Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička?

Fotografie z fotobank jsou skvělým zdrojem pro úsporu času a peněz při tvorbě vizuálů pro marketing, reklamu, branding nebo pro sociální média atd. Ale co když chcete obrázky, které můžete tisknout na trička (nebo jiné položky) pro sériovou výrobu a prodávat je, aby byly nějaké peníze? No, můžete. Vše, co musíte udělat, je zakoupit snímky pro komerční použití na základě rozšířené licenční smlouvy.

Nenechte se odradit tím, jak komplikovaně to zní: je to jednoduché. Rozšířená licence je stejná licence, kterou jste použili pro všechny ostatní projekty, jde pouze o přidání nezbytných práv k použití obrázků v produktech pro další prodej a v neomezených kopiích.

Kdy tedy potřebujete rozšířenou licenci? Kde koupit fotografie pro komerční použití? Kolik vás bude stát? Čtěte dál, jak postupně odpovídáme na všechny tyto otázky a najděte seznam možností níže!

Rychlá rada: můžete získat obrázky pro komerční využití za nejnižší cenu na trhu s novými rozšířenými licencemi na SPS Shop!

Rychlý průvodce pro nákup na fotobankách pro komerční použití

Nejdříve si ujasníme, že mluvíme o obrázcích pod licencí Royalty Free, která vám dává několik přednastavených práv za jednorázový poplatek, což vám umožňuje používat fotografie navždy v tolika vzorech, kolik chcete.

Fotografie z této licence mohou být nyní použity pro komerční účely (agentura se ujistí, že všechna práva jsou pro takové použití prověřena). Se Standardní licencí (výchozí v téměř každé agentuře) můžete použít fotografie v jakémkoli komerčním projektu, který nezahrnuje prodej obrazu opakovaně a přímo. Typickými komerčními licencemi pro komerční image jsou marketingové kampaně, reklamy, bannery, příspěvky na sociálních médiích, dekorace obchodů a další.

Hlavními omezeními v této licenci jsou počet kopií, které můžete distribuovat (obvykle nastaveno na 500 000 jednotek), a zákaz používat fotografie v produktech nebo vzorech, které budete následně prodávat za účelem zisku.

Co je komerční rozšířená licence?

Pro podrobnější informace o rozšířených licencích a praktických příkladech jeho použití můžete kliknout zde. Ale jednoduše řečeno, je to vylepšená verze licencí Royalty Free. Jak její jméno prozrazuje, rozšiřuje práva na užívání, která dostanete, a odstraňuje některá omezení standardní licence a přidává některá velmi užitečná práva. Je to také jednorázový model poplatků: platí se jednou a práva na užívání získáte navždy.

Rozšířená licence přidává především velmi důležitá práva:

 • Neomezený tisk
 • Použití v produktech pro další prodej

Když si koupíte snímky v rámci rozšířené licence, jedná se o fotografie pro komerční využití, které můžete legálně zahrnout do produktů, které budete opakovaně prodávat více zákazníkům. A nemusíte se starat o produkci, protože můžete použít obraz v neomezených reprodukcích.

Kdy potřebuji rozšířenou licenci?

Jak jste pravděpodobně uhodli, budete potřebovat rozšířenou licenci, když:

 • Chcete distribuovat více než standardní limit kopií (i když to není pro účely prodeje)
 • Chcete použít fotografii v designu, který bude reprodukován a prodáván za účelem zisku (ať už na fyzických nebo digitálních produktech)

Pokud hledáte obrázky pro tisk na trička, čepice, hrnky, plakáty, atd., Pak si určitě musíte zakoupit snímky pro komerční použití s rozšířenou licencí.

Když nepotřebujete rozšířenou licenci!

 • Blogové příspěvky nebo webové stránky
 • Sociální media
 • Online Marketing
 • Obrázky pro osobní použití
 • Affiliate Marketing
 • eBooks
 • Omezený tisk

Jaký je nejlepší zdroj pro nákup obrázků pro komerční využití?

Jak jsme říkali, mnoho akciových agentur ve své nabídce zahrnuje rozšířené licence. Ve většině případů lze tuto licenci získat na vyžádání, nikoli však s předplatným.

Zde vám přinášíme seznam nejlepších míst k nákupu fotografií pro komerční použití s rozšířenou licencí. Většina z těchto agentur je také mezi našimi nejlepšími fotobankami vůbec. Podívejte se na jejich úžasné ceny.

Koupit obrázky pro komerční využití – Nejlepší 5 nabídek

StockPhotoSecrets-Logo-WhiteStockPhotoSecrets Shop -vám umožní používat fotografie pro komerční produkty

StockPhotoSecrets Shop je fotobanková agentura vymyšlená speciálně pro malé a střední podniky, s velmi levnými nabídkami s vysokou kvalitou obrázků. Zde si můžete koupit fotografie pro komerční využití s jednou z nejlepších nabídek na trhu!

Obchod má sbírku s 5 miliony obrázků, vektorů a fontů, vše až do velikosti XXL bez dalších nákladů. Navíc je každý měsíc přidáno 100 000 nových souborů. S nabídkami pro měsíční a roční předplatné, plus balíčky obrázků na vyžádání a velmi populární roční plán -99club-, fotobanka nedávno přidala velké rozšířené licenční balíčky, které vám umožní nakupovat fotografie pro komerční použití, včetně produktů pro další prodej.

Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička? 14

 

Rozšířené balíčky licencí se dodávají s 1 snímkem za $ 80 (asi 1 835 Kč) , 5 za $ 300 (6 876 Kč) a pro 25 obrázků za $ 1100 (25 209 Kč). Nyní jsou tyto ceny velmi konkurenceschopné, ale co je ještě nejlepší, je, že 50% sleva na všechny balíčky pro zákazníky na některém z měsíčních nebo ročních předplatných! To je pravda, pokud máte měsíční nebo roční plán v SPS Shopu, budete si moci zakoupit balíčky Extended License s fotografiemi pro komerční využití za poloviční cenu. Navíc balení nikdy nevyprší, můžete si je koupit a použít jej kdykoliv budete chtít. Jak se dostat až na pouhých 22 dolarů (505 Kč) za fotografii, jedná se o zdaleka nejlevnější nabídku licencí na trhu! Více informací o balíčcích rozšířených licencí naleznete zde.

Získejte svůj balíček rozšířených licencí v SPS Shop ještě dnes! A nezapomeňte zkontrolovat měsíční a roční nabídky, abyste využili možnosti získat skvělé levné fotografie a 50% slevu na rozšířené licence! Je to dobré místo, kde začít!

iStock – nákup rozšířených licencí od jedné z nejlepších agentur

Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička? 15Jedna z nejstarších zavedených a nejoblíbenějších agentur pro fotografické snímky je iStock a specializuje se na volné snímky pro komerční použití. Nabízejí pečlivě vybranou knihovnu plnou těchto obrázků a zahrnují rozšířené licenční možnosti s přidanými právy na užívání, včetně dalšího prodeje produktů.

iStock nabízí miliony fotografií a ilustrací do dvou hlavních sbírek, jedné ekonomické a další exkluzivní. Tyto obrázky můžete získat s předplatným nebo na vyžádání s kredity. Rozšířené licence jsou k dispozici pouze s kredity a každé bonusové právo přichází jako samostatná licence.

Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička? 16

Všechny možnosti rozšířené licence jsou 18 kreditů (v závislosti na balíčku, který si zakoupíte, bude to mezi 144 až 170 USD (3 300 až 3 896  Kč). Fyzické produkty jsou štítkem opce pro produkty určené k dalšímu prodeji a jsou zde také Neomezené množství kopií, Multi-licence a další alternativy. Je důležité poznamenat, že každá z těchto možností přidává 18 kreditů k ceně jednotlivých snímků, což je 1 nebo 3 kredity v závislosti na sbírce. Stejně jako tohle, fotografie pro tisk na tričko nebo jiné položky vás může stát zhruba od $ 152 do $ 192 (od 3 484 Kč do 4 400 Kč) . Vzhledem k tomu, že tato agentura nabízí prémiové, exkluzivní snímky a kvalitní fotografie, je to velmi rozumná dohoda.

Zaregistrujte se zdarma na iStock a získejte úžasné fotografie na tričko!

 

A máme vynikající zprávy: po omezenou dobu Vám nabízíme exkluzivní iStock Promo Code s 15% slevou na všechno! Můžete si koupit kreditní balíčky (získat prodloužené licence a vše ostatní) a předplatné s touto velkou slevou! Tato nabídka je dostupná všem zákazníkům, ale pouze do konce března 2020, takže si to nenechte ujít!

Shutterstock

logo ShutterstockSpolečnost Shutterstock, jedna z nejoblíbenějších agentur pro fotky v tomto oboru, nabízí obrázky zdarma za nízké ceny pro komerční i redakční účely. Pokud jde o obrázky pro komerční použití, zahrnují rozšířenou licenci (to, co nazývají rozšířená licence) v jejich nabídce za rozumné ceny.

Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička? 17

Shutterstock má jednu z největších obrazových sbírek v průmyslu s více než 100 miliony fotografií, vektorů a ilustrací. Nabízejí předplatné a balíčky obrázků, a pokud jde o rozšířenou licenci, jsou k dispozici na vyžádání, také ve formě balíčků, kde čím více obrázků kupujete předem, tím více peněz ušetříte v dlouhodobém horizontu.

Jejich Enhanced License balíčky fotek pro komerční použití jsou za $ 199 (č 560 Kč) pro 2 obrazy, $ 449 (11 436 Kč) pro 5, a $ 1699 (38 937 Kč) pro 25. V závislosti na tom, kolik chcete koupit, budou vás stát mezi $ 68 a $ 99,50 (1 559 Kč a  mezi 2 281 Kč)  každý. Balíčky jsou platné jeden rok od data nákupu, takže máte spoustu flexibility investovat a používat vaše fotografie pro komerční využití.

Přihlaste se zdarma na Shutterstock a zakupte si balíčky Enhanced Image! A pokud je chcete dostat levněji, použijte náš speciální kód Shutterstock Coupon s až 20% slevou!

Adobe Stock

Adobe StockAdobe Stock logo je vlastní služba společnosti Adobe pro fotobanku, která je hluboce integrována do platformy Creative Cloud, která poskytuje plynulý pracovní postup pro kreativce pomocí fotografií z knihovny. Jejich nabídka je doplněna o rozšířenou licenci a můžete si zakoupit obrázky pro komerční využití za výhodné ceny.

Adobe Stock má více než 60 milionů souborů ve své knihovně, všechny obrázky zdarma pro komerční využití. Mají předplatné s mnoha možnostmi, a také kreditní balíčky pro bonusový obsah. Všechny jejich fotografie mají rozšířenou licenci (tzv. Enhanced), která vám dává právo na neomezený tisk a použití v produktech, které mají být prodány.

Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička? 18

Jejich licence Enhanced je oceněna na pouhých 79,99 dolarů (1 833 Kč) za fotografii a platíte podle toho kolik stahujete. Je to velmi jednoduchý a přímočarý systém, který vám umožní získat tolik obrazů, kolik potřebujete, kdykoli je potřebujete.

Prozkoumejte zdarma sbírky společnosti Adobe Stock! Pokud si chcete otestovat jejich služby, využijte zdarma této zkušební verze Adobe Stock s 10 standardními obrázky zdarma!

depositphotosDepositphotos

Depositphotos je dobře zavedená a seriózní agentura pro fotografie mezi lídry na trhu. Se širokou nabídkou levných fotografií, obsahují možnost rozšířené licence na všech svých obrázcích, čímž licencují obrázky pro komerční využití.

Koupit obrázky pro komerční použití nebo kde získat obrázky licencované k tisku na trička? 19

Tato obrazová banka počítá s více než 60 miliony fotografií, vektorů a ilustrací připravených ke stažení a komerčnímu využití. Můžete si je zakoupit s předplatitelskými plány nebo jako balíčky obrázků. Rozšířené licence jsou k dispozici na vyžádání jako balíčky, které zaplatíte předem a použít je můžete do jednoho roku kdykoli budete chtít.

Enhanced License balíčky jsou dodávány s 1 obrazem za $ 89 (2 040 Kč), 5 obrázků za $ 359 (8 228 Kč) nebo 25 obrázků za $ 1599 (36 645 Kč). V závislosti na tom, kolik chcete investovat, vás to bude stát od 64 do 89 USD (od 1 467 Kč do 2 040 Kč)  za fotografii. Určitě dobrý obchod!

Přihlaste se zdarma k Depositphotos a můžete zde prozkoumat jejich obrázky! Pokud chcete ušetřit při nákupu fotografií pro komerční použití, využijte náš speciální Depositphotos kód s 5 snímky ZDARMA + 20% sleva!

A co třeba free obrázky nebo creative common?

Uživatelé se často ptají: “Mohu použít pixabay obrázky pro komerční využití?” a to je dobrá otázka. Chcete-li použít volné obrázky Creative Commons, měli byste si být jisti, že vlastníte licenci. Proč? Představte si, že stahujete bezplatnou fotografii pro komerční využití z webových stránek jako Pexels.com, Pixabay.com, Unsplash.com nebo jiných a vytvoříte produkt pro další prodej. Pak utratíte tisíce při výrobě produktů, jen abyste zjistili, že ve skutečnosti nemůžete použít obrázek, který jste na něm vytiskli. Proto doporučuji NEPOUŽÍVAT vůbec žádné Creative Commons fotografie. Spíše do toho jděte s levnou komerční licencí, jako je ta z SPS Shopu a zajistěte si svou podnikatelskou investici.

Licencování Obrázků pro komerční využití: Nákladově efektivní způsob, jak vydělat peníze z vašich návrhů!

Podstatou jednorázové licence, která vám uděluje možnost neustálé použitelnosti obrázků, pro komerční použití s rozšířenou licencí je velmi nákladově efektivní způsob, jak vytvořit úžasné návrhy pro tisk na trička, čepice, hrnky a další oblečení nebo fyzickou položku, kterou pak můžete prodat, abyste vydělali peníze.

Náklady jsou opravdu nízké: u kterékoli z výše uvedených společností můžete nakupovat fotografie pro komerční využití za méně než 100 USD (2 292 Kč).

Zdaleka nejlepší řešení je v našem obchodě SPS, s nejlevnějšími rozšířenými licencemi na nákup obrázků pro komerční využití na trhu za pouhých 22 USD (505 Kč) za fotografii.Kupte si balíček s rozšířenou licencí ještě dnes!

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo