Proč je Shutterstock tak drahý pro jednotlivý nákup? Analýza cen Shutterstocku

Všude si přečtete (i zde), že Shutterstock je jednou z nejlepších agentur pro správu fotek, se skvělými fotografiemi, které stojí velmi málo peněz. Ale když tam půjdete s úmyslem koupit jen několik obrázků nebudou při placení, čísla odpovídat tomuto popisu. Podivíte se: proč je Shutterstock tak drahý?

Pravdou je, že Shutterstock má velmi konkurenceschopné cenové nabídky, a to i pro nákup jednoho obrázku. Ale protože to není klíčem jejich obchodního modelu, je logické, že to nejsou jejich nejvýhodnější ceny.

Jste připraveni se dozvědět více o cenách Shutterstocku a maximalizovat své úspory při nákupu u nich? Čtěte dál!

Update - 2019.12.19Nová zkušební verze Shutterstock zdarma – přidána níže!

Další informace o této fotobance najdete v naší úplné recenzi Shutterstocku. A pokud chcete na svých fotkách ušetřit, využijte náš úžasný Shutterstock slevový kód se slevou až 15%!

Obchodní model Shutterstocku: Vše je to v množství

Jedna věc, kterou potřebujete o Shutterstocku vědět, abyste pochopili jejich ceny, je, že jejich obchodní model je založen na objemovém prodeji. Jejich cílem je, aby zákazníci neustále získávali spoustu obrázků za velmi nízkou cenu za jednotku, čímž vynahradí cenu množstvím prodeje.

To byl jejich cíl od samého začátku, protože se jedná o společnost, která byla průkopníkem v roce 2003 s předplatným fotografií, která pro tento model fungují dokonale: poskytují vám spoustu stažení obrázků za měsíc za velmi nízký paušální měsíční poplatek. Toto je stále hvězdný produkt Shutterstocku a ten, který prosazují a uvádějí na trh nejvíce, je logicky ten, který nabízí nižší ceny na snímek.

Proč je Shutterstock tak drahý pro jednotlivý nákup? Analýza cen Shutterstocku 2

Předplatné Shutterstocku: Nabídka s nejnižší cenou

Hvězdným produktem společnosti Shutterstock bylo vždy velkoobjemové předplatné: 750 stažení za měsíc při 199 € (5 224 Kč) za měsíc nebo 159 € (4 174 Kč) za měsíc s ročním plánem. To je pouhých 0,21 € / 0,26 € (5,50 – 7 Kč) za obrázek. Šíleně nízko!Shutterstock roční předplatnéTato nabídka samozřejmě slouží pouze těm, kteří neustále potřebují stovky fotografií.

Společnost Shutterstock rozšířila svou nabídku tak, aby zahrnovala nabídky s nižším objemem, které stále fungují s velmi nízkými cenami za obrázek:

  • 10 snímků s měsíčním za 49€  (1 286 Kč)/ nebo 29€ (761 Kč) s ročním předplatným
  • 50 snímků s měsíčním za 125€ (3 282 Kč) / nebo 99€ (2 599 Kč) s ročním předplatným
  • 350 snímků s měsíčním za 159€ (4 174 Kč) / nebo 129€ (3 387 Kč) s ročním předplatným
  • Plus známé: 750 snímků s měsíčním za 199€ (5 224 Kč) / nebo 159€ (4 174 Kč) s ročním předplatným

Pokud tedy potřebujete jen pár obrázků, ale potřebujete je neustále, může se vám hodit jeden z menších plánů. 

Zjistěte vše o cenách Shutterstock zde!

Nákup jednoho snímku na Shutterstocku: vysvětlení balíčků na vyžádání

Předplatné jednotlivých obrázků není jejich zaměřením, ale Shutterstock nezanedbává svou nabídku ani pro ty kupující, kteří chtějí získat obrázky na vyžádání a platit jednotlivě. Pro ně mají své balíčky obrázků.

Proč je Shutterstock tak drahý pro jednotlivý nákup? Analýza cen Shutterstocku 3Balíčky obrázků jsou předplacené soubory ke stažení obrázků, které si můžete koupit a používat kdykoli chcete po dobu jednoho roku od data nákupu. Žádné pravidelné poplatky, žádné další poplatky. Plaťte hned, použijte kdykoli (až na jeden rok). K dispozici jsou dvě velikosti balení: 5 obrázků za 49 € (1 286 Kč) (cena za obrázek je 9,80 € (257 Kč)) nebo 25 obrázků za 179 € (499 Kč) (cena za obrázek je 7,16 € (188 Kč)).

I zde platí jejich objemová nabídka a čím více obrázků si koupíte, tím méně každý z nich stojí. Je však zřejmé, že sazba je mnohem vyšší než u předplatného a sleva oproti množství je mnohem méně výrazná.

Musíte mít na paměti, že platíte za řadu výhod než jen za kvalitu fotografie a flexibilitu licence. S balíčky obrázků na vyžádání můžete:

  • Kontrolujte přesně, jak a kdy utratit peníze
  • Vyhněte se dlouhodobým platebním závazkům
  • Rozhodněte, kdy použít stahování – velmi užitečné, pokud si nejste jisti, kdy budete obrázky potřebovat

Dalším bodem, který je třeba zdůraznit, je, že tyto ceny jsou stále neuvěřitelně levné ve srovnání s cenami tradičních agentur pro fotografování, licencovaných fotografií se správou práv a vlastní focení.

Všechny ceny a plány Shutterstocku najdete zde.

Pokud hledáte nákup obrázků po jednom nebo chcete více možností nákupu na vyžádání, můžete si prohlédnout tyto skvělé alternativy k Shutterstocku nebo si jednoduše přečíst náš seznam agentur pro nákup fotografií na vyžádání!

Pokud ale opravdu chcete fotografie Shutterstocku, čtěte dál, máme pro vás malý tip!

Doporučení odborníka na nákup několika snímků na Shutterstocku

Jak jsme již řekli, Shutterstock má nabídky předplatného, které si můžete zkoupit na měsíc nebo ročně. A můžete je kdykoli zrušit.

Plány s nízkým objemem obsahují nabídky pro 10 nebo 50 obrázků za měsíc, pouze za 49 € (1 286 Kč) a 125 € (3 282 Kč) měsíčně.

Doporučení je evidentní: pokud si chcete koupit jen pár fotek, ale nechcete platit sazby na vyžádání, můžete si jednoduše najmout předplatné s malým objemem na jeden měsíc a kdykoli ho zrušit. To vám umožní získat více obrázků a za mnohem nižší cenu.

Samozřejmě si musíte pamatovat, že tyto soubory ke stažení mají datum vypršení platnosti na konci aktuálního měsíce vašeho plánu, takže je musíte do té doby všechny použít. Pokud opravdu nevíte, zda své fotografie použijete do konce měsíce, tento malý trik pro vás nemusí být tak užitečný.

Stock Footage at Shutterstock
Pro ty, kteří chtějí koupit záběry z fotobanky, je nejlepší volbou nové předplatné Shutterstock Video! Od pouhých 89 € (2 337 KČ) za 5 videí měsíčně vám tyto plány umožní stahovat obsah v HD a 4K za méně než 17,80 € (467 Kč), což je jedna z nejnižších cen v oboru!

Získejte 15% slevu na váš výběr předplatného videa Shutterstock, který začíná na 139 $ (š 803 Kč) měsíčně za stáhnutí 10 videí.

Shutterstock: Vůbec není drahý

Nyní máte lepší představu o tom, jak fungují ceny Shutterstocku, a zvláště když porovnáte jejich ceny s cenami jejich konkurentů a jiných alternativ na trhu, můžete snadno vidět, že Shutterstock není tak drahý, jak byste si možná mysleli při pohledu na jeho cenové balíčky.

Ve skutečnosti je to jedna z nejlepších nabídek na trhu s fotografiemi a jedním z hlavních důvodů jejich úspěchu a popularity. Pokud dodáme, že mají na výběr více než 340 milionů obrázků, bude to jen lepší.

Zaregistrujte se zdarma na Shutterstocku a začněte stahovat levné fotobankové fotografie. A pokud opravdu chcete maximalizovat svůj rozpočet, nezapomeňte uplatnit náš slevový kód Shutterstock se slevou až 15% na váš nákup!

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo