli je potřebujete. Prezentují svou vektorovou knihovnu na své vlastní stránce a obsahují pokročilý vyhledávací nástroj, který vám v nejkratší době usnadní hledání přesně té ilustrace, po které toužíte.

Vše o této agentuře nejvyšší úrovně se můžete dozvědět v naší recenzi Shutterstock. A pokud jste připraveni ji vyzkoušet, měli byste určitě využít skvělou bezplatnou zkušební verzi Shutterstock, která obsahuje až 10 obrázků zdarma ke stažení za jeden měsíc, a to včetně ilustrací! Navíc můžete ušetřit až 15% na nákupu pomocí skvělého slevového kódu Shutterstock.

Pokud ale chcete prozkoumat jejich velkou zásobu vektorů právě teď, neztrácejte čas a klikněte na červené tlačítko na této vyhledávací liště a vyhledáte desítky milionů výsledků!

www.shutterstock.com illustrations

iStock – Kvalitní a cenově dostupné ilustrace

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 16
6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 17

Pokud jste ohromeni a nemůžete se rozhodnout, kde začít hledat úžasné ilustrace pro média, není lepší startovní čára než iStock. Tato fotobanka dělá více webů s ilustracemi z fotobanky, podívejte se na tento článek o nových přírůstcích videí a ilustrací do jejich kolekce Signature iStockphoto. Další informace o kolekci Signature iStockphoto a jejich cenové struktuře. Existují i ​​další weby s fotobankovými fotografiemi, které obsahují také ilustrace – zde je několik z nejlepších. iStock je uznávaná společnost ve světě fotobank a je součástí Getty Images a všechny důvody, proč drží tento titul, se přenášejí do jejich miliónů obrázků v jejich sbírce. Společnost iStock se sídlem ve Spojených státech se zavázala spolupracovat s umělci profesionální kvality, nabízí katalog pouze těch nejlepších ilustrací a činí je cenově dostupnými s řadou cenových možností. Usnadňují hledání vektorů a klipartů přidáním možnosti filtru posouvání dolů do vyhledávací lišty. Zjistěte více o iStock a jejich nádherné grafice, přečtěte si celou recenzi iStock a přejděte přímo do jejich vybrané kolekce!

Rozmanitost ilustrací iStock si můžete prohlédnout hned teď, stačí použít vyhledávací lištu níže!

Adobe Stock – Důvěryhodný zdroj s kvalitním vektorovým uměním

Adobe Stock ilustrace

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 18

Adobe Stock je název, který je synonymem pro vysoce kvalitní vizuály a fotografie z fotobanky. Můžete věřit, že vás nezklamou, pokud jde o nabídku katalogu ilustrací, které jsou vysoce kvalitní, profesionální, jedinečné a atraktivní pro oko vašeho trhu. Adobe Stock nabízí působivou sbírku ilustrací, které jsou vizuálně atraktivní, aniž by se vtíraly. Adobe Stock nemá filtr pro vektory nebo ilustrace, ale je snadné najít to, co potřebujete, zadáním toho, co hledáte – například „vektorové ilustrace“ – do vyhledávací lišty. Podívejte se na celou recenzi Adobe Stock a dozvíte se více o tomto webu a jeho vysoce kvalitních, profesionálních fotografických ilustracích. Ukázkové ilustrace – Digitální a ručně kreslené ilustrace od jejich nejvýraznějších umělců najdete zde!

Nebo můžete v Adobe Stock najít přesně ten typ obrázku, který hledáte, jednoduše pomocí tohoto vyhledávacího pole s klíčovým slovem:

 

Jste fanoušek společnosti Adobe? Pak se dozvíte, jak stáhnout Adobe Illustrator zdarma nebo za super nízkou cenu!

Podívejte se na náš podrobný článek o cenách služby Adobe Creative Cloud a vyberte si ideální plán.

Máte rádi výhodné nabídky? Podívejte se na náš seznam nejlepších slev Adobe Creative Cloud pro kreativce.

Fotobankové agentury zaměřené konkrétně na ilustrace

V některých případech může být katalog ilustrací na webech s uměleckými díly pro smíšená média trochu omezující. Můžete mít větší štěstí při hledání přesného typu profesionálních ilustrací, které hledáte, procházením jednoho z několika webů, které se specializují na vektorové ilustrace. Tyto knihovny nenabízejí fotografie, ale pouze ilustrace. Při procházení těchto webů nezapomeňte, že je užitečné použít možnost vektorového vyhledávání, pokud je k dispozici. I když ne všechny weby s ilustracemi obsahují vektorový filtr, mnoho z nich ano a obvykle je najdete poblíž vyhledávací lišty. Stačí kliknout na nabídku možností a vybrat „vektor“ pro filtrování obrázků. Tady je 5 z našich oblíbených stránek s ilustracemi.

IKON Images

Ženy a dívky spolupracují na vytváření velké bubliny - CreditAlice Mollon / Ikon Images
Credit: Alice Mollon / Ikon Images
6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 19

IKON Images nabízí působivý výběr jedinečných sbírek, které jsou ideální pro kultivaci moderní relevantní značky. I standardní ilustrace „zátiší“ na tomto webu má hloubku realismu a kvalitu uměleckého designu, díky nimž vyniká v davu. Platforma IKON je pěkně navržena tak, aby vám usnadnila procházení jejich různých stránek, témat a sbírek – všechny jsou sladěny s tím, co moderní firma často hledá, aby jste získali inspiraci.

Pokud hledáte něco čerstvého a jedinečného, co vyskočí z obrazovky, je IKON Images vaším webovým serverem pro ilustrace. Kolekce kurátorských ilustrací IKON je krásná, ale pokud hledáte konkrétně vektorové ilustrace, očekávejte trochu škobrtání. Všimněte si také, že ilustrace od IKONu jsou výhradně Rights Managed (RM), což znamená, že licence je prodávána pro konkrétní použití a poplatek za tuto licenci je odpovídajícím způsobem upraven.

Příklady vybraných sbírek od Ikon Images vše Autorská práva Ikon Images (všechna práva vyhrazena samozřejmě):

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 20

The i Spot

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 21

I spot je exkluzivní ilustrační web, který slouží jako jeden z nejkomplexnějších zdrojů, které jsou dnes k dispozici. Svou sbírku budují od roku 1996 se závazkem podporovat talentované umělce a poskytovat své zákaznické základně pouze špičkové ilustrace. Licencování ilustrací na serveru i Spot je spravováno právy (RM), zaměstnanci společnosti i Spot jsou však k dispozici, aby vám pomohli s žádostmi o rozšířené licence pro speciální použití a zpracovali je.

V současné době na tomto webu najdete více než 37 000 ilustrací od nejlepších umělců z celého světa. Jejich platforma je také velmi uživatelsky přívětivá, takže je hodnou první zastávkou na vašem seznamu. I Spot nenabízí na svém webu konkrétní vektorové vyhledávání, ale k dosažení výsledků, které hledáte, stačí přidat slovo vektor do vyhledávací lišty při hledání obrázků.

Laughing Stock

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 22

Laughing Stock je místo, kde najdete veškerou vizuální inspiraci, kterou potřebujete k povýšení vašeho obsahu na nejvyšší úroveň. Tento web nabízí originální ilustrace, spolu s animacemi, které nabízejí neuvěřitelný vizuální úder. Přemýšlejte nad odvážnými liniemi a výjimečnou grafikou. Kvalita ilustrací na Laughing Stock je inspirativní a pokud si náhodou najdete umělce, kterého máte rádi, usnadní vám sledování jeho portfolia. Na Laughing Stock si můžete dokonce objednat ilustraci, pokud potřebujete speciální vizuální obsah. Knihovna Laughing Stock je také spravována právy, což znamená, že jim řeknete, kdy a jak plánujete použití obrazu a zaplatíte licenční poplatek pouze za toto použití.

Illustration Source

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 23

Illustration Source se prezentuje jako jedna z největších a nejrozšířenějších platforem v tomto odvětví. Prohlédněte si jejich sbírky a okamžitě pochopíte. Jsou odhodláni pracovat pouze s nejlepšími ilustrátory a nabízet své sbírky celosvětovému publiku. Illustration Source vám také nabízí kontakt s jejich umělci pro speciální vlastní úkoly.

Existuje mnoho způsobů, jak filtrovat vyhledávání na zdroj ilustrací, ale filtrování podle vektorových obrázků není jedním z nich. Pokud nemůžete najít to, co potřebujete, zdroj ilustrací vám to pomůže vytvořit. Obrázky na zdroji ilustrací také podléhají licenci. Je také důležité si uvědomit, že v podmínkách aplikace Illustration Source se zakazuje použití obrázků z jejich stránek v souvislosti s určitými citlivými subjekty, pokud není uděleno předchozí povolení.

CSA Images

6 absolutně nejlepších webů k nalezení dokonalých ilustrací na fotobankách 24

 CSA Images je největší stoprocentní sbírková knihovna skladových ilustrací na celém světě. Jejich katalog obsahuje více než 100 000 obrázků a nabízí prakticky nekonečný potenciál pro hledání ilustrací na skladě, aby vynikla vaše značka. Ilustrace, které najdete na obrázcích CSA, jsou špičkové a muzejní kvality. Pokud vás zajímají vektorové obrázky na tomto webu, jednoduše je zadejte do vyhledávacího pole a prohlédněte výsledky. CSA Images má také exkluzivní uspořádání s Getty Images. To znamená, že pokud již jste fanouškem Getty Images, najdete také výběr obrázků CSA na webu Getty. Obrázky CSA nabízejí standardní licence i rozšířené licence na vyžádání.

Stránky s bezplatnými stock ilustracemi

Jak jsme již zmínili, bezplatná média mohou být z hlediska právních předpisů ošemetná. Pokud se tedy chystáte sáhnout po bezplatných vektorových ilustracích, musíte se ujistit, že: a) zdroj je seriózní a b) licence je platná a všechna práva jsou legální. To je kriticky důležité, pokud máte v úmyslu použít staženou grafiku v komerčně zaměřených projektech.

Zde jsou naše doporučené stránky s bezplatnými stock ilustracemi, ale nezapomeňte vždy postupovat s náležitou opatrností, pokud jde o bezplatná stock média.

Vecteezy – Bezplatné a prémiové grafické zdroje

vecteezy logo > 14 Absolute Best Sites to Find Perfect Stock Illustrations - Free and Premium Options

Vecteezy je největší vektorová grafická komunita na webu, která nabízí miliony bezplatných vektorových ilustrací, které můžete použít v osobních i komerčních projektech, ovšem s uvedením autora/společnosti. Najdete zde velkou rozmanitost, pokud jde o styl a témata. Kromě toho nabízejí také stock fotografie a dokonce i stock videa. Pokud chcete, můžete přejít na placené předplatné a získat přístup k prémiovému obsahu, skvělému editoru obrázků a dalším funkcím.

Freepik – Volná grafika pro kreativce

freepik > 14 Absolute Best Sites to Find Perfect Stock Illustrations - Free and Premium Options

Freepik je kompletní nabídka grafických zdrojů pro designéry a kreativce s tisíci vektorovými ilustracemi zdarma, které si můžete stáhnout a použít ve své práci (s uvedením autora).  Služba zahrnuje fotografie a soubory PSD, ale bezplatný výběr je poněkud omezený. Můžete se přihlásit k prémiové verzi a získat přístup k milionům zdrojů spolu s dalšími výhodami. Freepik je nyní součástí mnohem větší platformy se sesterskými weby, jako je Flaticon pro ikony zdarma a Slidego pro bezplatné šablony prezentací.

Pixabay – Stock ilustrace zdarma a další

Pixabay logo > 14 Absolute Best Sites to Find Perfect Stock Illustrations - Free and Premium Options

Pixabay je oblíbený bezplatný web pro stock média. Jejich nabídka zahrnuje více než 300 000 ilustrací a více než 100 000 vektorových uměleckých souborů. Všechny je můžete stahovat a používat zdarma, bez nutnosti uvádět autora, a jedná se o velmi profesionální, snadno ovladatelný web, kde stačí zadat klíčová slova a pomocí filtrů upřesnit vyhledávání.

humaaans logo > 14 Absolute Best Sites to Find Perfect Stock Illustrations - Free and Premium Options

Humaaans – Přizpůsobitelné ilustrace zdarma

Humaans je zajímavá a osobitá nabídka bezplatných stock ilustrací. Na webu najdete vektorové lidské postavy, pozadí a scénáře, které můžete kombinovat a dále upravovat pro dosažení jedinečných výsledků. Je zcela volně k použití pod licencí Creative Commons Zero (CC0) dle vlastního uvážení a funguje s řadou editačních nástrojů, jako je Sketch, InVision Studio a Adobe XD.

VectorCharacters – Vektorové karikatury a postavy zdarma

VectorCharacters je, jak název napovídá, web s vektorovými ilustracemi postaviček a kreslených filmů. Je jich spousta a jsou v široké škále stylů. Kombinují prémiový obsah se soubory ke stažení zdarma, ale dobré je, že ty zdarma nevyžadují uvedení autorství ani pro komerční použití. Pokud hledáte tento typ ilustrací, tady rozhodně najdete největší rozmanitost.

Použití ilustrací z fotobanky

V nejširším slova smyslu lze fotobankové obrázky použít kdykoli, když potřebujete vizuální projekty. To znamená, že jsou chvíle, kdy si kvalitní ilustrace ilustrací povedou lépe než ostatní. Například vidíte spoustu stock fotografií připojených k blogům a marketingovým materiálům, kde je klíčové vyvolání realismu a emocí. S ilustracemi akcií byste mohli dostat emocionální odpověď, ale chybí faktor realismu.

Je třeba si pamatovat, že ilustrace jsou plynulejší. Jsou interpretační a lze je často použít v celé řadě aplikací. Jejich úkolem je komunikovat téma a podnítit představivost, spíše než pomáhat někomu cítit se více spojen s vašimi zákazníky na emocionální úrovni. Správný obrázek může být také nesmírně nezapomenutelný a pracovat na budování image vaší značky, projektu nebo dokonce vašeho jména – proto vybírejte moudře.

Abychom vám poskytli lepší představu o tom, kdy odložit fotky z fotobanky stranou ve prospěch ilustrací, zde je několik situací, které vyžadují vysoce kvalitní obrázky.

 • Fotografie jsou nepraktické. V některých případech je nemožné získat vizuální snímky, které byste chtěli použít. Pokud se snažíte najít téma, které se hodí k vašemu projektu nebo marketingovému materiálu, ilustrace nabízejí více tvůrčí svobody a vyplňují mezery, které může fotografie zanechat.
 • Máte příběh, který chcete vyprávět. Nemluvíme zde o skutečném příběhovém typu příběhu (i když to platí také), ale spíše o něčem podobném, o příběhu značky. Může být jednodušší a efektivnější najít ilustrace, které hrají spolu s vaším příběhem.
 • Máte na mysli infografiku. Infografika jsou šíleně populární kousky vizuálního obsahu – a málokdy pracují s fotografiemi. Ilustrace a další typy digitálních uměleckých děl z fotobanky tuto potřebu krásně vyplňují.

To je několik důvodů, proč byste měli využít výhod skvělých katalogů kvalitních ilustrací, ale možná vás stále zajímá „kdy“. Kdy je vhodné použít tento typ fotobankových obrázků ve svých materiálech a kdy bude mít největší užitek z obchodního hlediska?

Použití ilustrací z fotobanky je vhodné pro řadu použití, prakticky ve všech průmyslových odvětvích. Například majitel malé místní kavárny může využít ilustrací, aby pomohl utvořit image své značky, a to poutavými, tématicky upravenými ilustracemi na jejich propagačním materiálu, vizitkách, jídelním lístku nebo dokonce na šálku lahodné nápoje pro své zákazníky.

Stránky s ilustracemi jsou také skvělým zdrojem pro obchodníky, zejména pro ty, kteří pracují v digitálním marketingu, kde může být náročné sladit image a přilákat cílové publikum pomocí standardní fotografie, která se zdá, že zapadá do stejného designu.

Ti, kdo pracují výlučně umělecky, mohou také těžit ze seznamu fotobank. Grafičtí designéři, kteří vždy hledají osvěžující vizuální perspektivu pro své klienty, mohou využít ilustrací a vektorových obrázků, které zaplňují knihovny výše zmíněných webů. Tato kolekce vám poskytuje přístup k neuvěřitelné škále vizuálního materiálu vytvořeného mnoha různými talentovanými umělci.

Fotobankové ilustrace mohou perfektně fungovat pro různé projekty, včetně:

Doporučené kategorie ilustrací

 • Příroda a krajina
 • Podnikání a finance
 • Sociální média
 • Retro a vintage
 • Textury a vzor
 • Infografika
 • Móda a krása
 • Ikony
 • Pozadí
 • Finance
 • Tabule
 • Rodina
 • Řešení
 • Vzory
 • Abstraktní
 • Zvířata
 • Kresba
 • Lékařský
 • Příroda

Měli byste se někdy vyhnout použití ilustrací?

Samozřejmě je tu otázka, zda je někdy špatný nápad použít ilustrace z fotobanky. Odpověď na to, je samozřejmě ano – stejně jako v dobách, kdy se budete chtít ve svých materiálech vyhnout jiným typům médií.

Jednou z oblastí, ve které je třeba být obzvláště opatrný, je používání stockových ilustrací v čemkoli, co je spojeno s vaším logem nebo identitou značky. Licence, kterou jste si zakoupili spolu se smlouvou o použití, se pravděpodobně nevztahovala na použití obrázku jako jakéhokoli typu díla chráněného ochrannou známkou. Další informace o této problematice najdete v našem průvodci nákupem firemního loga.

Například nákup grafické ilustrace, která se má sloužit jako banner vaší stránky sociálních médií, je jedna věc. Zmenšení a jeho použití jako loga s ochrannou známkou je jiná. Rozhodněte se pro jedinečný design všeho, k čemu můžete v určitém okamžiku připojit ochrannou známku.

Stejně jako u všech věcí je kvalita vždy důležitá. Nechcete, aby vaše ilustrace vypadaly, jako by pocházely od vašeho pětiletého synovce. Kvalita je u ilustrací na fotobankách klíčová, takže je mimořádně důležité získávat vizuální obsah pouze ze stránek, které se zavázaly poskytovat umělecká díla nejvyšší kvality. Pokud nemůžete najít kvalitní ilustraci, která by vyhovovala vašim potřebám, je nejlepší přehodnotit svůj přístup, než riskovat s horším vizuálem. Někdy zákazníci také žádají o nakreslení dobrých ikon, pro které můžeme Icontail doporučit.

Několik závěrečných slov o ilustracích

Při výběru skladových ilustrací je důležité si uvědomit, že za prací stojí umělec, a pokaždé, když za jeho umění zaplatíte, podporujete jeho talent. Je zcela možné, že na žádném webu s ilustracemi nenajdete přesně to, co hledáte. Zveme vás, abyste si přečetli naše rady, jak vybrat nejlepší vizuály pro vaše marketingové a obsahové potřeby, ale pokud nemůžete najít, co hledáte, pak je vždy třeba vzít v úvahu vlastní ilustrace.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o obrázcích Stock Photo Secrets, rádi vám s tím pomůžeme a poradíme vám, jaké ilustrace nebo fotografie potřebujete. Doporučujeme vám podívat se na vysoce kvalitní webové stránky s ilustracemi zde uvedené a užít si objevování potenciálu, který mohou tito fantastičtí umělci poskytnout vašemu podnikání.

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo