Ukončení Fotolie v roce 2019: Migrace členů do společnosti Adobe Stock Starts

Novinka je venku: Adobe uzavře Fotolii rozhodně na konci roku. Renomovaná fotografická agentura působí na svých webových stránkách již od roku 2005, a to i poté, co ji získala společnost Adobe na konci roku 2014. Oficiálně však bude uzavřena v listopadu 2019.

Společnost již láká zákazníky společnosti Fotolia do společnosti Adobe Stock, fotobanka zpočátku stavěla na knihovně Fotolia, která byla plně propojena s platformou Creative Cloud, a to pouze pro vybrané účty.

Přečtěte si více informací o tomto převodu a co to znamená pro zákazníky!

START MIGRACE DO ADOBE STOCK

Kliknutím sem spustíte převod ihned – nebo klinutím sem naleznete další informace

Kdy se uzavírá Fotolia a proč

Ukončení Fotolie v roce 2019: Migrace členů do společnosti Adobe Stock Starts 10Fotolia bude oficiálně ukončena 5. listopadu 2019, po 14 letech podnikání a poslední tři pod záštitou Adobe. Tato zpráva nepřichází jako překvapení pro většinu insidentů fotografického průmyslu, včetně mě.

V návaznosti na  akvizici Fotolie společností Adobe v prosinci 2014, pokračoval softwarový gigant v roce 2015 spuštěním služby Adobe Stock, což je služba pro fotobanky, která funguje jako samostatná a integrovaná do platformy Creative Cloud.

Ze začátku bylo zřejmé, že se společnost zaměřuje na tento produkt. Knihovna Fotolie byla základem počátečního katalogu společnosti Adobe Stock, ale brzy si otevřela svůj vlastní portál přispěvatelů, který je zdrojem obsahu přímo od umělců, a společnost Adobe Stock neustále a důsledně inovuje a přidává výhody do svých služeb, což nyní výrazně převyšuje jejich výkon od Fotolie.

Mnozí z nás se domnívali, že se pravděpodobně stane postupná integrace a uzavření společnosti Fotolia, což je myšlenka, která se shoduje se slovy společnosti o důvodech připravovaného trvalého vypnutí: „Adobe Stock je vedoucím komplexním trhem pro digitální svět. Vzhledem k našemu pokroku uzavřeme Fotolii 5. listopadu 2019. ”

Ukončení Fotolie v roce 2019: Migrace členů do společnosti Adobe Stock Starts 11

Co je v Adobe Stock pro zákazníky

Ukončení Fotolie v roce 2019: Migrace členů do společnosti Adobe Stock Starts 12Adobe Stock je velmi dobře-propracovaný produkt se spoustou hodnot pro uživatele kupující fotografie a zejména pro designéry a kreativce. Je plně integrován do služby Creative Cloud, což znamená, že můžete pracovat s knihovnou fotobanky bez problémů a výrazně zlepšit svůj pracovní postup, pokud používáte aplikace Creative Cloud jako Photoshop CC nebo Illustrator CC.

Navíc má k dispozici mnohem více typů médií, protože přidává 3D modely, grafické šablony, HD video, redakční snímky a prémiové fotografické sbírky k běžným fotografickým akcím a vektorovým nabídkám. Všechny tyto licence jsou licencovány pod Royalty-free licencí a za velmi výhodné ceny jak pro předplatné, tak pro kreditní balíčky.

Některé z nejnovějších aktualizací služby zahrnují vyhledávač založený na technolog AI, a v poslední době, také na funkci oříznutí náhledu  pro okamžité úpravy fotografií pro použití na sociálních médiích.

Pokud se chcete dozvědět více informací o této službě, jako jsou její ceny, licenční podmínky a jak získat 10 bezplatných obrázků za měsíc, podívejte se na naši kompletní recenzi společnosti Adobe Stock!

Jak převést členské účty z Fotolia do Adobe Stock

Pokud jste aktivním zákazníkem ve společnosti Fotolia, Adobe Stock nabízí možnost převést nebo přenést váš účet a převést své kredity nebo soubory ke stažení. To však není možné pro všechny členy: způsobilými členy pro migraci jsou členové jednotlivých účtů s měsíčním předplatným nebo kreditními balíčky.

START MIGRACE DO ADOBE STOCK

Kliknutím sem spustíte převod ihned – nebo klinutím sem naleznete další informace

Fotolia closing - Migration Start

Členům účtů týmových, účastníkům denního předplatného a zákazníkům rozhraní API není dovoleno přejít na Adobe Stock, ale je jim nabídnuta možnost kontaktovat podporu přímo a diskutovat o svých možnostech.

Pokud máte nárok na okamžitý převod, uvidíte na svém členském účtu Fotolia banner, který vám umožní přejít na Adobe Stock. Můžete se rozhodnout mezi převodem a úplnou migrací: rozdíl je ten, že se udržuje váš plán Fotolia aktivně převáděný na Adobe Stock, dokud neuplyne jeho platnost, nebo se web zavře, a tento konvertuje váš aktuální plán do doby, než vyprší měsíční obdobía pak si můžete koupit Adobe Stock Plan–.

Ukončení Fotolie v roce 2019: Migrace členů do společnosti Adobe Stock Starts 13

Ve všech případech je míra konverze následující:

  • 5 kreditů Fotolia = 1 kredit Adobe Stock (nerovnoměrná čísla jsou ve prospěch zákazníka zaokrouhlena nahoru)
  • 1 Fotolia stažení = 2 stažení Adobe Stock

Tyto kredity a soubory ke stažení budou platné po dobu jednoho roku od data konverze (nebo do konce vašeho měsíčního období). Užitečné je, že všechny vaše informace budou přeneseny také: lightboxy, historie nákupu a faktury, historie stahování atd.

Proces trvá jen pár minut a jediná věc, kterou musíte udělat, je jít sem a přihlásit se pomocí svého účtu na Fotolii!

Informace o připravovaném uzavření naleznete v aktualizovaných FAQ Fotolia. A také vám pomohou, aby jste se  zde přihlásili ke svému účtu na Fotolii.

Přejít na Adobe Stock a získat velkou výhodu na fotobankách

Hodláte-li pokračovat v používání služby fotobanky a máte rádi výhody v aplikaci Adobe Stock, bude to moudrý krok, protože neztratíte žádné stažené soubory ani kredity, které jste již zaplatili a také zachováte obrázky, které jste uložili, připojili nebo již stáhli. Adobe Stock vám navíc nabízí velkou hodnotu v médiích.

Pokud však nechcete, nemusíte migrovat. Jen mějte na paměti, že Fotolia bude aktivní jen necelý rok, takže naplánujte své nákupy odpovídajícím způsobem, aby se zabránilo plýtvání penězi.

Chystáte se svůj účet přenést? Navštivte Adobe Stock ještě dnes a před uzavřením přemístěte svůj účet Fotolia!

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo