Soubor EPS – co to je a jaké programy jej mohou otevřít?

Co je soubor EPS?

Pokud jste někdy pracovali s vektorovou grafikou, možná znáte formát souboru EPS a jak je používat. Pokud se dobře neorientujete ve formátu souboru EPS (Encapsulated Postscript), je to v podstatě grafický formát pro vektorové obrázky, který Adobe Illustrator používá, stejně jako formát fotografického obrazového souboru je JPEG.

Vložte & zkonvertujte EPS soubor Zdarma

Přetáhněte .eps soubor zde

nebo

  • EPS
  • JPG
  • PNG
  • TIFF
  • PDF

Vektor je obrázek s matematickou rovnicí, který vám umožní pořídit si obrázek a učinit jej tak velkým jako billboard, který vidíte na straně u dálnice. Vektorové obrázky obsahují bitmapy, které každému pixelu v obraze říkají, jakou velikost a barvu by měly být, aby bylo možné obrázek upravit do téměř libovolné velikosti bez omezení nebo možné pixelace. Vektory se používají pro velkoplošný tisk, jako jsou billboardy nebo budování obtisků, a formát souboru EPS je běžně používaný, ve skutečnosti, Stock Photo Secrets nabízí své vektorové soubory ve formátu EPS, které lze otevřít v Adobe Illustrator.

Pro použití obrázků ve vašich materiálech, budete také potřebovat vědět, jakou velikost obrázku pro vaše použití potřebujete a jak obrázek zvětšit.

Doporučujeme si zde zkontrolovat software Corel Draw, abyste mohli otevřít a upravit svůj soubor EPS! Také jsme vyvinuli vlastní software SPS Converter, který si zde můžete otestovat pro otevření souborů eps!

Kontaktujte nás zde prosím a dejte nám vědět, jak jste s ním spokojeni. Pamatujte, že je stále v režimu BETA (Preview) a nejedná se o hotový software.

SPS Converter - EPS Software - BETA Version - Vyzkoušejte!

Mnoho vašich návrhářů s aplikací Adobe Illustrator samozřejmě nepracuje. Formát souboru EPS je však stále kompatibilní s mnoha jinými programy pro úpravy vektorů. Pokud vás zajímají možnosti vektorové úpravy, podívejte se na tento skvělý seznam nejlepších alternativ k Adobe Illustrator.

Klikněte zde a dozvíte se více o vektorech tak levných jako za 11 Kč za vektorový soubor ve Stock Photo Secrets Shop

Software pro úpravy a otevírání souborů EPS

adobe-illustrator-a-corel-draw

V závislosti na potřebách vašeho souboru může být EPS formát, formátem který byste měli hledat, nikoli soubor JPEG. Soubory EPS, pokud jsou otevřeny ve vektorovém programu, jako je Adobe Illustrator, Corel Draw, budou mít možnost změny velikosti bez ztráty kvality a budou také snadno upravitelné a manipulovatelné. Pokud otevřete soubor EPS v programu, jako je Photoshop, bude soubor „rastrován“ (zploštěn) a nelze jej upravovat, podobně jako u všech souborů JPEG.

Přestože většina aplikací dokáže generovat soubory EPS, je možné upravovat obrázek jen v případě, pokud byl soubor původně vytvořen jako vektorový obrázek. Proto je-li EPS vytvořen v Adobe Photoshop a otevřen v Adobe Illustrator, nebude možné upravovat obrázek. Zůstane plochý.

V závislosti na tom, jaký počítačový systém používáte, Mac nebo PC určí, jak snadné je pracovat s obrázky EPS. Pokud používáte Mac, můžete použít EPS správným způsobem, ale ve Windows potřebujete k otevření tohoto formátu souboru grafický software, jako je Adobe Illustrator nebo Corel Draw.

Aplikace jako je PageMaker, Quark nebo Microsoft Word, budou moci umístit pouze soubor EPS, ne jej otevřít. EPS je formát, který je k dispozici uživatelům Mac i PC. Pokud máte potíže s otevřením, možná budete muset vybrat program, do kterého se má obrázek otevřít. Také byste si měli všimnout barevného prostoru, ve kterém se soubor nachází. Zatímco skenery a digitální fotoaparáty generují soubory RGB (červená-modrá-zelená), budete muset převést barevný prostor na CMYK (azurová-purpurová-žlutá-černá) pro tisk. Můžete také použít barvy Pantone.

Free EPS Software

Doporučujeme zkontrolovat software Corel Draw, abyste mohli otevřít a upravit svůj soubor EPS! Vyvinuli jsme vlastní software SPS Converter, který si zde můžete otestovat pro otevření souborů EPS!

Kontaktujte nás zde prosím a dejte nám vědět, jak jste s ním spokojeni. Pamatujte, že je stále v režimu BETA (Preview) a nejedná se o hotový software.

gravit

Naštěstí existuje skvělý a free software, který vám pomůže upravit vektorové EPS obrázky. Nejnovějším bezplatným softwarovým nástrojem je Gravit. S aplikací Gravit si můžete vytvořit bezplatný účet, který vám umožní vytvářet a pracovat s grafickými obrázky, včetně souborů EPS online, a vytvářet tak různé druhy obrázků různých velikostí.

Tady je video průvodce pro Gravit

 

Another free software to edit EPS files is Inkscape – but admittedly, it’s not the easiest one to navigate and use. Also, I recommend EPS Viewer, which is an easy EPS to JPEG converter. There is also a pretty good online converter called Convert EPS to JPG that also works quite well.

Dalším softwarem zdarma pro úpravu souborů EPS je Inkscape – ale nemá nejjednodušší navigaci a použití. Také doporučuji program EPS Viewer, což je snadný převodník formátu EPS na JPEG. K dispozici je také docela dobrý online převodník s názvem Convert EPS to JPG, který funguje také docela dobře.

Kdy mám zvážit spíše soubor EPS než soubor JPEG?

stock photo secrets tajemství vyhledávání vektorového obrázku

Některé fotobankové agentury, jako například Stock Photo Secrets, nabízejí obrázky (vektory), fotografie i písma. Pokud hledáte ilustraci a pokud se do ní nezamilujete tak jak je, budete chtít mít jistotu, že stahujete EPS. Pokud budete mít soubor EPS, budete moci měnit barvy, přesouvat věci a přizpůsobovat je tak, jak chcete.

Pokud jste například našli vzor, který chcete použít, ale barvy se vám opravdu nelíbí, můžete je zaměnit za přesně to, co chcete. Kromě toho si můžete zakoupit práva na ilustraci, pokud se vám líbí prvek v souboru. Pokud je editovatelný, můžete rychle a snadno vytáhnout jen to co chcete použít.

Formát souboru EPS nabízí vašemu vektorovému grafickému obrázku spoustu přizpůsobení a prostor pro práci s obrázkem pro jeho změnu, aniž by došlo ke skutečnému zničení jakýchkoli obrazových informací nebo k zploštění obrázku. Vektorový soubor EPS byste měli použít, pokud byste chtěli nakonec ovládat velikost obrázku bez problémů s pixelováním, a také když chcete provést globální změny ve velikostech, barvách a změnách vašeho obrázku.

Kde si mohu koupit cenově dostupné soubory EPS?

stockphotosecrets-woo

Stock Photo Secrets Shop nabízí ve své sbírce obrázků přes 700 000 vektorových EPS souborů a je skvělým místem k nákupu, zejména pokud chcete platit jen 11 Kč za vektorový obrázek.

Doporučujeme nakupovat od Stock Photo Secrets, protože jsme velmi levní, pokud se zaregistrujete k jednomu z našich předplatných fotografií, jako je naše předplatné 99club, které vám poskytne 200 XXL licenčních fotografií, vektorů a fontů za pouhých 99 $ (asi 2 208 Kč) ročně. Nebo naše předplatné předplatné Low Volume, které vám poskytne 600 XXL obrázků, vektorů a písem za pouhých 199 USD (4 438 Kč) ročně.

99club hlavní stránka

Účel EPS

Formát EPS vytvořený programem Adobe Illustrator je formát grafického souboru, který je skvělý pro designéry, kteří potřebují vytvářet velké billboardy nebo potřebují vytvořit velkou grafiku pro jiné tiskové potřeby.

EPS je starý formát, který lze otevřít pomocí spousty bezplatného softwaru, ať už jste uživatelem Mac nebo PC, zmíněný výše. Výhodou koupě vektoru je to, že jej můžete v podstatě změnit na libovolnou velikost, kterou byste chtěli, bez ohledu na to, jak velký potřebujete.

I když je o EPS mnohem více informací, internet je vynikajícím zdrojem pro zjištění, jaký je rozdíl mezi souborem EPS a JPEG, a spoustou fotobankových agentur, které mají dostupné vektory.

Kliknutím sem se dozvíte více o našem předplatném Low Volume.

 

Jsem vydavatel a podnikatel v oblasti produktů na fotobankách, zaměřuji se na poskytování informací a řešení pro kupující, přispěvovatele a agentury s cílem přispět k růstu a rozvoji tohoto odvětví.Já jsem zakladatelem a redaktorem Stock Photo Press, jedné z největších sítí on-line časopisů v tomto odvětví a zakladatel Microstock Expo, jediná konference věnovaná segmentu microstock.Proto jsem vytvořil několik softwarových řešení v stock photography, jako PixelRockstar a WordPress Plugin.Jsem vracejícím se řečníkem na fotografické scéně Photokina a průmyslovým poradcem společnosti StockPhotoInsight. Jsem vášnivý v oblasti technologií, marketingu a vizuálních snímků.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

Fotobanka
Logo