Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze 2024 – Ceny, funkce a časté dotazy

Adobe Creative Cloud ExpressAdobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je uživatelsky přívětivá sada aplikací společnosti Adobe pro hromadné použití, která slouží k jednoduchému grafickému návrhu a tvorbě obsahu. Obsahuje editor obrázků, nástroj pro tvorbu webových stránek a nástroj pro tvorbu videí, které jsou schopny vytvářet jednoduchý, ale krásný a působivý obsah, který nevyžaduje předchozí znalosti designu ani investování času do učení se jeho pravidel.

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je k dispozici v bezplatné i placené verzi, online i v mobilních aplikacích, a je tak ideálním řešením pro malé podniky, nové komerční projekty, profesionály na volné noze, blogery i nadšence do designu.

Dnes si projdeme aplikaci Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) od hlavy až k patě, abychom vás seznámili se vším, co pro vás může udělat.

Podívejte se na videoprezentaci aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark):

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Rychlý přehled Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark)

Nemáte čas na čtení? Zde je přehled s nejdůležitějšími body nabídky Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark):

 • Jedná se o sadu aplikací pro vytváření jednoduchých grafických a video projektů.
 • Uživatelsky velmi přívětivé – nepotřebujete žádné návrhářské dovednosti!
 • Integruje obrázky Adobe Stock a free fotografie Unsplash
 • Zdarma pro všechny (pod značkou Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark))
 • K dispozici je placená verze (bez označení + prémiové funkce) ideální pro obchody a firmy
 • Webové aplikace + aplikace pro iOS a Android
 • Přátelské pro mobilní zařízení
 • Ideální pro jednoduché, ale profesionálně vypadající návrhy

Pokud se vám to líbí a chcete si tento nástroj pro tvorbu ihned vyzkoušet, buďte našimi hosty a přejděte na Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) hned teď.

Chcete-li se podrobně seznámit se službou Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) a jejími možnostmi, pokračujte ve čtení!

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 2

Výhody a nevýhody aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark)

Pokud chcete přejít rovnou k věci, zde jsou hlavní výhody a nevýhody používání aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark):

Výhody
 • Je webová i mobilní
 • Pomáhá s návrhem jednostránkových webů
 • Umožňuje vytvářet videa
 • Její používání je neuvěřitelně snadné
 • Obsahuje bezplatné snímky s vysokým rozlišením z fotobanky Unsplash a placené, vysoce kvalitní fotografie z fotobanky Adobe Stock.
Nevýhody
 • Přístup k systému Android je omezen na nástroj pro tvorbu grafiky
 • V bezplatné verzi jsou všechny stránky a videa označeny značkou Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark).
 • Stránky nemají žádné funkce e-commerce
 • Videa jsou dlouhá pouze 30 sekund

Toto je jen stručný přehled toho nejlepšího a nejhoršího z nabídky Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark). Chcete-li se podrobně seznámit s tím, co všechno můžete (a nemůžete) s touto aplikací dělat, čtěte dále!

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 3

Co je Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark)? Co umí?

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je stručně řečeno sada aplikací pro online a mobilní design, která umožňuje vytvářet jednoduché webové stránky, grafiku na sociálních sítích, videa a prezentace.

Na webu je vše dostupné na jednom místě. V systémech iOS a Android se však aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) dělí na tři samostatné aplikace, z nichž každá se věnuje jednomu návrhářskému úkolu: Každá úloha má v obchodě s aplikacemi vlastní aplikaci pro iOS, ale pro Android je zatím k dispozici pouze aplikace Post.

Aplikace Spark se vyznačují tím, že jsou uživatelsky mnohem přívětivější než většina nástrojů Adobe. Na rozdíl od jejich nejoblíbenějších a nejspecializovanějších protějšků, jako je Photoshop, Premiere Pro nebo Dreamweaver, je křivka učení v aplikaci Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) tak mírná, že je téměř plochá, takže stačí vzít iPhone nebo iPad a můžete začít vytvářet poutavý a relevantní vizuální obsah téměř ihned po stažení, i když nejste v designu zběhlí.

Další zajímavostí je, že integruje knihovny stock snímků, které vám usnadní život. Přímo v aplikaci můžete vyhledávat, procházet a přidávat obrázky do svých projektů, přičemž si můžete vybrat placené stock fotografie z Adobe Stock nebo free obrázky z Unsplash. Přesto podporuje nahrávání vlastních obrázků, grafiky a písem, což můžete snadno provést díky integraci s užitečnými zdroji, jako jsou Creative Cloud, Adobe Lightroom, Dropbox a další.

V neposlední řadě je to nástroj vhodný pro mobilní zařízení, který můžete používat online nebo si nainstalovat speciální aplikace do mobilních zařízení Apple nebo smartphonu či tabletu se systémem Android (Android má omezený přístup). Neméně důležité je, že projekty vytvořené pomocí Sparku jsou optimalizovány i pro zobrazení na mobilních zařízeních.

Z tohoto důvodu je velmi oblíbený mezi majiteli malých firem, podnikateli, blogery a vydavateli, influencery sociálních médií a dalšími kreativními lidmi, kteří nejsou grafickými designéry, ale potřebují pro své projekty úžasné, ale relativně jednoduché vizuály a nemají čas učit se nové dovednosti.

Podívejme se, co umí jednotlivé segmenty aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark)!

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) Post

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 4

Pomocí aplikace Adobe Post můžete vytvářet jednoduchou, ale výkonnou grafiku pro různé účely: obrázky pro sociální média (například banner na Facebooku, příspěvek s obrázkem, příběh na Instagramu atd.), infografiky, plakáty, letáky, pozvánky atd.

Můžete si vybrat z řady šablon a přednastavených rozměrů, které vám usnadní práci, protože stačí vybrat rozvržení, médium, ve kterém bude publikováno, obrázky, zadat text a je hotovo. K dispozici jsou šablony pro různé účely (podnikání, cestování, jídlo atd.) a všechna oblíbená použití (například příběh nebo příspěvek na Facebooku a Instagramu).

Ideální je použít téma a médium, protože se nemusíte starat o změnu velikosti obrázku a ideální rozměry pro každou platformu. Vše se automaticky upraví tak, aby na zvoleném umístění vypadalo skvěle.

Pokud si přejete vytvořit grafiku sami od začátku, můžete to udělat také. Začínáte s čistým rozvržením, které si postupně přizpůsobíte pomocí velikosti, obrázků, písma, kopie, prvků značky a vytvoříte si tak vlastní jedinečnou vizi.

Zbývá stáhnout finální návrh nebo použít hypertextový odkaz poskytnutý službou Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) a můžete jej publikovat. Pokud si přejete, můžete svůj návrh také vytisknout.

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) Page

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 5

Stránka – inspirovaná předchozím produktem Adobe Slate – je určena k návrhu jednoduché, jednostránkové webové stránky ve stylu rolování (nebo, jak tomu říká Spark, webového příběhu). Ty mají napodobovat stránky časopisů s vizuálně působivým rozvržením, kterým jsou známé.

Musíte hned poznat, že se nejedná o tradiční nástroj pro tvorbu webových stránek a nebude vám sloužit, pokud chcete vytvářet složité vícestránkové weby. Neobsahuje žádnou funkci e-commerce, takže byste si s tímto nástrojem e-shop nevytvořili.

Skvěle se však hodí k vytváření jednostránkových funkčních návrhů, jako jsou prezentační stránky, produktové stránky, portfolia, zprávy, svatební webové stránky (nebo webové stránky podobných událostí) a další.

Nejlepší na nástroji Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) Page je, že nevyžaduje žádné znalosti webového designu a že je velmi intuitivní a prakticky vás vede na každém kroku.

Opět zde najdete předpřipravené motivy, které si můžete snadno přizpůsobit a webovou stránku mít připravenou během několika minut. Pokud však nenajdete téma, které by se vám líbilo, můžete si také vytvořit web od základu. Začínáte od základu, zadáním názvu, podtitulu a obrázku v záhlaví. Poté můžete postupovat kreativně, přidat mřížku s fotografiemi nebo snímek/slideshow, kopie, tlačítka, videa, animované přechody obrázků nebo rozdělit jeden obrázek na podsekce. Pomocí funkce náhledu si můžete prohlédnout, jak bude váš web vypadat ve všech fázích tvorby.

Je třeba mít na paměti, že společnost Adobe hostuje tyto jednoduché weby na serverech Adobe a zatím není možné použít vlastní hosting ani vlastní domény. Po dokončení projektu je vám předána adresa URL stránky, která má doménu spark.adobe.com/page.

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) Video

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 6

Aplikace Spark Video vychází z aplikace Adobe Voice a je určena k vytváření krátkých animovaných videí a prezentací.

Maximální délka videoklipů Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je 30 sekund. To je pro některé účely pohyblivých obrázků poměrně omezující. Přesto jsou tato krátká videa více než dostatečná pro použití, ke kterému jsou určena: klipy k propagaci vaší firmy nebo k prezentaci vašeho nápadu na rychlé platformě, jako je Facebook, Twitter nebo Instagram.

Stejně jako Post a Page vám má pomoci vytvořit vizuální příběh a proces se spustí, když zadáte název videa. Odtud se můžete rozhodnout, zda použijete šablonu příběhu a obsah jednoduše přizpůsobíte, nebo začnete od začátku. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, rozvržení vám umožní pracovat po jednotlivých segmentech a k dispozici máte přehledná tlačítka pro přidávání videí, obrázků, textu, přechodů, hlasového doprovodu, hudby, ikon a dalších prvků. Můžete si také vybrat, zda má být zobrazení videa širokoúhlé nebo čtvercové (ideální pro Instagram).

Po dokončení si můžete hotové video stáhnout a nahrát ho kamkoli chcete nebo ho sdílet prostřednictvím hypertextového odkazu ze služby Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark).

Je Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) – opravdu zdarma? 

Ano, je to pravda! Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je zdarma pro všechny a navždy, stačí si jen založit nový účet (bez nutnosti zadávat údaje o kreditní kartě) a můžete začít ihned navrhovat. 

V bezplatné verzi máte přístup ke všem třem segmentům nástroje, k výběru šablon a k možnosti nahrávat vlastní obrázky. Je zde však jedna velká podmínka: všechny finální projekty v Page a Video obsahují logo Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) (podívejte se na naše alternativy Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark)) a nelze jej odstranit.

Pokud chcete, aby byl konečný návrh plně přizpůsoben vaší firmě a nezobrazoval značku Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark), budete muset zaplatit. To nelze nijak obejít.

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 7

Ceny Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) – kolik stojí? Co je v ceně?

Pokud vám nevadí, že se na vašich webových stránkách nebo videích zobrazuje logo Spark, a pokud vám dostupné prvky designu postačují k tomu, co potřebujete, určitě si Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) užijte zdarma.

Pokud však chcete zcela profesionální zpracování, které bude vypadat jedinečně pro vaši firmu a značku, je pro vás určena placená verze aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark). Dobrá zpráva? Je cenově dostupná a obsahuje spoustu prémiových funkcí.

Předplatné služby Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) vás zbaví vodoznaků na finálních návrzích, ale také přidá:

 • Prémiové šablony
 • Přístup členů týmu pro spolupráci
 • Přizpůsobení jedním klepnutím pro přidání loga, barev značky a dalších vlastních detailů do návrhů jedním tahem.
 • Prémiová písma + možnost nahrát vlastní písma
 • Vytváření značkových šablon připravených k použití
 • Mít více než jedno nastavení designu značky a přepínat mezi nimi podle potřeby.

To vše můžete mít za 9,99 dolaru (asi 188 Kč) měsíčně nebo 99,99 dolaru (2 086 Kč) ročně. Pokud jste v USA, můžete ji po omezenou dobu získat s 20% slevou za 7,99 USD (167 Kč) měsíčně nebo 79,99 USD (1 669 Kč) ročně.

Navíc díky aktuální nabídce získáte první 1 měsíc placeného členství zdarma! Stále však musíte zadat údaje o své kreditní kartě a po uplynutí prvního měsíce vám bude vystavena faktura.

Pokud máte kreativní potřeby, které to omlouvají, je to určitě nízká cena za dostatečný vizuální výkon a snadnost práce, kterou získáte.

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 8

Důležité je, že aplikaci Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) můžete získat i bez předplatného služby Adobe Creative Cloud, ačkoli ji můžete získat i jako součást cloudové platformy, pokud chcete.

Předplatné Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je vhodné pro všechny, kdo chtějí extra výkon, ale rozhodně má větší smysl pro firmy, které si cení značkových materiálů a kreativní spolupráce.

Interní tip! V tomto seznamu nejlepších slev Adobe Creative Cloud najdete skvělou zkušební verzi Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) zdarma a další speciální nabídky!

Je používání aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) snadné?

Ano, velmi! Na začátku jsme řekli, že snadné použití je jedním z hlavních rysů tohoto nástroje. Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je uživatelsky velmi přívětivý a jeho koncepce je zaměřena na lidi, kteří nejsou designéry, kteří se vyznají v práci s počítačem, ale nemají příliš znalostí o tom, jak návrhový software funguje, co a jak upravit jako první.

Jak snadné to je? Shrňme si to.

 • Šablony – jejich přednastavené návrhy se používají tak snadno, jak jen to jde. Jakmile si vyberete návrh, který se vám líbí, stačí vybrat obrázky a zadat text do již připraveného rozvržení. To je nejen obrovská úspora času, ale také odpadá námaha s vymýšlením dobré kompozice návrhu, protože si můžete být jisti, že tyto profesionální návrhy jsou na místě.
 • Intuitivní rozvržení – V případě, že nechcete nebo nenajdete šablonu, která se vám líbí, můžete ve Sparku navrhovat libovolně. Namísto složitých (i když jistě účinných) funkcí, které by vám zabraly nějaký čas, než byste je pochopili a osvojili si je – jako například Photoshop – se Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) soustředí na velmi přímočaré, in-your-face funkce s přizpůsobitelnými poli a řadami tlačítek s velmi jasnými popisky. Celé rozložení návrhu je poměrně intuitivní a vede uživatele od jednoho kroku ke druhému, aniž by potřeboval mnoho instrukcí.
 • Automatické ukládání – Může se to zdát jako drobnost, ale skutečnost, že Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) ukládá všechny provedené změny automaticky a neustále, vás zbavuje nutnosti pamatovat na ukládání postupu a chrání vás v případě nehody.
 • Podpora – Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) obsahuje celou sekci podpory ve stylu často kladených otázek, která řeší většinu problémů, které mohou při používání nástrojů nastat. Pro placené členy zahrnuje také podporu na chatu a po telefonu.

Díky této kombinaci funkcí je velmi nepravděpodobné, že byste k používání Sparku potřebovali výukový program nebo návod, nicméně pokud byste jej potřebovali, najdete mnoho zdrojů na internetu.

Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) recenze [wpsm_custom_meta type=date field=year] - Ceny, funkce a časté dotazy 9

Který z nich je lepší: Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) nebo Canva?

To je těžká otázka. Ačkoli podobnost mezi Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) a Canva je zřejmá – oba jsou uživatelsky přívětivé nástroje pro návrháře, kteří nejsou designéry -, přiklánění se k jednomu z nich bude záviset spíše na vašich potřebách a preferencích, protože existují věci, které jeden umí a druhý ne.

Pomocí aplikace Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) můžete vytvářet jednostránkové webové stránky hostované společností Adobe. V aplikaci Canva můžete možná jednu navrhnout, ale dál se nedostanete.

Canva umožňuje přímo sdílet hotové vizuály na jakékoli platformě sociálních médií. V aplikaci Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) musíte návrh stáhnout a nahrát na sociální síť ručně, nebo jej jinak sdílet prostřednictvím hypertextového odkazu.

A to jsou jen některé příklady jejich rozdílů. Existují i další drobné, například Canva přidává filtry pro design obrázků, což ve Sparku chybí.

Obecně se domníváme, že Canva je vhodnější pro kreativce zaměřené na grafiku a Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je vhodnější pro ty, kteří se zaměřují na interaktivní návrhy.

Máme pro vás kompletní recenzi aplikace Canva Pro, ve které můžete porovnat její funkce.

A pokud vás to zajímá, máme také dlouhý seznam 19 webových stránek, jako je Canva (uvidíte, že Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je v tomto seznamu na prvním místě).

Je Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) dobrý?

Podle našeho názoru ano. Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark) je skvělý nástroj, který zvládne návrh jednoduchých, ale velmi potřebných (a účinných) marketingových a propagačních materiálů, které by jinak byly pro běžného člověka velmi složité.

Proto je ideální pro tvůrčí podnikatele, kreativce a pro všechny, kteří si nemohou dovolit profesionálního grafika, ale přesto potřebují profesionální materiály k propagaci svého podnikání.

Nyní je čas, abyste posoudili sami!

Přejděte na stránku Adobe Creative Cloud Express (Adobe Spark), zaregistrujte se a dejte nám vědět, jak se vám líbí!

Renata
Renata

Zajišťuje koordinaci překladů a kontrolu obsahu jednotlivých článků o fotobankách. Zodpoví vaše dotazy pokud čemukoliv nerozumíte nebo potřebujete podrobněji vysvětlit.

Rádi se dovíme, co si o tom myslíte vy.

Leave a reply

fotobanka.cz
Logo