Jak mohu získat vyšší rozlišení fotky?

Dostanu změnou velikosti malé fotografie vyšší rozlišení?

Pokud nejste obeznámeni s úpravami fotografií, možná si myslíte, že je snadné změnit velikost obrázku na vyšší rozlišení, i když váš obrázek může být příliš malý. Pokud jste ale pracovali se změnou velikosti obrázků, tak aby se zvětšily, pak víte, že je skutečně obtížné dosáhnout dobrých výsledků. Neříkám, že je to nemožné, ale budete na tom lépe s větším obrázkem a to vždy…

Než se na to vrhnete, stojí za to zkontrolovat našeho průvodce standardními velikostmi fotografií pro marketingové materiály.

Snažíte se vytvořit vizuál, ale nejste grafik? Žádný problém! Přečtěte si náš seznam 102 odborných tipů na tvorbu vizuálního obsahu, je pro vás ideální!

Upload image to enlarge via AI Image Enlarger

Nahrajte sem obrázek a zdarma
pomocí AI Image Enlarger změňte velikost na 2 000 pixelů

Například pokud vám zákazník poskytl malý obrázek, který byl 500 × 500 při 72 dpi a chce jej 4000 × 4000 při 300 dpi, budete se svým klientem složitě vyjednávat! Stačí říct, nebude to hezké, ve skutečnosti to pravděpodobně nebude vypadat tak dobře, jak chcete. Co je tedy tak odlišné, proč je 300 dpi vs. 72 dpi tak velký problém? 72 dpi je rozlišení webové velikosti, zatímco 300 dpi je nejnižší standardní rozlišení pro něco jako fotografie nebo brožury, které se tisknou.

Co je to obrázek ve vysokém rozlišení? Obrázek s vysokým rozlišením je cokoli, co má vysoké rozlišení 300 dpi s větším rozměrem pixelu, například 5 000 × 4 000 pixelů. Pokud máte obrázek o rozměrech 640 × 40 při 72 dpi, máte určitě příliš malý obrázek!
Abyste se vyhnuli problémům se změnou velikosti obrázku, můžete místo toho zvážit obrázek ve formátu XXL ze Stock Photo Secrets Shop. Naše předplatné obrázků ZAHRNUJE všechny velikosti obrázků až do velikosti XXL (což znamená, že můžete spolehlivě tisknout na formát A3 s 300 dpi nebo 6 ‚x 6‘ se 72 dpi). V současné době máme nabídku členství, která vám dává 200 fotek ve formátu XXL za 99 € (2 599 Kč) (to je pouze 0,49 € (13 Kč)  za obrázek).

Chcete vědět, kde ještě můžete koupit velké obrázky? Pak se podívejte na naše nejnovější doporučení a najděte ty nejlepší velké fotografie z fotobanky.

Pokud chcete použít vlastní fotografii – vyzkoušejte tuto bezplatnou online službu pro změnu velikosti obrázku nebo software s názvem Blow Up 3 od Alien Skin, který dělá skvělou práci při zvětšování fotografií.

Jak získat obrázek s vyšším rozlišením

Pokud nevíte, jak zvýšit rozlišení fotografie, sestavili jsme několik způsobů, jak zkusit zvýšit rozlišení malého obrázku. Pokus o zvětšení digitálního obrazu má často za následek ztrátu kvality a pixelaci. I když obvykle nemůžete zvětšit obraz a zachovat stejnou kvalitu, můžete dosáhnout vyššího rozlišení obrazu.

Na adrese imglarger.com jsme bezplatně změnili velikost výše uvedeného obrázku z 500 na 2 000 pixelů. Výsledky jsou docela dobré a použitelné pro většinu použití a k tisku.

AI Image Enlarger LogoJak zdarma změnit velikost obrázků:

  1. Přejít na imglarger.com – bezplatná služba pro změnu velikosti obrazu pomocí AI
  2. Nahrajte svou fotografii do velkého pole a vytvořte si bezplatný účet
  3. Potvrďte svůj e-mail a poté vyberte možnosti změny velikosti níže
  4. Vyberte správný typ a 4x a spusťte bezplatnou změnu velikosti obrázku

IMG Larger Upload

Můžete změnit velikost libovolného obrázku až do velikosti 5 MB a menší než 1 200 × 1 200. Změna velikosti je zdarma až do 2 000 pixelů x 2 000 pixelů. Ujistěte se, že používáte správný typ, tj. Artwork, Photo, Face nebo High-Grade (co jsme vybrali pro náš příklad níže).

Jak mohu získat vyšší rozlišení fotky? 8

Pokud potřebujete změnit velikost menšího obrázku až 8x velikosti pixelu. Nebo pokud potřebujete převést mnoho obrázků (až 99 za měsíc), vyberte si jejich levné měsíční předplatné, které najdete zde.

Jak mohu získat vyšší rozlišení fotky? 9Je zde také software pro Windows a Mac, kde můžete měnit velikost obrázků bez použití prohlížeče.

Jak mohu získat vyšší rozlišení fotky? 10

Pokud tyto programy nechcete používat, nejlepším rozhodnutím pro začátek je zajistit, abyste vybrali dostatečně velký obrázek. Před zakoupením práv na obrázek od fotobanky si zhodnoťte, jakou velikost potřebujete.

Pokud vytváříte plakát, budete chtít obrázek s dpi nejméně 300 a rozměry, které jsou dostatečně velké pro váš plakát.

Pokud potřebujete obrázek pro svůj web, nepotřebujete nic nad 72 dpi, ale stále budete potřebovat obrázek, který má rozměry stejné nebo vyšší, než vaše potřeby.

Když vám dojdou možnosti …

Nyní už lépe chápete, že změna velikosti obrázku není nějaká magická alchymie, která může snadno zvětšit velikost malé fotografie. Jak tedy vyřešit tento problém, pokud jste vy nebo váš klient stáhli příliš malý obrázek nebo mají jen malou fotku, která bude při změně velikosti vypadat hrozně?

Větší verzi fotografie můžete zpětně koupit, pokud jste vy nebo klient koupili příliš malou fotografii, nebo můžete použít speciální softwarový program, který může a nemusí změnit velikost vašeho obrázku.

Mít obrázek, který má dostatečně velké rozlišení, je nejlepší recept na efektivní změnu velikosti obrázku a bude znamenat lepší kvalitu při zvětšování jeho velikosti. Ve Stock Photo Secrets Shop (https://shop.stockphotosecrets.com/) jsou naše velikosti fotografií velké a rozhodně dostatečně velké, abyste mohli spolehlivě tisknout na formát A3 s rozlišením 300 dpi nebo 6 ‚x 6‘ při 72 dpi.

Nejlepší tipy, jak zvětšit velikost obrázku

Technika, která pro vás může fungovat, je vyzkoušet „stair interpolation.“ V tomto konceptu se místo jedné velké změny zvětšuje velikost obrazu v malých krocích.

Místo zvětšení velikosti ze 100% na 300% zkuste zvětšit obrázek vždy o 10% a tento postup opakujte, dokud nedosáhnete požadované velikosti. Zdarma je také k dispozici program, který vám pomůže s názvem IrfanView. Bohužel se zdá, že neexistuje verze pro Mac.

Nebo vyzkoušíte web imglarger.com – bezplatnou službu změny velikosti fotky pomocí AI. Můžete změnit velikost až na 2 000 pixelů při 4 násobku velikosti zdrojového obrazu.

Práce s tím, co máte, bude vyžadovat použití editačního softwaru, jako je Adobe Photoshop. Jednou z možností je změnit velikost obrázku, nezaměňovat s převzorkováním. Změnou velikosti měníte velikost tisku obrázku, ale zachováváte rozměry pixelů. Budete mít dobrou kvalitu obrazu, ale zase obětujete svou velikost tisku. Pokud použijete převzorkování, které změní rozměry pixelů, dojde při změně velikosti ke ztrátě kvality.

Nejlepší možnosti softwaru

Existují i další softwarové programy, jako je Vector Magic, který pořídí váš rastrový obrázek a převede jej na vektor. Jakmile je obrázek převeden na vektor, můžete jej změnit libovolným způsobem, ale jeho změna na vektorový obrázek nemusí být nutně dobrým řešením pro všechny vaše fotografie. Možná budete chtít začít s bezplatným stahováním před zakoupením softwaru, abyste zjistili, zda je to pro vás to pravé.

BlowUp od Alienskin – jeden z nejlepších softwarů, který můžete použít.

Alien Skin Blow Up3 logoblogup banMůžete také vyzkoušet další program Alien Skin s názvem Blow Up 3, který skvěle zvětšuje obrázky a udržuje jejich čistý vzhled.

Další možností, zejména pokud je váš klient starší a má originální tisk obrázku, může být jeho naskenování pomocí vysoce kvalitního skeneru. Naskenováním fotografie budete moci do počítače vytáhnout větší rozlišení než malý soubor. Pokud nemáte skener, mnoho copy center a obchodů s kancelářskými potřebami to dělá za nízkou cenu.

Learn more
BlowUp - The best Software for Higher-Resolution

Sharp Photo Enlargement at Any Size

Hodně štěstí při výběru!

Bohužel nemusíte vždy získat obrázek největší velikosti, který potřebujete, ať už je to od klienta, pro kterého děláte projekt, nebo možná chyba, kterou jste udělali při nákupu od fotobanky.

Někdy může být lepší vrátit se zpět a získat velký obrázek, který vám umožní hrát si se změnou velikosti obrázku bez ovlivnění jeho kvality. Pokud hledáte něco hospodárného, máme právě teď spoustu výhod, které vám poskytnou 200 XXL fotografií, vektorů a písem za pouhých 99 € (2 599 Kč), což vám umožní spolehlivě tisknout na formát A3 s rozlišením 300 dpi nebo 6 ‚x 6‘ s 72 dpi.

I když jsou k dispozici softwarové možnosti, nezaručuje to, že získáte dostatečně dobrý obraz bez pixelace. Pomocí programů pro úpravu obrázků, jako je Photoshop, AI Image Enlarger nebo Blow Up 3, a pokud se jedná o grafiku, zkuste použít nastavení Art v AI Image Enlarger. To vše vám může fungovat, ale neočekávejte, že budou mít vyšší velikost fotografie!

Klikněte sem a připojte se nyní k 99 klubu a získejte 200 obrázků za pouhých 0,49 € (13 Kč) za obrázek!).

Image: Spiderstock/iStockphoto.com

 

Amos

Amos

Jsem vydavatel a podnikatel v oblasti produktů na fotobankách, zaměřuji se na poskytování informací a řešení pro kupující, přispěvovatele a agentury s cílem přispět k růstu a rozvoji tohoto odvětví.Já jsem zakladatelem a redaktorem Stock Photo Press, jedné z největších sítí on-line časopisů v tomto odvětví a zakladatel Microstock Expo, jediná konference věnovaná segmentu microstock.Proto jsem vytvořil několik softwarových řešení v stock photography, jako PixelRockstar a WordPress Plugin.Jsem vracejícím se řečníkem na fotografické scéně Photokina a průmyslovým poradcem společnosti StockPhotoInsight. Jsem vášnivý v oblasti technologií, marketingu a vizuálních snímků.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

Fotobanka
Logo