Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán

Úprava obrázků, střih videa, grafický design, animace, a dokonce i uživatelské prostředí a webové stránky – má společnost Adobe na své cloudové platformě Adobe Creative Cloud aplikaci pro cokoli, co chcete vytvořit. 

Zatímco výhody této služby pro vizuální marketing a podobné účely jsou většině jasné (nebo intuitivně známé), ceny služby Adobe Creative Cloud mohou být někdy matoucí. Jak se ke službě dostanete? Musíte platit za všechny aplikace zvlášť? Co když potřebujete jen jednu? Dostanete ji na rok, i když ji chcete jen na 3 měsíce? Zahrnuje i službu Adobe Stock?

Dnes vám odpovíme na všechny tyto otázky a ještě na některé další, abychom vám pomohli určit ideální členství pro vaše účely. 

Jdeme na to!

Jste lovec nejlepších nabídek?

Pak určitě navštivte náš seznam nejlepších cen a speciálních nabídek Adobe Creative Cloud!

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 2

Co je součástí služby Adobe Creative Cloud?

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 3

Než se budeme věnovat cenové struktuře a jejím možnostem, vysvětlíme si základy služby Adobe Creative Cloud (Adobe CC)

Jak můžete z tak napovídajícího názvu vytušit, jedná se o cloudovou platformu společnosti Adobe, která na jednom místě hostí více než dvacet aplikací pro úpravu médií pro kreativce. 

K dispozici jsou všechny oblíbené nástroje pro úpravu fotografií a videa, které proslavily společnost Adobe, jako například vlajková loď Photoshop. Služba je však doplněna o aplikace pro návrh webu a UX, 3D modelování, správu souborů a další. 

Tady je hlavní nabídka aplikací Creative Cloud: 

 • Photoshop
 • Lightroom
 • Adobe Stock
 • Illustrator
 • Premiere Pro 
 • Premiere Rush
 • After Effects
 • Dimension

 • Audition
 • Animate
 • InDesign
 • Adobe XD
 • Dreamweaver
 • Spark
 • InCopy
 • Acrobat Pro

Když k tomu přidáte doplňkové aplikace zaměřené na konkrétní úkoly, jako je Photoshop Express, Adobe Fresco nebo Media Encoder, získáte působivou nabídku více než 20 aplikací. I když jsou samotné aplikace rozhodně jádrem nabídky, nejsou jediným vrcholem Creative Cloud. Mezi hlavní výhody patří např:

 • Žádné místní úložiště: V této platformě pracujete v cloudu, takže nemusíte do zařízení instalovat náročné aplikace. Žádné desktopové aplikace, žádné mobilní aplikace.
 • Kompatibilita: Vzhledem k tomu, že je založena na cloudu, nemusíte se o ni vůbec starat. Službu Creative Cloud můžete spustit na zařízeních Apple i v počítačích poháněných společností Microsoft. Kompatibilní jsou systémy Mac Os, Windows, iOS i Google Android..
 • Optimalizováno pro mobilní zařízení: Většina aplikací Creative Cloud byla optimalizována pro mobilní použití. Aplikace jako Adobe Photoshop nebo Lightroom CC můžete používat na iPadu nebo tabletu, dokonce i na iPhonu nebo telefonu s Androidem, aniž byste se vzdali funkčnosti nebo kvality. To je ideální, když pracujete na cestách nebo vytváříte obsah pro sociální média.

To znamená, že si již nemůžete koupit aplikaci Adobe přímo, ale musíte si pořídit předplatné služby Adobe Creative Cloud. Znamená to také, že již nemusíte stahovat a instalovat žádný z těchto softwarových nástrojů do počítače Mac nebo PC, ale stačí se přihlásit k účtu Creative Cloud a používat je v cloudu. 

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 4

Ceny služby Adobe Creative Cloud: Služba založená na předplatném

Všechny tyto aplikace Adobe, které byly kdysi k dispozici ke koupi a instalaci, jsou nyní součástí služby Adobe Creative Cloud a jsou vázány na cenu placeného předplatného. Cena se pak vztahuje k výši předplatného, které vám umožní přístup k platformě.

Vzhledem k množství aplikací a rozmanitosti úkolů, které v tvůrčím spektru plní, navrhla společnost Adobe různé plány s přístupem k různým aplikacím a s určitým obsahem v cloudovém úložišti. 

Kolik stojí služba Adobe Creative Cloud?

Jak jsme již řekli, cena členství se odvíjí od toho, co zahrnuje, a také od toho, na jak dlouho si ho předplácíte. V podstatě všechny plány Adobe CC se dodávají se třemi možnostmi nákupu:

 • Měsíčně
 • Ročně vyúčtování měsíčně
 • Ročně vyúčtováno ročně

Čím delší je váš závazek předem, tím lepší cenu obvykle získáte. 

Nyní se pusťme do práce!

Dále si uvedeme podrobné informace o nákladech na všechna předplatná Creative Cloud a o tom, co zahrnují. Mějte na paměti, že tyto plány a ceny jsou určeny pro individuální uživatele.

Plán Adobe Creative Cloud Všechny aplikace

Zdaleka nejkomplexnější možností je tarif “Všechny aplikace”, který vám umožní přístup ke všem nástrojům Creative Cloud najednou a k 100 GB cloudového úložiště. Součástí tohoto členství je také Adobe Portfolio, skvělá platforma pro uspořádání a prezentaci vaší tvůrčí práce online, a také Adobe Spark.

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 5

Cena tohoto předplatného je vzhledem k jeho rozsahu nejvyšší – a přesto velmi dostupná. Toto jsou ceny pro všechny plány aplikací: 

Plán Všechny aplikace je velmi výhodný, pokud jste profesionální grafik nebo kreativec, který se věnuje všem typům obsahu (fotografie, ilustrace, video atd.)..

Skvělé je, že právě teď společnost Adobe nabízí časově omezenou bezplatnou zkušební verzi Creative Cloud, která vám umožní vyzkoušet plán Všechny aplikace na 7 dní zdarma!

Další dobré zprávy! Pokud jste v USA, Kanadě nebo Mexiku, pouze tento týden můžete získat individuální plán všech aplikací s 25% slevou! Slevu získáte níže!

Jednotlivé aplikace

Je také možné si předplatit jednu (nebo několik) jednotlivých aplikací podle svých potřeb. Všechny hlavní aplikace, které jsme uvedli výše, jsou k dispozici pro individuální předplatné. Všechny mají k dispozici 100 GB úložiště a ceny se pohybují mezi 6,04 a 24,19 euro – to odpovídá měsíčně účtovanému ročnímu členství – v závislosti na konkrétním nástroji. 

To je užitečné, pokud máte v plánu pouze jeden konkrétní úkol. Je také skvělé přidat konkrétní aplikaci, která není zahrnuta ve vašem plánu. Například pokud máte plán Fotografování, můžete si přidat Illustrator CC jako samostatné předplatné – vše o tom, jak si stáhnout Illustrator zdarma nebo velmi levně, se dozvíte zde -, abyste mohli upravovat vektorové soubory EPS (například ilustrace) i fotografie.
Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 6
Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 7
Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 8

Jste to vy? Pak se podívejte na náš seznam nejlepších stránek pro nákup stock ilustrací!

Plán pro digitální fotografii

Další velmi oblíbenou volbou je členství pouze pro nástroje zaměřené na fotografování. Obsahuje aplikace Photoshop CC, Lightroom Plan a Lightroom Classic (ta je určena pro stolní počítače) a můžete si vybrat mezi 20 GB nebo 1 TB úložného prostoru, což ovlivní konečnou cenu. Zde jsou ceny: 

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 9
Tento plán je ideální pro kombinaci s předplatným služby Adobe Stock a je ideální pro fotografy, editory obrázků i jednotlivce, kteří jen potřebují vytvářet výkonné vizuály pomocí fotografií.

Pokud patříte do této skupiny, můžete se také podívat na našeho průvodce používáním stock fotografií!

Adobe Stock: Cenný doplněk

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 10

Promluvme si o službě Adobe Stock. Služba skladových fotografií nabízená společností Adobe, která je plně integrovaná do služby Creative Cloud. 

Obsahuje miliony stock fotografií, vektorové grafiky, videoklipů, zvukových stop, dokonce i 3D modelů a další. Veškerý obsah je dostupný přímo z aplikací Creative Cloud, můžete jej spustit na kartě knihovny médií v rozhraní aplikací. A co je ještě lepší, soubory ze služby Adobe Stock můžete procházet, vyhledávat, testovat, upravovat a licencovat a používat je ve svých projektech, aniž byste opustili virtuální pracovní prostor. 

Je třeba poznamenat, že služba Adobe Stock je integrovaná, ale není součástí předplatného ve službě Creative Cloud. Co to znamená? Že předplatné služby Adobe Stock můžete přidat k jakémukoli plánu Creative Cloud za příplatek

Plány Adobe Stock začínají na 29,99 EUR (asi 765 Kč) měsíčně, všechny podrobnosti o tom, kolik Adobe Stock stojí, najdete zde. Pro více informací se můžete podívat na naši kompletní recenzi Adobe Stock

A to nejlepší nakonec, Adobe Stock si můžete vyzkoušet zdarma díky skvělé zkušební verzi Adobe Stock Free Trial a stáhnout si až 10 obrázků zdarma na 30 dní!

Získejte 10 standardních datových zdrojů ve službě Adobe Stock s 30denní zkušební verzí zdarma. Možnost bezrizikového zrušení během prvního měsíce.

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 12

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud (pro podniky, studenty a učitele)

Adobe Creative Cloud pro firmy

Pokud vedete firmu nebo pracujete v kreativním týmu ve firmě, mohou jednotlivé plány bránit spolupráci a zpomalovat pracovní postup. Ale nezoufejte, protože společnost Adobe má pro tento specifický případ k dispozici plány Creative Cloud Business. Zde je jejich nabídka:

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 13

Jak vidíte, můžete si vybrat mezi plánem Všechny aplikace nebo předplatným jednotlivých aplikací. Ty jsou účtovány měsíčně a zahrnují přístup pro více uživatelů (se slevou pro více než 10 uživatelů), funkce pro spolupráci a 1 TB úložiště. Mezi další výhody patří kontrola správce, změna přiřazení licencí, nepřetržitá podpora 24/7, individuální konzultace s odborníky na design a další. 

Je samozřejmé, že se jedná o ideální řešení pro korporace a podniky všeho druhu, které mají ve svém kreativním oddělení značný počet lidí.

Pokud pracujete s týmem, mohli byste se zajímat o předplatné stock fotografií pro více uživatelů, podívejte se na seznam doporučených nabídek a uvidíte, že tam Adobe Stock je!

Adobe Creative Cloud pro vzdělávání (studenti a učitelé) 

Stejně tak je k dispozici speciální nabídka pro ty, kteří používají nástroje Creative Cloud pro vzdělávací účely, například pro studenty a učitele. Těm společnost Adobe poskytuje roční přístup k plánu All Apps za pouhých 19,99 USD za první rok a 29,99 USD za druhý rok. Tím se efektivně ušetří 60 % z běžné ceny tohoto členství, takže jde o velkorysou nabídku pro ty, kteří se učí a vyučují kreativní dovednosti! 

Rozdělení cen služby Adobe Creative Cloud: Najděte si svůj ideální plán 14

V neposlední řadě existují také řešení na míru pro vzdělávací subjekty, jako jsou školy a univerzity.. 

Tyto plány jsou ideální pro studenty designu a učitele, kteří chtějí mít přístup k výkonným a profesionálním nástrojům pro svůj vzdělávací proces.

Pokud vás tato možnost zajímá, možná oceníte také naše doporučení na stock fotografie pro studenty a univerzity!

Co další zdroje Stock Media? 

Adobe Stock je zdaleka nejvhodnější pro službu Creative Cloud, ale v žádném případě není jediným kompatibilním poskytovatelem stock médií. Ve skutečnosti většina nejlepších webů se stock fotografiemi prodává obrázky – a další média – ve formátech kompatibilních se softwarovými nástroji Adobe a některé z nich mají dokonce vlastní přídavné moduly a integrace, jako je například Shutterstock Adobe Plugin, které také práci usnadňují.

Pokud chcete znát nejlepší weby se stock fotografiemi, které můžete používat se službou Creative Cloud, podívejte se na náš seznam 6 skvělých alternativ služby Adobe Stock!

Vyplatí se za službu Adobe Creative Cloud platit?

Stejně jako u jiných služeb závisí jejich užitečnost a pohodlí na vašich osobních potřebách (nebo potřebách vaší firmy). V obecných rysech však nelze popřít, že se jedná o špičkovou platformu pro designéry a kreativce a její klady výrazně převažují nad zápory.

Adobe Creative Cloud nabízí:

 • Profesionální a výkonné nástroje pro navrhování
 • Cloudová služba, která nevyžaduje instalaci
 • Kompletní asistenční aplikace pro návrh, které centralizují vaše pracovní postupy
 • Nástroje vhodné pro mobilní zařízení, které skvěle fungují jak na iPadu nebo tabletu, tak na chytrých telefonech a samozřejmě i na stolních počítačích nebo noteboocích.

Jako další poznámku musíme zmínit, že společnost Adobe.com je celosvětově známá svým bezkonkurenčním technickým vývojem, neustále aktualizuje aplikace Creative Cloud o nové funkce, vylepšuje jejich funkčnost a je známou značkou ve světě designu.

Pokud vám některá z těchto možností připadá lákavá, vyplatí se najít předplatné, které odpovídá vašemu rozpočtu. Služba Adobe Creative Cloud se vám při kreativní práci může snadno mnohonásobně vyplatit!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Když znáte všechny možnosti předplatného služby Adobe Creative Cloud, byli byste bláhoví, kdybyste si nevybrali plán, který nejlépe vyhovuje vašemu projektu a rozpočtu, a nepustili se do úžasných návrhů! 

Když už jste u toho, proč nevyzkoušet Adobe Stock? Nezapomeňte, že v rámci bezplatné zkušební verze služby Adobe Stock můžete získat až 10 obrázků zdarma během prvního měsíce, takže tuto šanci si nesmíte nechat ujít! 

Získejte 10 standardních datových zdrojů ve službě Adobe Stock s 30denní zkušební verzí zdarma. Možnost bezrizikového zrušení během prvního měsíce.

Šťastné navrhování! 

 

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo