Soubor EPS – co to je a jaké programy jej mohou otevřít?

Co je soubor EPS?

Pokud jste někdy pracovali s vektorovou grafikou, možná znáte formát souboru EPS a jak je používat. Pokud se dobře neorientujete ve formátu souboru EPS (Encapsulated Postscript), je to v podstatě grafický formát pro vektorové obrázky, který Adobe Illustrator používá, podobně jako je formátem souborů fotografických obrázků JPEG. Otevřete svůj soubor EPS zde!

Vložte & zkonvertujte EPS soubor Zdarma

Přetáhněte .eps soubor zde

nebo

 • EPS
 • JPG
 • PNG
 • TIFF
 • PDF


Kroky k použití konvertoru pro otevření souboru EPS:

 • Najděte svůj soubor EPS na pevném disku počítače
 • Klikněte na soubor EPS a přetáhněte jej do výše uvedeného pole
 • Případně otevřete náš konvertor EPS zde
 • Otevře se automaticky
 • Převádí na pozadí prostřednictvím našeho konvertoru EPS
 • Kliknutím na tlačítko jej otevřete v novém okně
 • Hotovo – otevřený soubor EPS si můžete stáhnout

Vektor je obrázek s matematickou rovnicí, která umožňuje vzít obrázek a zvětšit ho na billboard u dálnice. Vektorové obrázky obsahují bitové mapy, které říkají každému pixelu v obrázku, jakou má mít velikost a barvu, takže můžete vytvořit obrázek do téměř libovolné velikosti bez omezení nebo možného rozpixelování. Když už mluvíme o velikostech, podívejte se pro informaci na našeho průvodce standardními velikostmi fotografií pro marketingové materiály! Vektory se používají pro velkoplošný tisk, jako jsou billboardy nebo polepy budov, a běžně se používá formát souborů EPS, ve skutečnosti společnost Stock Photo Secrets nabízí své vektorové soubory ve formátu EPS, který lze otevřít v aplikaci Adobe Illustrator.

Doporučili jsme vám vyzkoušet náš bezplatný software SPS Konvertor, který si můžete vyzkoušet zde a který otevře vaše soubory EPS!

Kontaktujte nás prosím zde a dejte nám vědět, jak to u vás funguje. Mějte na paměti, že je stále v režimu BETA (Preview) a nejedná se o hotový software.

SPS Converter - EPS Software - BETA Version - Vyzkoušejte!

Pokud rádi používáte software pro stolní počítače, podívejte se na Corel Draw Software, který vám umožní otevřít a upravit soubor s příponou EPS! A jak bychom mohli nezmínit standardní nástroj pro úpravu vektorových souborů, Adobe Illustrator!

Pokud jste příznivci produktů Adobe, zde se dozvíte, jak si stáhnout Adobe Illustrator za velmi nízkou cenu, a dokonce zdarma!

Mnoho vašich návrhářů s aplikací Adobe Illustrator samozřejmě nepracuje. Formát souboru EPS je však stále kompatibilní s mnoha jinými programy pro úpravy vektorů. Pokud vás zajímají možnosti vektorové úpravy, podívejte se na tento skvělý seznam nejlepších alternativ k Adobe Illustrator.

Pokud hodláte ke grafickému designu přistupovat jako profesionál, nenechte si ujít našeho průvodce se 102 odbornými tipy pro tvorbu vizuálů!

Klikněte zde a dozvíte se více o vektorech tak levných jako za 11 Kč za vektorový soubor ve Stock Photo Secrets Shop

Software pro úpravy a otevírání souborů EPS

adobe-illustrator-a-corel-draw

V závislosti na potřebách vašeho souboru může být EPS formát, formátem který byste měli hledat, nikoli soubor JPEG. Soubory EPS, pokud jsou otevřeny ve vektorovém programu, jako je Adobe Illustrator, Corel Draw, budou mít možnost změny velikosti bez ztráty kvality a budou také snadno upravitelné a manipulovatelné. Pokud otevřete soubor EPS v programu, jako je Photoshop, bude soubor „rastrován“ (zploštěn) a nelze jej upravovat, podobně jako u všech souborů JPEG.

Většina aplikací sice umí generovat soubory EPS, ale jedinou výhodu, kterou získáte, je, že soubor byl původně vytvořen jako vektorový obrázek. Pokud je tedy soubor EPS vytvořen v aplikaci Adobe Photoshop a otevřen v aplikaci Adobe Illustrator, nezajistí to, aby byl obrázek upravitelný. Zůstane plochý. Nicméně Photoshop je skutečně alternativou pro práci se soubory EPS, i když s určitými omezeními. A vy si jej nyní můžete zdarma vyzkoušet, a to s touto skvělou zkušební verzí Adobe Photoshopu zdarma!

Soubor EPS - co to je a jaké programy jej mohou otevřít? 2

V závislosti na tom, jaký počítačový systém používáte, Mac nebo PC určí, jak snadné je pracovat s obrázky EPS. Pokud používáte Mac, můžete použít EPS správným způsobem, ale ve Windows potřebujete k otevření tohoto formátu souboru grafický software, jako je Adobe Illustrator nebo Corel Draw.

Aplikace jako je PageMaker, Quark nebo Microsoft Word, budou moci umístit pouze soubor EPS, ne jej otevřít. EPS je formát, který je k dispozici uživatelům Mac i PC. Pokud máte potíže s otevřením, možná budete muset vybrat program, do kterého se má obrázek otevřít. Také byste si měli všimnout barevného prostoru, ve kterém se soubor nachází. Zatímco skenery a digitální fotoaparáty generují soubory RGB (červená-modrá-zelená), budete muset převést barevný prostor na CMYK (azurová-purpurová-žlutá-černá) pro tisk. Můžete také použít barvy Pantone.

Free EPS Software

Zde si můžete vyzkoušet náš vlastní software SPS Konvertor, který otevírá vaše soubory EPS! Mějte na paměti, že je stále v režimu BETA (Preview).

A ještě jedna dobrá zpráva: jeden z nejlepších softwarových nástrojů pro úpravu vektorových obrázků EPS, Adobe Illustrator, nabízí 7denní zkušební verzi zdarma, kterou můžete využít k otestování jeho služeb a úpravám souborů EPS zdarma. Více informací najdete v našem kompletním průvodci ke stažení aplikace Adobe Illustrator.

gravit

Pak existuje skvělý a bezplatný software, který vám pomůže upravit vektorové obrázky EPS. Nejnovějším bezplatným softwarovým nástrojem je Gravit. Pomocí nástroje Gravit si můžete vytvořit bezplatný účet, který vám umožní vytvářet a zpracovávat grafické obrázky včetně souborů EPS online a vytvářet tak nejrůznější obrázky různých velikostí.

Dalším bezplatným softwarem pro úpravu souborů EPS je Inkscape, který však není nejjednodušší na ovládání a používání.

Pokud jste připraveni vyzkoušet soubory EPS, ale ještě za ně nechcete utrácet peníze, vyberte si některou z těchto úžasných zkušebních verzí stock vektorů zdarma!

A ještě více bezplatných nástrojů jsme pro vás spojili do zcela nového příspěvku: Nejlepší bezplatné softwarové nástroje pro grafický design v roce 2021.

Kdy mám zvážit spíše soubor EPS než soubor JPEG?

stock photo secrets tajemství vyhledávání vektorového obrázku

Některé fotobankové agentury, jako například Stock Photo Secrets, nabízejí obrázky (vektory), fotografie i písma. Pokud hledáte ilustraci a pokud se do ní nezamilujete tak jak je, budete chtít mít jistotu, že stahujete EPS. Pokud budete mít soubor EPS, budete moci měnit barvy, přesouvat věci a přizpůsobovat je tak, jak chcete.

Pokud jste například našli vzor, který chcete použít, ale barvy se vám opravdu nelíbí, můžete je zaměnit za přesně to, co chcete. Kromě toho si můžete zakoupit práva na ilustraci, pokud se vám líbí prvek v souboru. Pokud je editovatelný, můžete rychle a snadno vytáhnout jen to co chcete použít.

Formát souboru EPS nabízí vašemu vektorovému grafickému obrázku spoustu přizpůsobení a prostor pro práci s obrázkem pro jeho změnu, aniž by došlo ke skutečnému zničení jakýchkoli obrazových informací nebo k zploštění obrázku. Vektorový soubor EPS byste měli použít, pokud byste chtěli nakonec ovládat velikost obrázku bez problémů s pixelováním, a také když chcete provést globální změny ve velikostech, barvách a změnách vašeho obrázku.

Kde si mohu koupit cenově dostupné soubory EPS?

stockphotosecrets-woo

Stock Photo Secrets Shop nabízí ve své sbírce obrázků přes 700 000 vektorových EPS souborů a je skvělým místem k nákupu, zejména pokud chcete platit jen 11 Kč za vektorový obrázek.

Doporučujeme nakupovat od Stock Photo Secrets, protože jsme velmi levní, pokud se zaregistrujete k jednomu z našich předplatných fotografií, jako je naše předplatné 99club, které vám poskytne 200 XXL licenčních fotografií, vektorů a fontů za pouhých 99 $ (asi 2 208 Kč) ročně. Nebo naše předplatné předplatné Low Volume, které vám poskytne 600 XXL obrázků, vektorů a písem za pouhých 199 USD (4 438 Kč) ročně.

99club hlavní stránka

Účel EPS

Formát EPS vytvořený programem Adobe Illustrator je formát grafického souboru, který se skvěle hodí pro návrháře, kteří potřebují vytvořit velké billboardy nebo potřebují vytvořit suchou velkou grafiku pro jiné tiskové potřeby.

EPS je starý formát, který lze otevřít pomocí spousty bezplatného softwaru, ať už jste uživatelem Mac nebo PC, zmíněný výše. Výhodou koupě vektoru je to, že jej můžete v podstatě změnit na libovolnou velikost, kterou byste chtěli, bez ohledu na to, jak velký potřebujete.

I když je o EPS mnohem více informací, internet je vynikajícím zdrojem pro zjištění, jaký je rozdíl mezi souborem EPS a JPEG, a spoustou fotobankových agentur, které mají dostupné vektory.

Kliknutím sem se dozvíte více o našem předplatném Low Volume.

 

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo